foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 25 postitust ]  1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Akvaariumi kapi ehitus
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 28, 2015 12:10 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Aug 30, 2012 08:29
Postitusi: 110
Pildid: 15
Asukoht: Tartu
Plaanis endale ise akvaariumi kapp ehitada Juwel rio 180 jaoks(Kahjuks elamine ei võimalda suuremat, kuigi hing ihkab 240 l akvaariumit). Põhjus miks ise teha on suht proosaline hind(praeguste jooniste kohaselt kogu kapi hind koos kruvide, hingede, käepidemete jms tuleb kuni 80€ maks) ja suurem kapi mahutavus(mahub ära väline filter, CO2 balloon ja muud nodi) ja laps ei saa asju kätte.

Küsides pakkumisi erinevatest firmadest, siis hakkasid hinnad 175€-250€ välja. See tundus ikka liig sellise kapi eest, kui ise tehes saaks hakkama kuni 80€'ga.

Materjaliks olen valinud 18mm liimpuitkilbid ja kapi pealne on 30mm liimpuitkilbist.

Tekkis küsimus, kas selliste mõõtmete jaoks on tarvis seda nö lisaraami(2 pildidl olemas ja kahel puudu) või mitte. Vaadates juweli enda kappe ja ka teise firmade omasid, mis on MDF'ist tehtud, siis on tunne, et nagu poleks vaja.


Attachments:
akvaalus - Copy.jpg
akvaalus - Copy.jpg [ 44.52 KB | Vaadatud 516 korda ]
akvaalus.jpg
akvaalus.jpg [ 63.53 KB | Vaadatud 516 korda ]
akvaalusLai - Copy.jpg
akvaalusLai - Copy.jpg [ 46.01 KB | Vaadatud 516 korda ]


Viimati muutis kullar, Kolmapäev Veebr 04, 2015 01:43, muudetud 1 kord kokku.
Üles
 Teema pealkiri: Re: Akvaariumi kapi ehitus
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 28, 2015 10:50 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 17, 2012 06:19
Postitusi: 760
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn (ja ülejäänud Eesti)
30mm liimpuit - Milleks sinna raami vaja? Nende juweli ja muude tootjate kapid on tavaliselt tehtud 12 mm MDF (vähemalt minu 110-sel oli) ja väga kerge konstruktsioon. Ma arvan, et 180L jaoks 30mm on juba väga hea riskikoef.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Akvaariumi kapi ehitus
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 28, 2015 11:13 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Okt 22, 2013 11:25
Postitusi: 29
Pildid: 4
Asukoht: Tartu
Arvan samuti et pealmise plaadiga ei ole mingit probleemi, eriti veel kui see liimpuitkilbist. Endale teeks ilmselt ülemis plaadi ka 18mm liimpuidust. 30mm plaadiga võid lisaraamist küll rahus südamega loobuda. Küll aga prooviks mina akvaariumi kapi pikkijäikust parandada, sest antud jooniste puhul on näha et seda vist tagab ainult üks plaat tagaseinas. Variant oleks panna tagaseina diagonaalid või siis laiem plaat, sest ees ei ole pikkisuunalist tuge nagunii. Edu ehitamisel.
Aarne


Üles
 Teema pealkiri: Re: Akvaariumi kapi ehitus
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 28, 2015 11:48 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Aug 30, 2012 08:29
Postitusi: 110
Pildid: 15
Asukoht: Tartu
jom kirjutas:
Arvan samuti et pealmise plaadiga ei ole mingit probleemi, eriti veel kui see liimpuitkilbist. Endale teeks ilmselt ülemis plaadi ka 18mm liimpuidust. 30mm plaadiga võid lisaraamist küll rahus südamega loobuda. Küll aga prooviks mina akvaariumi kapi pikkijäikust parandada, sest antud jooniste puhul on näha et seda vist tagab ainult üks plaat tagaseinas. Variant oleks panna tagaseina diagonaalid või siis laiem plaat, sest ees ei ole pikkisuunalist tuge nagunii. Edu ehitamisel.
Aarne


Tagaseina plaanisin 676x400x18mm(k x l x p) plaadi, mis peaks enda meelest tagama igati piisava jäikuse. Kui tegu oleks mingi õhukese MDF plaadiga, siis ma kardaksin. Lisaks plaanin akvaariumi kapi seina külge kinnitada.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Akvaariumi kapi ehitus
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 28, 2015 12:49 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Okt 22, 2013 11:25
Postitusi: 29
Pildid: 4
Asukoht: Tartu
kullar kirjutas:
jom kirjutas:
Arvan samuti et pealmise plaadiga ei ole mingit probleemi, eriti veel kui see liimpuitkilbist. Endale teeks ilmselt ülemis plaadi ka 18mm liimpuidust. 30mm plaadiga võid lisaraamist küll rahus südamega loobuda. Küll aga prooviks mina akvaariumi kapi pikkijäikust parandada, sest antud jooniste puhul on näha et seda vist tagab ainult üks plaat tagaseinas. Variant oleks panna tagaseina diagonaalid või siis laiem plaat, sest ees ei ole pikkisuunalist tuge nagunii. Edu ehitamisel.
Aarne


Tagaseina plaanisin 676x400x18mm(k x l x p) plaadi, mis peaks enda meelest tagama igati piisava jäikuse. Kui tegu oleks mingi õhukese MDF plaadiga, siis ma kardaksin. Lisaks plaanin akvaariumi kapi seina külge kinnitada.


Selge siis muidugi. Seina kinnitamise teeb kapi väga stabiilseks. Edu


Üles
 Teema pealkiri: Re: Akvaariumi kapi ehitus
PostitusPostitatud: Esmaspäev Veebr 02, 2015 10:20 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Aug 30, 2012 08:29
Postitusi: 110
Pildid: 15
Asukoht: Tartu
Peale pikka planeerimist ja erinevaid kavandeid ostsin puumarktetist kilbid ära. Kui e-poe kaudu küsisin pakkumist, siis sain veel 10€ tavahinnast alla.
Reede tõin kilbid ära ja lasin paar päeva seista. Eile õhtu lõikasin kilbid õigesse mõõtu(üks riiul jäi lõikamata, kuna täpne pikkus selgub töö käigus)



Üles
 Teema pealkiri: Re: Akvaariumi kapi ehitus
PostitusPostitatud: Kolmapäev Veebr 04, 2015 01:41 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Aug 30, 2012 08:29
Postitusi: 110
Pildid: 15
Asukoht: Tartu
Täna sai kilbid ühelt poolt puidukaitsevahendiga ära võõbatud ja ise tulemusega rahul :)

Lisaks sai tehtud ka puuri suunaja(poest ei raatsinud 10-15€ rakist osta), et saaks kruvidele augud ette puurida, ilma et peaks kartma, et kilp läheb pooleks või et kruvi tuleks kuskilt kilbist välja, kui kruvi kõveralt sisse lasta.



Üles
 Teema pealkiri: Re: Akvaariumi kapi ehitus
PostitusPostitatud: Kolmapäev Veebr 04, 2015 08:13 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Mär 31, 2013 10:41
Postitusi: 218
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn,Nõmme
Ehituspoes on ka kruve, mis ei vaja ettepuurimist, omades selleks spetsiaalset otsa.

_________________
1000 liitri klubis
Õues keskeltläbi 20000 liitrit kuldkokrede ja vesiroosiga


Üles
 Teema pealkiri: Re: Akvaariumi kapi ehitus
PostitusPostitatud: Kolmapäev Veebr 04, 2015 11:30 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Aug 30, 2012 08:29
Postitusi: 110
Pildid: 15
Asukoht: Tartu
madmax kirjutas:
Ehituspoes on ka kruve, mis ei vaja ettepuurimist, omades selleks spetsiaalset otsa.


Mul ongi tegelikul need kruvid, millel on puurotsik, kuid kindluse mõttes lasen ikkagi augu ette(2mm), kuna kruvi laius on 4.5mm läbimõõduga. Lisaks on ka kindlam teadmine, et auk on otse ja ei pea kartma, et kruvi kuskil välja tuleb.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Akvaariumi kapi ehitus
PostitusPostitatud: Laupäev Veebr 14, 2015 01:01 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Aug 30, 2012 08:29
Postitusi: 110
Pildid: 15
Asukoht: Tartu
Vahepeal polnud üldse aega, et kapiga tegelda, kuid nüüd hakkab vaikselt valmis saama.
Homme on vaja ainult uksed ette panna ja riiulid sisse ja idee kohaselt peaks valmis olema.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Akvaariumi kapi ehitus
PostitusPostitatud: Laupäev Veebr 14, 2015 12:49 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Veebr 15, 2014 01:59
Postitusi: 261
Pildid: 1
Asukoht: Soome
Väga ilus kapp! Kas tagumine osa ei tulegi täispuidust? :roll:
Täispuidust oleks väga ilus ja freesiga teed lihtsalt 5-10cm augu.
Augu kaudu vead kõik voolikud ja juhtmed läbi, müratase väheneb jällegi.

_________________
180l- 5 ancistrus 1 albiino, 6 Corydas Aeneus, 7 kribensis,gupid
60l- Hemichromis Lifalili maimudega


Üles
 Teema pealkiri: Re: Akvaariumi kapi ehitus
PostitusPostitatud: Laupäev Veebr 14, 2015 03:26 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Aug 30, 2012 08:29
Postitusi: 110
Pildid: 15
Asukoht: Tartu
Ei ole jah plaanis täispuidust seina teha, ainult selline 40cm plaat taha. Ega ma seda kappi ju seest poolt imetlema ei hakka :D
Müra pärast ma ei muretse praegune JBL välisfilter on väga vaikne ja pole midagi kuulda.

Ainuke mure, et praegu pole leidnud kapile sobivaid jalgasid, mis oleksid madalad ja mida saaks ka reguleerida.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Akvaariumi kapi ehitus
PostitusPostitatud: Esmaspäev Veebr 16, 2015 11:32 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Aug 30, 2012 08:29
Postitusi: 110
Pildid: 15
Asukoht: Tartu
Täna avastasin, et pealmine plaat pole päris 100% sirge, kui loodi peale panin(vb kuidagi niiskust ja kuuma saanud, et on natuke lainetama läinud). Nimelt on paari kohapeal ca 1.5-2mm kõikumine.
Siit ka küsimus, et kas selline laua lainetamine võib probleeme tekitada ja tuleks sirgeks lihvida?


Üles
 Teema pealkiri: Re: Akvaariumi kapi ehitus
PostitusPostitatud: Esmaspäev Veebr 16, 2015 11:55 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Veebr 15, 2014 01:59
Postitusi: 261
Pildid: 1
Asukoht: Soome
Ma arvan, et kui paned selle akvaariumi/jooga mati sinna vahele, ei tohiks midagi hullu olla, kuid ma pole kindel.

_________________
180l- 5 ancistrus 1 albiino, 6 Corydas Aeneus, 7 kribensis,gupid
60l- Hemichromis Lifalili maimudega


Üles
 Teema pealkiri: Re: Akvaariumi kapi ehitus
PostitusPostitatud: Teisipäev Veebr 17, 2015 11:46 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Juun 06, 2012 03:09
Postitusi: 124
Pildid: 15
Asukoht: Kohila
Mis raskuse sa akvasse plaanid sisse panna? Kui telliskive ei plaani täis laduda, siis ei usu, et midagi juhtud - mul endal on akvad prussidest karkassi peal mitte ei ole täis plaat - pole mitte midagi juhtunud - vee raskus jaguneb ühtlaselt ning matt vajub kõrgemates kohtades rohkem kokku kui madalates kohtades.

_________________
MaxMart - akvaariumid ideest teostuseni - leia meid facebook-ist


Üles
 [ 25 postitust ]  1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver