ei tea kuda selle PVC'ga on aga akrüülklaasi/plasti (nt. Plexiglas) on küll suht nigel kodustes tingimustes lõigata. Pööretemuutmise võimalusega tikksaag ja spets akrüüli tera vast sobib ka PVC jaoks (spets tikksae tera pidavat olemas olema, aga ise pole näind)
Kui mõne käsisaega proovida, siis mõne rauasae lehega võrreldes tiba suurema hambaga saag on hea (ehituspoodidest saab sellist rauasae lehte kus ühelpool serval on rauasaehammas, teiselpool puiduhammas)..akrüüli saagimisel pidi veel silmas pidama, et saeleht poleks värvitud, sest värv hakkab väga hästi lõigatud serva külge..maha ei taha tulla.
Niipalju kui proovisin ja järeldusi akrüüliga tegin, siis saeleht peaks olema võimalikult laia saeteega, samas leht ise võimalikult õhuke.. mida vähem saelehe küljed läbilõigatud materjali pinnaga kokku puutuvad, seda vähem materjal hõõrdumise käigus kuumeneb..
ühesõnaga akrüüli (ja usun, et ka PVC) lõikamise puhul ongi kõige suurem probleem materjali kuumenemisega..kui kiiresti saagiga, hakkavad sulama materjali lõigatud pinnad ja ka saagimisel tekkinud saepuru..pind tuleb ebaühtlane ja kole
Minu katsetused olid 10mm paksuse Plexiglas'iga, kus on hõõrdumine (kuumenemine) märksa suurem kui mõne õhema Plex'i puhul...niiet õhukest (2-6mm näiteks) on tiba lihtsam lõigata.
Pikk jutt, loll jutt. Kokkuvõttes:
Kui käsisaega, siis tiheda hambaga puidusaag (rauasaag ei kõlba)
Kui elektrilise tööriistaga (tikksaega) , siis pöörete regulleerimisvõimalusega tikksaega..soovitatav plastiku tera
NB: tasa ja targu