foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 17 postitust ]  1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Lukku
PostitusPostitatud: Reede Mai 11, 2012 04:15 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Veebr 13, 2012 12:55
Postitusi: 31
Asukoht: Tartu
Tere,

sain äsja 330l akva, mõõtudega 150x55x40cm. Tundub, et akva on ise ehitatud, seda on kasutatud kilpkonnaakvaks, mistõttu seal vett sees hoitud vaid 10-15cm. Sinna sisse ka liimitud 2 tellist. Minu küsimused oleks, et kuidas ja kas üldse ma need tellised sealt kätte saaks. Ja kas on võimalik, et see akvaarium ei peagi täies koguses vett. Kuidas ma tean, et akvaarium on veekindel, pealtvaadates tundub ok. Raame tal pole. Aga ei tahaks ka katsetuse teel teada saada, et kui mul ühel hetkel on 300l vett põrandal, et siis selgub, oih, see ei pea vett:)
Äkki oskab keegi aidata. Endiste omanikega konsulteerimine pole kahjuks variant.

Suured tänud,
Triin

***

Tere jälle, kirjutan siis oma uue mure siia alla, siis kohe hea haarata. Kuni tänaseni elasid selles suures akvas hoiul olevad kilbud, täna läksid nad siis koju tagasi ja mis välja tuli, akvaariumi põhjas jookseb üks pikk mõra umbes 70cm sinkavonkaliselt. Praegusel vaatlusel tundub, et see on alumisel klaasil(topeltklaas)(topeltklaasi paksus siis kokku 1,2cm). Ma ei teagi, kas see on tekkinud nüüd, ma ei tea mis põhjusel või siis juba transportides ja enne ei pannud lihtsalt tähele. Igaljuhul, kas sellest on suurt hädaohtu? Mida tuleks teha ja mida kindlasti teha ei tohiks?

Suur aitäh juba ette,
Triin

_________________
:)


Viimati muutis dragonfish, Kolmapäev Mai 23, 2012 08:32, muudetud 2 korda kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mai 11, 2012 06:05 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 19, 2008 10:57
Postitusi: 712
Asukoht: Tallinn
Kui paksust klaasist see akva ehitatud on ja kas ning kui palju on tugevdusibasid üleval?

_________________
kpl " Kalake"
Rocca al Mare Kaubanduskeskus
http://kalake.ee
Kiireloomulistes küsimustes ja kauba laoseisu saamiseks helistage palun poodi telefonil 6659255.
Tellimisinfo ja kauba tarneaja päringud esitada e-posti teel irma@kalake.ee


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mai 11, 2012 07:15 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Nov 29, 2008 04:37
Postitusi: 75
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Ega siin targemat nõu pole, kui vanade eestlaste tarkus, et julge hundi põrand ujutab. Lased dušši otsikuga ilusasti mööda akvaariumi nurki üles ja alla, siis näed ära, kas ühenduskohtadest hakkab midagi immitsema ja see vesi, mis põhja jääb, selle järgi näed ära, kuidas põhi vastu peab.


Viimati muutis dumbuser, Laupäev Mai 12, 2012 09:44, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mai 11, 2012 08:37 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Veebr 13, 2012 12:55
Postitusi: 31
Asukoht: Tartu
kas sellest oleks abi kui ma lähedalt mingid pildid teeks siis äkki keegi suudab ka öelda, kui koju lähen mõõdan klaasid ja kõik kohad üle.
Ma kardan just seda, et järsku plahvatab nagu filmides:D

_________________
:)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mai 11, 2012 10:38 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 17, 2012 06:19
Postitusi: 760
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn (ja ülejäänud Eesti)
Youtubes on video kus poiss laseb ratta lenksu vast 200-300l akvat kukkuda.... Ma algul kardsin ka, et juhtub midagi sarnast... Aga nüüd olen arusaanud, et see ikka suht raske katki saada. Mul on 37cm kõrge akva 4mm klaasist.. Veits optimistlik olin seda tehes aga poisid on mul viskand mudelautosid ja muid asju kogemata vastu akvat ja pole midagi juhtund. Muidugi kui vastu nurka toksida oleks tagajärjed teised.

Enne kui vett hakkad sisse panema soovitaks visuaalselt vaadata nurgad üle. Kui silikoon vana ja lahti tulnud siis on väljast poolt kohe näha erinevust värvis. Kui see paistab korras olevat siis laseks vaikselt vee sisse ja dussiga sa näeksid ära samad lekked, mis visuaalsel vaatuselgi. Veesurve all võib ta pugeda nii pisikestest pragudest ja sinna aitab ainult vett täis lasta.
Kui mingit kuuri võimalust või garaazi võimalust pole soovitaks muretseda akva kõrvale anumad millega saaks avarii puhul tühjaks lasta. Siis paneks akva servade alla vetsu paberit, sellest oleks kohe näha kui kuskilt immitseb. Siis varuks terve nädalavahetuse aega. Ja hakkaks täitma veerand 3h pärast kontrolliks, siis pool täis ja siis kaks asja kas ootaks 3h kui külma närvi küllalt ja siis kolmveerand ja siis täis akva jätaks ööks seisma või siis jätad pooliku akva esimeseks ööks ja järgmine päev siis jätkaks täis akvaga. Muidu veesurvest ikka klaasi nii puruks ei löö nagu filmidest... Filmides tavaliselt visatakse midagi sinna... Et siis testimise ajal ära haamriga toksi :D pigem hakkab kuskilt vaikselt immitsema. Ainult siis lööb puruks kui kõrguse ja pikkuse suhtes liiga õhuke klaas.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mai 12, 2012 12:16 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Sept 09, 2009 03:07
Postitusi: 315
Asukoht: Tallinn/Viimsi
Vabandan ette, kui nüüd kellelegi liiga teen, kuid soovitus: "Proovi järele siis saad teada!" on pigem väga kehva soovitus.
Kindlasti peaks kõigepealt kindlaks tegema klaasi ja tugevdusribade paksuse, nagu ka kpl. Kalake küsis.
Olen varem kokku puutunud vesikilpkonna vivaariumiga ja mõtlesin ka ise seda akvaariumina kasutada, kuid see mõte jäi ruttu katki. Õnneks oskas tollane omanik mulle kohe õiget infot jagada.
150 cm on päris pikk akva ja selle pikkuse juures võib õhukese klaasi puhul läbipaine saatuslikuks saada. 330l vett põrandal on paras katastroof...
Katsu ikka kõigepealt klaas ära mõõta siis on võimalik sulle mõistlikke vastuseid anda.

_________________
80l Juwel - taimed, krevetid, cory


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mai 12, 2012 10:07 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Nov 29, 2008 04:37
Postitusi: 75
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
No lekkekkohti sa niikuinii ei saa muudmoodi teada, kui katse-eksitusega :roll: Praegust muidugi enne vaja üldandmeid, et kas katsetusfaasi on mõtet minna, aga ka korraliku toestuse ja paksu klaasiga ei saa garanteerida keegi, et mõnest mikropraost vesi kapinurka salaja ei voola.
Nii et jään kindlaks omale, et seni kuni füüsikud vee raskusjõude klaasile arvutavad, võib ka ise käed töiseks teha ja nurgad veega üle käia ning sorts põhja peale ka panna, et juba eos mõni lekkekoht leida. Selle käigus vaevalt rohkem vett põrandale läheb, kui hooletu sifoonimisega.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mai 12, 2012 10:26 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Veebr 13, 2012 12:55
Postitusi: 31
Asukoht: Tartu
Pole veel kodus aga sinna jõudes panen esimese asjana üldandmed siia. Niikaua aga, kuidas on nende põhja külge liimiutd kahe tellisega on, kas neid on lootust kätte saada?

_________________
:)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mai 12, 2012 01:57 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Veebr 13, 2012 12:55
Postitusi: 31
Asukoht: Tartu
Niii, katsun nüüd kirjeldada, loodan, et saate aru:)
Akvaarium on ehitatud topeltklaasist, kokku siis on klaas 1,2cm paks. Klaaside vahel on must (ma eeldan et) silikoon.
Siis peal on 2 sellist 15 laiust klaasplaati, mis on 0,6cm paksud ja need klaasplaadid on omakorda 1cm paksuse klaasi küljes, mis on samuti kinnitatud selle musta asjaga. Kui jäi midagi selgusetuks saan pildid teha. Põhjast vett muidu välja ei tule, sest kilbud on seal sees, ma kardan just seda survet, kui see akva vett täis panna. Ja mis saab pärast kivide eemaldamist, kui see on üldse võimalik.

_________________
:)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mai 12, 2012 03:07 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Juun 18, 2011 04:46
Postitusi: 1058
Pildid: 0
Asukoht: Saue
see must asi on on silikoon
kui kivid sellega kleebitud siis eemaldamiseks kasuta õhukest nuga/ tamiiili/traati
traadiks sobib vana kitarri keel nt.

Igaksjuhuks mainin, et kuna sul pikk akvaarium siis pead jälgima, et akvaariumi alune oleks korralikult sirge.

Pakuks, et pildid oleks abiks

Veega täites vaata erinevaid läbipaineid ja kuula praksumist enne kui katki läheb peaks üpris suur paine tekkima
Kui ta just karastatud klaasist pole siis pauguga ta sul katki ei lähe

_________________
180L https://sites.google.com/site/akva2011/
aqadvisor


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mai 12, 2012 03:13 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 17, 2012 06:19
Postitusi: 760
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn (ja ülejäänud Eesti)
Nagu aru saan on tegu lamineeritud 12mm klaasiga. Ja need 15cm klaasribad jooksevad mõõda pikka külge. Ja siis risti üle on keskel 10mm klaasriba. Sain ma õigesti aru.

40cm kõrguse akva jaoks on see küllalt paks klaas aga mina teeksin nii nagu üleval ütlesin. See on minu arvamus. Ja ilma katsetuseta sa teada ei saa. Lamineeritud klaas lööb prao sisse ja sul on küllal aega vesi välja saada. Kuigi nii paksu klaasi puhul ja kui veel tugevdusribad siis võid suht külma kõhuga vee sisse lasta. Ainuke asi on silikooni ühendused, et need vett peaksid.

MT ei teinud liiga... sellest jäi minu postitusest nats segaseks... eks sellest hakkab kõik pihta - klaasi paksus. Ja hea, et sa selle ilusti välja tõid siis teistel ka hea lugeda.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mai 12, 2012 03:36 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Veebr 13, 2012 12:55
Postitusi: 31
Asukoht: Tartu
Ma teen äkki pildi sellest ülemisest osast.
Aga kuidas on lood nende kividega, mis põhja liimitud, on neid lootust kätte saada kuidagi?
Pilt
ma loodan, et on aru saada, see riba mille küljes see laiem riba on ei ole äärest ääreni. ja seda puitu ei tasu vaadata, kuna see pole kinnitatud vaid ajutine lahendus. Loodan, et on näha midagi

_________________
:)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mai 12, 2012 06:05 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Juun 18, 2011 04:46
Postitusi: 1058
Pildid: 0
Asukoht: Saue
Minule tundub see akvaarium täitsa tugev
Kuna su akvaarium pole eriti kõrge siis pole sul ka tegelikult suurt survet
mida kõrgem akva seda paksemat klaasi vaja.

kui vett sisse lased siis mõõda keskelt läbipainet
Kui on läbipainet siis võib sinna keskele mingi riba juurde lisada

_________________
180L https://sites.google.com/site/akva2011/
aqadvisor


Üles
 Teema pealkiri: ...
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 13, 2012 03:07 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Sept 19, 2004 03:35
Postitusi: 260
Asukoht: tallinn
See akvaarium on.sul nagu tank:-) lase aga vaikselt vesi sisse ja vaata, et alus loodis oleks!

_________________
http://www.akva.ee
Lisainfo:
info@akva.ee
55 904 954


Üles
 Teema pealkiri: Re: ...
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 13, 2012 08:26 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 17, 2012 06:19
Postitusi: 760
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn (ja ülejäänud Eesti)
RyDos kirjutas:
See akvaarium on.sul nagu tank


Ma ei oskand õiget sõna leida aga sa tabasid naelapea pihta.


Üles
 [ 17 postitust ]  1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver