foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 17 postitust ]  1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 04, 2017 03:38 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Aug 29, 2005 03:04
Postitusi: 379
Asukoht: Tallinn
Tere! Sooviks teie nõu kuidas akvaariumialune kapp akva raskusele vastupidavaks muuta. Akvaarium on metallraamiga, mõõtude järgi 95L. Kapp ise on spoonitud saepuruplaatidest, tagumine sein on paksemast papist, ühesõnaga kipakas. Pealmine plaat ei paista kuskile toetuvat, liimitud? Kas piisaks nurgikutest ülemist plaati toetamaja äkki kapi sisse keskele panna paksemast puitplaadist sein n-ö mis teeks kapi kaheks ja toetaks. Tegin mõned pildid ka.


Attachments:
IMG_4583.JPG
IMG_4583.JPG [ 92.17 KB | Vaadatud 210 korda ]
IMG_4585.JPG
IMG_4585.JPG [ 76.87 KB | Vaadatud 210 korda ]
Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 04, 2017 05:24 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Mär 06, 2012 01:51
Postitusi: 133
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
Akva alla tuleb kindlasti paigutada hea tugev plaat, sirge peab ka olema.
Kapile võite ette serva,sisse teha näiteks 50x50 kaigastest raami.
Kapi sisse tagaseina riiuli alla ja peale prussijupid.
Igaksjuhuks ma tugevdaks jalgu ka , nurgikud sobiks , niipalju kui ma pildilt välja loen.
95l puhul oleks selline tugevdamine juba korraliku varuga.

Mul on 280l akvaarium ka saepurust kapi peal.Eelmine omanik on selle küljed ilusti metallnurkade ja trossidega kokku tõmmanud. Näeb kindel välja küll. Sellise raskuse puhul( u 350kg ) rahulikult magada ei saaks kui kapp ei oleks kindel.


Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 04, 2017 09:10 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 23, 2005 04:43
Postitusi: 1165
Pildid: 6
Asukoht: Kuressaare
Tahaks veel mainida, et see ülemine plaat peaks ulatuma kapi külgede peale, mitte nagu praegu külgede vahele.


Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 04, 2017 10:07 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Aug 29, 2005 03:04
Postitusi: 379
Asukoht: Tallinn
Aitäh nõuannete eest! Aga miks seda pealmist plaati vaja on ja milline see olema peaks? Et raskust ühtlustada ja külgedele ka suunata?


Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 04, 2017 10:44 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Mär 06, 2012 01:51
Postitusi: 133
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
Praegusel juhul ei ole võimalik akvaariumit veega täita. Eest toetub akvaarium kapiustele , tagant toetub papile. Alusplaat peab toetuma kapi külgedele ,kuna antud kapi puhul on küljed kapi kandvaks jõuks.
Plaat võiks olla täpselt kapi pikkusele ja laiusele vastav , nii vast oleks silmale kõige kenam.
Puitlaastplaat 22mm paksusega või ka veekindel vineer ja siis kapi sisse keskele toetavad prussid ka.
Silmariivava puitplaadi serva saab katta ehituspoodides müüdava puitimitatsioonkleebisega.


Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 04, 2017 10:48 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Aug 29, 2005 03:04
Postitusi: 379
Asukoht: Tallinn
Selge, mõistlik jah, uurin asja. Kuna need ääred veidi kõrgemad siis peaks ka sinna kahe plaadi vahele veel midagi panema, muidu jääb nagu õhku rippuma. Või siis paksem plaat peale ja kõrgema ääreosa alune peenemaks lihvima vms, et oleks loodis.


Üles
PostitusPostitatud: Reede Mai 05, 2017 05:53 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 23, 2005 04:43
Postitusi: 1165
Pildid: 6
Asukoht: Kuressaare
Ma arvan, kui on piisava paksusega ülemine plaat, siis ei ole akvaariumil alumisest plaadist sooja ega külma :)
Seda plaadi serva katmist nimetatakse kantimiseks, sinul on vaja kantimisliistu. See on ühelt poolt kaetud liimiga, teiselt dekoratiivse kattega. Liimimine ise käib kuuma triikrauaga, lihtsalt pressid liistu kuuma triikrauaga puitplaadi serva vastu(võiks triikraua ja liistu vahele mingi paberi panna), liim liistu tagaküljel hakkab kuumusega sulama ja jahtumisel taheneb ja liimib liistu kinni. Liistu peab kohe algul õieti paika panema, hiljem läheb raskeks. Selle liistu osa, mis jääb plaadi servadest üle, lõikad terava noaga lihtsalt maha ja lihvid kõikekoha liivapaberiga sirgeks/ilusaks. Kui poes seda kantimisliistu mainid, siis peaksid nad aru saama küll, mida vajad. Kui see kahe plaadi vaheline pilu hakkab silma riivama, siis saad selle katta laiema liistuga. Paned ülalt plaadiga tasa ja see, mis alt üle jääb, katab pilu ja alumise plaadi. Ma ei soovitaks liistu alumise plaadi külge liimida, kuna nagunii toimub mingi liikumine ja liist võib inetult lahti tulla.


Üles
PostitusPostitatud: Reede Mai 05, 2017 08:42 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Veebr 23, 2016 08:02
Postitusi: 89
Pildid: 8
Asukoht: Elva
Lihtsam oleks vast juba uus kapp teha kui seda täiustama hakata. Kui see kapp ikka kangesti meeldib siis võiks vast ainult uksed uue juures ära kasutada.

_________________
360 & 51


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 08, 2017 10:25 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Mai 04, 2017 10:58
Postitusi: 49
Eagles kirjutas:
Tere! Sooviks teie nõu kuidas akvaariumialune kapp akva raskusele vastupidavaks muuta. Akvaarium on metallraamiga, mõõtude järgi 95L. Kapp ise on spoonitud saepuruplaatidest, tagumine sein on paksemast papist, ühesõnaga kipakas. Pealmine plaat ei paista kuskile toetuvat, liimitud? Kas piisaks nurgikutest ülemist plaati toetamaja äkki kapi sisse keskele panna paksemast puitplaadist sein n-ö mis teeks kapi kaheks ja toetaks. Tegin mõned pildid ka.


Piisab küll. Pehmendusmatt akvale alla ja kapp korralikult loodi, kui keskele lisakülje paned, siis kapi põhja alla, seda külge toetama 1 jalg juurde.

Oluline, et akvaariumil esiklaas ja tagaklaas toetuvad võrdselt, üks nurk kõrgemal ei ole.


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 08, 2017 05:09 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Mär 06, 2012 01:51
Postitusi: 133
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
Raamiga akvadele ei pidavat kuuldavasti matti alla pandama. Samas vibra summutamiseks võiks raami alla panna pehmendusmatiribad äkki?


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 08, 2017 11:34 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Mai 04, 2017 10:58
Postitusi: 49
Lähtusin puupõrandast, see mängib mingilmääral, vastavalt niiskusele ja temperatuurile. Pehmendus akvaariumi all annab paar millimeetrit mänguruumi, seda igaksjuhuks. :)

Parim lahendus oleks muidugi see paksem plaat, mis katab küljed, soovituslikult niiskuse eest kaitstud. See mis Pets välja pakkus.


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Mai 13, 2017 02:24 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Aug 29, 2005 03:04
Postitusi: 379
Asukoht: Tallinn
Küsiks selle mati kohta, olen samuti arusaanud, et raamiga akva alla tavaliselt matti ei panda. Aga kui panna siis vaid alumise klaasi alla või ka raami osa sellele toetuma? Kapi sisse sai raamid tehtud, ette ja tagaseina, kas vajadus pealmise plaadi järgi on ikka? Kapi alla keskele (täpselt raamide alla) sai ka kaks lisajalga. Kapp ise loodis.


Attachments:
IMG_4835.JPG
IMG_4835.JPG [ 107.32 KB | Vaadatud 92 korda ]
IMG_4834.JPG
IMG_4834.JPG [ 55.99 KB | Vaadatud 92 korda ]
Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Mai 13, 2017 03:40 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
metallraamiga akva alla ei soovitata mingeid matte toppida, ja mina isiklikult oma 180L raamakva alla ei toppinud midagi.

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Mai 13, 2017 09:30 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Mär 06, 2012 01:51
Postitusi: 133
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
Ega midagi halba ei sünni kui panna alusmatt raamakvaariumile alla , iseküsimus kas sellel mõtet on.
Mina paneks ikkagi mati alla , ei maksa palju ,kestab kaua ja mine tea , äkki summutab natuke sammumüra.
Ma kui alustasin raamakvaariumiga siis mul ei olnud matti all , aga siis oli mul filter tehtud seebikarbist ja polnud internetti kust teadmisi ammutada. Praegu ma kasutaks matti ja enam seebikarbist filtrit ei meisterdaks.
Kapi tugevdus näeb hea välja , tundub olema paarisaja kilose varuga.


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 14, 2017 10:03 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
loomulikult ei maksa matt palju ja pannakse ka parketi alusvaipa, aga see pole nii, et igaks juhuks panen - seda ei soovitata!
Ju sellel on mingi põhjus #-o miks raamakva tootjad seda eraldi välja toovad ja ei soovita!
loe ka:
viewtopic.php?f=13&t=31168&p=185875&hilit=alusmatt#p185875

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
 [ 17 postitust ]  1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver