foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 8 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Leekbarbused
PostitusPostitatud: Neljapäev Okt 04, 2007 10:46 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Juul 17, 2007 12:36
Postitusi: 180
Asukoht: Raplamaa
Sai endalegi soetatud ilusad pikauimelised isendid. Otsisin netiavarustest infi nende toredate tegelaste kohta, aga erinevatest allikatest info suht erinev näiteks kalade max suuruse kohta - alates 8 cm kuni 13 cm-ni välja :roll: Siit küsimus neile, kes leekbarbuseid omavad, et kui suureks nad siis tegelikult ikkagi kasvada võivad?
Tänud vastajaile juba ette!

_________________
110 Juwel Rekord, 3x18w, ancistrus, 2*marmorguraami, neoonid, mollyd, SAE, elustaimede džungel


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Okt 04, 2007 08:53 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Nov 24, 2006 03:59
Postitusi: 122
Asukoht: raplamaa
Mina ostsin aasta tagasi umbes kaks isendit, kellest üks torkis teist seni, kuni see omakorda vihastas ja esimesele tuupi tegi, ning mille tõttu olin sunnitud ühe ära andma. Siit tegin järelduse, et kaks on selliste kalade puhul halb arv, peaks olema vist rohkem. Üksi saab ka aga väga hästi teiste akvaelanikega läbi.Suuremaks ta aga eriti polegi kasvanud, no kere on umbes 4-5 cm pikk, aga saba on küll pikemaks veninud.. Väga aktiivselt ujub edsai-tagasi suht mõtetut trajektoori pidi. Ja veel tundub mulle, et üksikuna arvab ta natuke, et ta on platyde juht, sest need ka punased, aga kakluseks ei lähe, sest need respekteerivad teda ja lähevad eemale kui tema sööb näiteks...

_________________
180 l 2 SAEd, , 2 corydoras aeneus, 2 guraamit, parv gupisid, 2 antsu, 4 otot , 2 pelvicachromis taeniatust, 2 botia lohachata/almorhae


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Okt 04, 2007 09:34 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Ei teagi, kas minu elukad liigituvad leekpuntiusteks. Miskipärast olen nii arvanud. Pilt: http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/kalapala/pilt17.jpg
Igatahes on nende seas ka edeva sabaga isendeid (pildil olev ei ole selline). Parv on 7-pealine ja nad saavad omavahel vist hästi läbi (ajuti esineb pisikesi löömasid aga see on vist normaalne). Pikkust on sabdadel kuskil 5 cm kanti ja paistab, et rohkemaks nad vajadust ei tunne. Purk ise 240 liitrine, seega kasvuruumi oleks.
Nagu eelpool kõneleja, olen minagi märganud, et punakas platy tunneb barbustega hingesugulust ja nemad nagu kah.
Väga toredad kalad on, asjatavad pidevalt ringi, on lõbusad. Kätt vette pannes asuvad seda hoolega "sööma".


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Okt 04, 2007 10:13 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Juul 17, 2007 12:36
Postitusi: 180
Asukoht: Raplamaa
Felch, on küll minu arust see kala seal Sinu pildil leekbarbus! Minul on neid kalu kaks, kuigi tuleb välja jah, et parvekalad on. Müüja seda mulle muidugi ei maininud... Ega mul neid rohkem praeguse seltskonna kõrvale ei mahuks ka. Aga kalad on tõest toredad, uudishimulikud ja julged ning siiani pole kellegiga riidu kiskunud. Ainult taimi kipuvad näksima, eriti hoolega just limnophila aromaticat. Minu sabad on praegu ~4-5 cm pikad.

_________________
110 Juwel Rekord, 3x18w, ancistrus, 2*marmorguraami, neoonid, mollyd, SAE, elustaimede džungel


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Jaan 04, 2013 01:37 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Aug 10, 2011 12:57
Postitusi: 58
Asukoht: Pärnu , Paikuse
Mul on ka akvas 2 sellist toredat elukat ;) aga ei suuda neil vahet teha , kumb emane kumb isane , ehk keegi oskab ?
Ilusti siblivad mul akvas ringi , uurivad taimi , näksivad näppu ja on platydega suured sõbrad
Minu omad on umbes 4-5 cm pikad + saba ;) vägaväga toredad elukad on !

_________________
25l


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Jaan 04, 2013 08:13 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Jaan 13, 2010 04:07
Postitusi: 375
Asukoht: Tallinn,Laagri
Kahjuks leekbarbustest ei tea midagi,aga minu barbuse kamp näksis niikaua teisi uimedest kuni veel 5 juurde võtsin.Nüüd on tiba rahulikum kuigi näritud uimi vahel kohtab.Väga aktiivsed ja ilusad on nad küll.
Piret

_________________
250,2*200,175,126 liitrit kalade ja taimedega.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Jaan 04, 2013 11:37 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Mär 04, 2007 12:48
Postitusi: 251
Asukoht: Tartu
Isased on punasemad, emased kahvatumad. Isastel on seljauime otsad musta värvi, emastel reeglina seljauim ühevärviline.

_________________
4x Melanotaenia Boesemani, 3x M. Lacustris, 3x M. Parkinsoni, 2x M. Herbertaxelrodi


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 06, 2013 03:27 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Aug 10, 2011 12:57
Postitusi: 58
Asukoht: Pärnu , Paikuse
Mul on mõlemal seljauime otstel musta , järelikult on nad isased :)
Mul oli alguses üks erksam , nüüd aga mõlemad samasugused .

_________________
25l


Üles
 [ 8 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver