foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 27 postitust ]  Eelmine  1, 2
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juun 30, 2004 12:01 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 08, 2004 07:22
Postitusi: 39
Asukoht: tallinn
minul on 9 neooni ükski pole ära surnud
jumala hästi elavad
ostsin laguunist emm talvel ja maksid nii 15-16kr kala

_________________
käivitatud 23 juuli 2004
160l
4skalaari,20 neooni,2 põhjakat,2kuhlit,ancud,1gupy,3platyt,2mõõksaba
50l 1platy_1anc_miljon tigu_taimed(noored)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juul 09, 2004 01:05 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Juun 11, 2004 12:58
Postitusi: 152
Asukoht: Tallinn, Veskimöldre
Hei!

Eile õhtul leidsid minu akvas endale uue kodu 30 neoontetrat (ja 2 Hiina/India vetikasööjat). Väga lahe on nende parves rändamist jälgida. Liiguvad lahedalt nii ülemistes ja alumistes kihtides. Muidu teevad ringe nagu koolilapsed vahetunnis koridoris :)
Ja muud nalja teevad ka veel. Üks neoon oli nimelt öösel otsustanud akvat väljaspoolt vaadata ja nii ma ta hommikul toa põrandalt leidsingi. Kuidas ta välja sai ei oska arvatagi. Akva mul seina sees ja akva ning seina vahele jääb 5-6 senti ruumi, millest enamuse täidavad valgustid.

Aga muidu igavesti vahvad tegelased :)

Agur

_________________
4xSAE, 3xBotia, 1xHiina/India vetikasööja, 7xSkalaar, 15 x Sumatra Barbus
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
600 liitrit, (200x50x60 cm)
4 x 80W T5 valget valgust, Õhk RenaAir 300
Kaks filtrit (EHEIM 2329 ja 2028)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juul 09, 2004 01:12 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Nov 28, 2003 08:39
Postitusi: 349
Asukoht: Tallinn
Äkki võis ta sul kukkuda välja kalade sisse panemise käigus :? . Minul ka ükskord akvaariumi pesu ajal avastasin rätiku pealt neooni, aga jõudsin ta veel ära päästa.

_________________
45l
1platy, 2hoplosternumit, 1anc, 4neooni, 1OTO ja 1kuldkala, 3pseudomugil gertrudae-d ja 2japonica shrimps-i


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juul 09, 2004 02:53 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Juun 11, 2004 12:58
Postitusi: 152
Asukoht: Tallinn, Veskimöldre
Hei!

Nii lihtne see kahjuks ikka ei ole :( Kalu panin sisse ühelt poolt seina, aga poiss oli hommikul hoopis teisel pool seina maas :lol:

Ju siis mõjus keskkonna vahetus nii, et pidi sutsiidi tegema.

Agur

_________________
4xSAE, 3xBotia, 1xHiina/India vetikasööja, 7xSkalaar, 15 x Sumatra Barbus
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
600 liitrit, (200x50x60 cm)
4 x 80W T5 valget valgust, Õhk RenaAir 300
Kaks filtrit (EHEIM 2329 ja 2028)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juul 09, 2004 03:41 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 22, 2004 08:05
Postitusi: 585
Asukoht: Tartu
Ikka juhtub. Minul on üks paks mõõksava akvast välja hüpanud, ilmselt ei talunud isase ahistamist enam. Sain siiski kohe jaole ja panin ta vette tagasi. Hoopis veidram on see, mida mu tigu tegi. Nimelt, meie kassihakatis, kes ikka hommikul vara armastab igasugu kõrisevate asjadega mänigda kolistas üks hommiku nagu tagaliselt ja mina, nagu tavaliselt, võtsin tal mänguasja käest ära. Seekord osutus see teoks. Esimene mõte oli, et nüüd on teoga kutu, aga siis vaatasin, et ta on koja kinni tõmmanud ning viskasin ta akvaarumi tagasi. Õhtul tuigerdas ta juba mööda akvaariumi ringi. Ise oletan, et kuival oli ta kusagil 24h või nii, u. nii kaua polnud teda akvas näha olnud. Ei tea, kus ta hulkumas käis.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 19, 2004 11:26 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 29, 2004 08:24
Postitusi: 11
Asukoht: Tallinn
Kirjutan Sulle seda mida raamatust leidsin. Neoonkala alustab kudemist pärast seda, kui akvaariumi on lisatud 1/3 värsket kergelt happelise reaktsiooniga pehmet vett...Kui kalad on hästi toidetud, aga mitte rasvunud, kui nad on terved ja olid eelnevalt lahus (isased ja emased eraldi), siis algabkudemine 22-24 kraadises vees varahommikul, kui viltused päikese kiired purki valgustavad.
Ilma pinnaseta purki kimbukese taimedega(akvaariumis on raske saavutada steriilsust). Neoonkalade mari on bakterite suhtes väga vastuvõtlik ja nakatub kergesti.Vee karedus peaks olema u. 1,8*. Marja kaitsmiseks kahjulike bakterite eest lisavad akvaristid veele desinfitseerivat ainet (nt.nõrka trüpaflaviini lahust).
Karedas vees (üle 4-5*) muutub marjade kestspermatosoididele läbimatuks ja viljastamist ei toimu. Sealjuures kaotavad pehmes vees üle tunni aktiivselt liikuvad spermatosoidid karedas vees aktiivsuse ja ei jõuagi marjadeni.
Kui maimudeni jõuad, siis kirjutan edasi kuidas neid toita.Info on võetud Mark Mahlini raamatust "AKVAARIUM"


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Apr 27, 2012 10:40 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 14, 2012 04:56
Postitusi: 42
Asukoht: harjumaa
Aga 20 l 20 neooni
:?: :idea:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 03, 2012 12:10 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Juul 10, 2011 03:12
Postitusi: 24
Asukoht: Tartu
Mul üks neoon on paks võrreldes teistega. Kui teised on sellised peened kilud, siis tal ikka lai kõht nagu emalaeval (eestvaates kohe selline lai kõht). Alguses ma mõtlesin, et võib-olla ta on lihtsalt teistest ahnem ja ennast täis muginud, aga nüüd ikka vaatan, et kahtlaselt paks. Kas võib juhtuda, et järalkasvu on tulemas või äkki on hoopis tegemist mingi haigusega?
Seda kui kaua ta teistest paksem on olnud, ei oska täpselt öelda. Julgen pakkuda, et paar nädalat ikka, kui mitte rohkem.
Pilt


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 06, 2012 10:02 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Juul 10, 2011 03:12
Postitusi: 24
Asukoht: Tartu
Ei ole kellelgi ideid või kogemusi jagada?
See paks neoonike muidu söömas ikka käib. Seda olen tähele pannud, et ta istub rohkem omaette. Istub vahepeal üksi koopas ja teisi sisse ei lase.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 06, 2012 05:38 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Aug 24, 2010 04:13
Postitusi: 104
Pildid: 0
Asukoht: Harjumaa, Viimsi vald, Laiaküla
Minu kuuesest neoonide parvest on kahjuks järgi jäänud ainult 2. Nad on mõlemad mul sellised mõnusalt paksukesed, nagu sellel pildilgi. Toidan 1 kord päevas ja helbed pudistan väiksemateks purutükikesteks (niiviisi ei saa keegi ahnitseda), kuid kuidagi suudavad neoonid ikka ennast täis õgida. Ma arvan, et paksudel neoonidel ei ole mitte haigus, vaid nad on lihtsalt ennast ülekaaluliseks ahnitsenud. Muidugi oleks kasulikum kuulda ka targemate nõu....

_________________
210l Guraamid, gupid ja antsupere


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 07, 2012 11:22 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mär 12, 2010 08:56
Postitusi: 590
Pildid: 3
Asukoht: Tartu
See "paks" neoon on emane :D
Isased on peenikesed ja nenede sinine triip on sirge, emased on tavaliselt natuke suuremad ja matsakamad ja nende triip on kerge jõnksuga. Täiskasvandu kaladel on seda hästi näha.

_________________
180L: JBL CP e1502,LED,CO2,UV-C; kalad
100L: JBL CP e902,LED,UV-C; gupid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 07, 2012 11:38 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Juul 10, 2011 03:12
Postitusi: 24
Asukoht: Tartu
Noh siis on lihtsalt juhtunud, et 8st neoonist 7 on isased :D
Tänud vastuste eest!


Üles
 [ 27 postitust ]  Eelmine  1, 2

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver