foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 3 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: kalade sobivus
PostitusPostitatud: Neljapäev Juun 24, 2004 01:59 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Nov 30, 2003 12:58
Postitusi: 22
Asukoht: Tallinn
Mul on praegu 5-barbust ,2-scalari,3-mõõksaba,1-crossocheilus siamensis,1-gupi,3-platyd.Tahaks osta kuldkalu aga kas keegi oskab öelda kuidas nad barbustega sobivad?Kas kellelgi on kogemusi?Akvaarium on 190-liitrit. :?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Juun 24, 2004 04:11 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Dets 04, 2003 10:09
Postitusi: 416
Pildid: 0
Asukoht: eesti
ideaaljuhul tuleks ühte akvaariumisse kokku panna kalad, kes ka looduses samas piirkonnas ja tingimustes koos elavad. Levinud on erinevate aafrika, aasia, ameerika jne. piirkondade kalad.
Vt. näiteks cichlidide kohta ülevaatlikku lehekülge: http://www.cichlids.com/
Siin ka paar aasia biotoopi: http://badmanstropicalfish.com/bio-type.html
Sul on juba kalu erineva päritoluga ja pole ka paha - vaja siiski vaadata, esiteks seda, millised on igale konkreetsele liigile vajalikud vee omadused ja temperatuur; teiseks seda, kes kellega koos elama sobivad ilma, et kedagi ära söödaks.
Kuldkala kohta ehk niipalju, et see pigema jaheda vee kala ja üldiselt peetakse eraldi troopilistest liikidest. Samuti on nendega raske taimi kasvatada, teistele sul olemasolevatele meeldib aga pigem tihe taimestik.
Omast kogemusest võin öelda, et kui sul olemasolevad kalad täismõõtu saavad, on nendest juba küll ja veel 190L jaoks... Isegi suht väikesed tiger barbused on mul natuke särjemoodi purakad (ca' 7 cm) ja võtavad palju ruumi endale.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Juun 24, 2004 07:43 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Nov 30, 2003 12:58
Postitusi: 22
Asukoht: Tallinn
Tänan sind väga et andsid mulle vajalikke näpunäiteid.Huvitav oli muidugi see et meil on ühesuguseid kalu päris palju ja sain teada veel 2-kala nimed keda kutsusin kiludeks ,see oli black tetra ja vetikasööjaid oli ka mul 2 aga üks on vist nahka pandud,ei tea ainult kelle poolt?Lugesin su antud leheküljed ilusti läbi ja olen nüüd kohe palju targem :D Kui kunagi targemaks saan üritan oma akvaariumi pildi ka siia panna.


Üles
 [ 3 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver