foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 17 postitust ]  1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 04, 2016 07:09 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Aug 30, 2015 09:11
Postitusi: 151
Komistasin mure otsa...jälle.
Plaan oli kokku panna ise(tegelt kallima abiga) päevavalguslamp. Ei pidavat olema keeruline ja pidi tulema odavam kui lihtsalt osta + saad ise sobiva pirni panna ju.
Kuna tahan seda just täpselt oma äsja saadud taime-elu turgutamiseks otsustasime, et ostame pirni kalandusega tegelevast poest, mitte suvalt, et oleks õiged kelvinid.
Ja lühidalt öeldes elektroonikapoest öeldi meile, et nad ei tea, millega see toru küll ühendub. Arrgggh!! :!: :cry:
Kalapoes toru tagasi ei võeta, pista see kuhu tahad. Nad rääkisid, et neil ostetakse akvaarium ja akvaariumi kaane sees on juba kogu vajalik selleks, et pirni põletada.
Mina olen lihtne inimene, mul on lihtne ilma kaaneta akva ja mul oleks vaja juppe, millest kokku panna või siis müüa see pirn maha kellelegi, kes saab midagi temaga peale hakata ja ise kasutada mida?
Kõige hullem, elektroonikapoes öeldi, et nad võivad mulle küll 28W jaoks müüa juppe, aga pole kindel, et kas need sobivad ja see pirn ikka tööle hakkab nendega.

Pirni parameetrid, mark
JUWEL aquarium High-lite day
590mm
28W
Daylight 9000 Kelvinit
maksis 12.59

On keegi, kellel teadmisi/kogemust, mis mind aitaks?


Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 04, 2016 07:33 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 16, 2005 05:53
Postitusi: 1146
Pildid: 8
Asukoht: Harju/Tallinn
T5 torule peaks sobima alljärgnevalt lingilt esimeses rivis näidatud ballast
http://www.effex.ee/index.php?pg=1&pgr=19&sgr=35&id=295


Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 04, 2016 09:03 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Aug 30, 2015 09:11
Postitusi: 151
Tohoh, effeksis me just käisimegi. Tartu omas küll. Ta vast ütleski, et on mis võiks nagu sobida- ehk toosamune olig, aga kindel ei saa olla. See toru pidi mul jupi maad lühem ka olema kui muidu 28 Watine oleks..nii et mingi ebastandardsuse teema :(


Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 04, 2016 09:12 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 19, 2008 10:57
Postitusi: 712
Asukoht: Tallinn
kaiak kirjutas:
See toru pidi mul jupi maad lühem ka olema kui muidu 28 Watine oleks..nii et mingi ebastandardsuse teema :(


Ilmselt ajas teenindaja segamini T8-ga, kus näiteks 25W on tõesti juba oluliselt pikem. Aga 28W T5 on just selle pikkusega (590mm).

_________________
kpl " Kalake"
Rocca al Mare Kaubanduskeskus
http://kalake.ee
Kiireloomulistes küsimustes ja kauba laoseisu saamiseks helistage palun poodi telefonil 6659255.
Tellimisinfo ja kauba tarneaja päringud esitada e-posti teel irma@kalake.ee


Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 04, 2016 10:15 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Aug 30, 2015 09:11
Postitusi: 151
Kõlab lootustandvalt
Nii et minu jupp, mis tekitab õige pinge on kõigi lootuste kohaselt
Kuum start elektroonsed ballast -
T5 1x14/21/28/35W 188093 M10
ja peale selle on vaja veel "pesasid", mis mulle öeldi, et on universaalsed sellistel ja siis on kõik?


Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 04, 2016 11:09 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Pead võiksid olla veekindlad. Sellised on olemas küll. Torudele müüakse kinnitusklambreid, kui neid juhtumisi juba olemas pole.


Üles
PostitusPostitatud: Reede Veebr 05, 2016 10:05 
Akvarist

Liitunud: Reede Mär 14, 2014 04:27
Postitusi: 16
Asukoht: Pärnu
Pesad võiksid olla sellised:
http://effex.ee/index.php?pg=1&pgr=19&sgr=36&id=438
Ise kasutan akvaariumi valgustusel samu pesasid ja probleemi pole olnud.


Üles
PostitusPostitatud: Reede Veebr 05, 2016 02:21 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Kasutan samasuguseid aga panin tähele et kui toru ots koos pesaga jääb mullitajast tuleva joa kohale, on pesa vaatamata veekindlusele mõne aja pärast kutu (läheb niiskeks, kontakt kaob, tekib sädelus jne). Lahendasin asja nii, et panin lambi selle pesa alla jupi pleksiklaasi. Oleks muidugi saanud ka mullitaja eemale viia aga see ei sobinud hästi.


Üles
PostitusPostitatud: Reede Veebr 05, 2016 09:17 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Aug 30, 2015 09:11
Postitusi: 151
Ostsin need jupid ära. Poest veel öeldi, et see ballast akva sisse, kus veeauru palju ei sobi, tal need elektroonikakomponendid suht paljad.
Mul on nii, et akvaariumi peal on tükk pleksit, mis siis nö kaas. Panen ta kuidagi selle pleksi kohale, selline tunne, et väga lähedale ei tasugi panna, ehk saab mul valgust isegi paljuvõitu, on see võimalik? Ei tahaks küll mingit CO2 taimedele juurde hakata söötma. Pärast nädalavahetus saab aimu, et kuidas asi õnnestus. [-o<


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Veebr 06, 2016 02:43 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Isetehtud asjad on ikka kõige paremad. Kunagi sai kah vastavalt enese maitsele ja vajadustele see asi ette võetud.Trosserid oleks saanud ka tagaääre külge kinnitada, aga mind nad ei häiri.
Aga jah, kui elamises puudub õhukonditsioneer, siis katte sisse neid kindlasti paigaldada pole mõtet.
Nad annavad ikka väga palju kuuma ja suvel läheb asi halvaks.

Samas võib ju edasi nokitseda ja katte sisse neile mingi vent süsteemi tekitada, kuigi ma ei näe selles erilist pointi. :wink:


Attachments:
SAM_6519.jpg
SAM_6519.jpg [ 87.78 KB | Vaadatud 151 korda ]
Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Veebr 07, 2016 11:04 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Aug 30, 2015 09:11
Postitusi: 151
Lamp sai kokku ja töötab! =D> Hind läks kokku 37 eurot. Ma ikka väga ehmatasin ära alguses, ei teadnud ju, et kas ikka sobib kõik kokku kindlasti ja see elektroonikapoe müüja ei andnud lootust väga.
Paneme ta nii 10 cm kõrgusele akvast ja vast sobib. Praegu üks molly oli üpris šokeeritud lisavalgusest, ujus paaniliselt vastu klaasi ja siis peitis ennast drifwoodi ning mullitaja alla 10 minutit, aga ma arvan, et kui seal taimed õnnelikult kasvavad siis on mollyd ka lõppkokkuvõttes rõõmsad :)


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Veebr 08, 2016 09:29 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Uued torud ongi enamasti väga heledad kuid see liigne sära peaks varsti kaduma. Ma ise kasutan dimmitavat ballasti, saab seada just sellise heleduse nagu vaja ja nt simuleerida Päikese looduslikku heleduse kõikumist.
Kui akva kaane all on ventilaator, võib ballastid pmst ka sinna paigutada (mul on nii). Väga hea see muidugi ei ole.
JüriT ballastid on vana tüüpi, mehhaanilised (drosselid). Need kuumenevad ja vahest ka lärisevad tõesti päris palju. Moodsal ajal neid enamasti ei kasutata.


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Veebr 08, 2016 05:31 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Kasutatakse ikka. Need pildil on 2a. tagasi ostetud elektroonikaärist ja müüakse seal tänaseni. Midagi nad ei "lärise" ja kuumenevad absoluudselt kõik, ka uue disainilised.


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Veebr 08, 2016 07:22 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
......katsusin oma ballastid "läbi". Tuleb välja ,et sõna "kuumenemine", on nende uute pikkade puhul tõesti liialdus, toru ise on oluliselt kuumem.
Samas osad mu uuematest (1-hesed päevavalguslambid espakist ostetud) on ballasti koha pealt üsna kuumad, kõige uuem seevastu täiesti jahe, või ütleme kergelt soe,
Kõik erinevalt? Küsimus - kas on võimalik ,et mida vanem ballast seda rohkem kuumeneb?


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Veebr 08, 2016 09:09 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Jah, enamasti ei lärise aga on ka piisavalt neid, milledel trafoplekid pahasti kinnitatud (selgub alles töö käigus). On tore, et sinu omad on vaiksed!

Pmst võivad impulssballastid soojeneda ka - näitab nende disaini headust. Päris kadudeta ei tööta ükski asi. Ja kui kuum toru (või lausa 2 toru) on samas kõrval, soojendavad nad ballasti veel täiendavalt.
Et oma väites veenduda, katsusin just päev otsa akva kaane all töötanud ballasti - on selline leige.

Muide, vanadest ballastidest (need drosseli ja starteriga isendid) veel: Kuna nad töötavad 50Hz võrguvooluga, peaksid lauale või mingile muule plaadile asetades seda suht kergesti vibreerima panema. Kuuldavalt! Aga eks see sõltu jällegi koostamise kvaliteedist.
Impulssballastid töötavad ca 30 kHz sagedusega ja nende trafod on väga väikesed ning kerged. Ei ole kohe kuidagi kuulda !


Üles
 [ 17 postitust ]  1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver