foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 12 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Ehitaks ise välisfiltri
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 25, 2010 10:55 
Akvarist

Liitunud: Reede Veebr 19, 2010 02:25
Postitusi: 9
Asukoht: Pärnu
Tervist,
On plaanis oma esimest akvaariumi pidama hakata ja mõte oli, et akva jääks ainult kalade jaoks, mitte tehinika. Seega mõte ise välisfilter teha.

Tegin väikese skeemi ka:
Pilt

Esialgne mõte oli selline, et esimesse potsikusse pistaks sisse mingid filtrimaterjalid ja teise soojenduspulga. Vajadusel saab ka kolmanda kopsiku juurde panna.

Küsimus esiteks selles, et mis sellisest varjandist arvata üldse?
Ja teiseks, et neid filtri materjale on ju igasuguseid erinevaid, makaronid, pallid, erinevad matid. Mida võtta, mida jätta?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Veebr 26, 2010 12:23 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Veebr 17, 2005 10:19
Postitusi: 930
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Umbes sellist filtrikorpust on siin mõned juba kasutanud CO2 lahustaja jaoks, miks mitte ideed edasi aretada.
Karli põhjalik kirjeldus on artiklite all:
/404.html
Soojenduspulka sinna sisse hermeetiliselt aretada võib olla keerulisevõitu, aga on olemas soojenduselemente, mis käivad vooliku vahele. Kui ma ei eksi, siis Hydor teeb selliseid ja on aegajalt isegi meil mõnes poes täitsa saadaval olnud.

Ja pumba koht filtrites on traditsiooniliselt väljavoolu pool. Kasvõi juba selleks, et kõiksugu mudru filtrisse kinni jääks enne pumpa.

_________________
"Eestikeelsed kalanimed massidesse" projekt
Minu akvaariumid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Veebr 26, 2010 10:56 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 22, 2004 08:05
Postitusi: 585
Asukoht: Tartu
Ehita parem sump juba. Võid seal näiteks pinaataimi kasvatada filteerimise eesmärgil, juhul kui kalad ei võimalda akvaariumis taimi kasvatada või siis on eesmärgiks ilma taimedeta akvaarium. Olen ka kaalunud kunagi välisfilti ehitamist, aga hetkel pole üldse mingit filtrit ja asjad toimivad ka väga kenasti. See ise ehitamine ei tule eriti odavam ja tulemus on küsitav.

_________________
54L kollaseid tigusid roheluses


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Veebr 26, 2010 11:19 
Akvarist

Liitunud: Reede Veebr 19, 2010 02:25
Postitusi: 9
Asukoht: Pärnu
tv kirjutas:
See ise ehitamine ei tule eriti odavam ja tulemus on küsitav.


See odavus on suhteline, kõik muu peale filtri materjali on olemas niikuinii ammusest ajast.

Aga küsimus oleks, et mis filtrimaterjali soovitate? On neid ju erinevaid, pallid, makaronid, erinevad svammid?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Veebr 26, 2010 12:50 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Okt 29, 2008 08:38
Postitusi: 44
Asukoht: Tallinn
Heipa,

Kinnise filtri ehitamisel tasub veel mõelda ka selle puhastamise peale. Ilmselt on vaja sinna ka mingid kraanid ja/või kiirühendused vahele joonistada, kuna aeg-ajalt tuleb filtreid ikka puhastada ka.

Filtrimaterjalist - neid on maailmas kole palju, aga laias kaares võiks need kihid olla nii, et kõigepealt on mingi suht-koht lihtsalt puhastatav jämedam mehaaniline filter, erinevad swammid sobivad sinna hästi, siis mass bioflitrit (Eheimi Substrat Pro või JBL-i MicroMec) ja kõige lõppu mingi peenem mehaaniline filter (JBL-i Symec). Eks vastavalt vajadusele võib seda raketti keerulisemaks ehitada aga see oleks lähtepunkt, millest mind alustaks.

Tervitades,
Tarmo


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Veebr 26, 2010 02:34 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 29, 2008 08:57
Postitusi: 673
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn, Pirita-Kose
Selllise lahenduse juures minu arust olulisim asi mis vajab läbi mõtlemist on kuidas filter pärast lahti teha, kui meedia või filter seest puhastada vaja.

_________________
125L vett ja väike troopika.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Veebr 26, 2010 02:44 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Apr 23, 2009 10:42
Postitusi: 807
Asukoht: Tallinn
Selline filtrikorpus maksab ju mingi 500-600 kui ma ei eksi?
Sellise raha eest saaks juba pisema sumpa kokku lasta panna ning ma arvan, et sump oleks märksa mugavam hooldada ja ka märksa efektiivsem filter :)

_________________
325 liitrit vett


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Veebr 26, 2010 04:09 
Akvarist

Liitunud: Reede Veebr 19, 2010 02:25
Postitusi: 9
Asukoht: Pärnu
Nordictiger kirjutas:
Heipa,

Kinnise filtri ehitamisel tasub veel mõelda ka selle puhastamise peale. Ilmselt on vaja sinna ka mingid kraanid ja/või kiirühendused vahele joonistada, kuna aeg-ajalt tuleb filtreid ikka puhastada ka.


See joonis on väga lihtsustatud kujul, ilma väikeste detailideta. eks ikka tuleb kraanid vahele panna, et puhastamist lihtsustada.


chris kirjutas:
Selllise lahenduse juures minu arust olulisim asi mis vajab läbi mõtlemist on kuidas filter pärast lahti teha, kui meedia või filter seest puhastada vaja.


See ei ole eriline probleem, tuleb kasutada samasugust lahendust lihtsalt nagu siin pildilgi on tehtud.
Pilt


aatomik kirjutas:
Selline filtrikorpus maksab ju mingi 500-600 kui ma ei eksi?
Sellise raha eest saaks juba pisema sumpa kokku lasta panna ning ma arvan, et sump oleks märksa mugavam hooldada ja ka märksa efektiivsem filter :)


Kuna ma igapäevaselt tegelen vee ja elektriga, siis on vedelemas selliseid filtrikorpuseid kodus mida klientidele enam ei pane, sama moodi ka torusid ja kõike muud. Sellest ka selline mõte tuli peale seda, kui olin seda artiklit lugenud: /404.html
Küsiks ka juurde, mis teeb sumpast effektiivsema lahenduse kui see?

Põhi küsimus oli, et mis järjekorras milliseid filtri elemente panna ja sellele sain enamvähem vastuse kätte.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Veebr 26, 2010 04:58 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Jaan 03, 2009 08:04
Postitusi: 228
Asukoht: Saue
Sellistert korpustest saaks filtri u100l akvale max. Kopsiku litraas u 1,5lx2=3l lihtsalt ei võimalda suuremale akvale. Keskmise kanisterfiltri suurus ca10l.

_________________
240l, JBL e900+JBLcp500. Hemichromis lifalili, Aeguidens rivulatus, Julidochromis marlieri, Julidochromis brundi,Thorichthys meekid, Pelvicachromis pulcher, Ancistrus.Sae. Magedat ja soolast vett kokku 3000l.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Veebr 26, 2010 05:03 
Akvarist

Liitunud: Reede Veebr 19, 2010 02:25
Postitusi: 9
Asukoht: Pärnu
heixer kirjutas:
Sellistert korpustest saaks filtri u100l akvale max. Kopsiku litraas u 1,5lx2=3l lihtsalt ei võimalda suuremale akvale. Keskmise kanisterfiltri suurus ca10l.


Akva ise on mul 30l ainult, niiet pole probleemi :)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Veebr 26, 2010 09:23 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Nov 09, 2004 05:56
Postitusi: 728
Asukoht: Tallinn
heixer kirjutas:
Sellistert korpustest saaks filtri u100l akvale max. Kopsiku litraas u 1,5lx2=3l lihtsalt ei võimalda suuremale akvale. Keskmise kanisterfiltri suurus ca10l.
Ohohh,,10 liitrise mahuga filter ikka tõsiselt üle keskmise jääb minumeelest.Ja neid filtritopkasi on müügil ka tunduvalt suuremaid kui 1,5 liitrit.

_________________
www.basset.ee


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Veebr 28, 2010 02:20 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 22, 2004 08:05
Postitusi: 585
Asukoht: Tartu
Tsiteeri:
Küsiks ka juurde, mis teeb sumpast effektiivsema lahenduse kui see?


Kui su akvaarium on 30L, siis pole ka välisfiltri erilist mõtet, ammugi sumbal. Aga sumbal on eeliseid palju. Lihtsalt sul on kaks akvaariumi, kus vesi on sama kuid floora ja fauna võivad olla erinevad, ilma et nad üksteist segaks. Esiteks võid sumba peita kappi ja toppida sinna sisse kogu vajaliku tehnika (küttepulgast kõikvõimalike erinevate filtrimaterjalideni). Teiseks võid sumbale lisada valgustuse ja kasvatada selles taimi vee puhastamiseks, seda sõltumata sellest, kui suured laamendajad sul põhiakvaariumis elavad. Sumpa võid kasutada ka varjupaigana maimudele või haigetele kaladele. Kui paigaldad sumba ja akvaariumi vahele UV sterilisaatori, siis saad sumpa ka garantiiniakvaariumina kasutada.

Sumba suurim puudus (ja ka teistpidi eelis - suurendab veemahtu ja lisab stabiilsust) on tema suurus, mis on tunduvalt suurem, kui kanisterfiltril, niiet tema paigutamine ja paigaldamine on väheke keerulisem. Ka pole poest valmis lahendust võtta.

_________________
54L kollaseid tigusid roheluses


Üles
 [ 12 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver