foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 11 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Gupid haiged, palun abi!
PostitusPostitatud: Teisipäev Juul 24, 2007 08:51 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Juul 24, 2007 07:49
Postitusi: 4
Asukoht: pärnu
:cry: lugu järgmine:sai soetatud endale pool aastat tagasi 60L akvaarium.Tegin kõik nii nagu siin õpetustes öeldud:kuumutasin kruusa ja muud dekoratsioonid,ostsin filtrid,hapnikuaparaadi,soojenduspulga ja lasin kõigel sellel töötada paar nädalat enne kalade toomist.Ah jaa,elustaimi tõin ka poest väikese nutsaka juurde.Kaladest soetasin elama akvaariumisse paar plecot,paar põhjakoristajat sägalist ja 20 gupit.Kurb selle loo juures on see,et terve see pool aastat olen ma võidelnud mingite tobedate haigustega-gupidel tulevad mingid valged täpid selga ja silma peale tuleb selline imelik kiht,nagu oleks neil meduus silmapeal,selline piimjaltklaasjas moodustis ja just ainult gupidel,teistel tegelastel nagu ei paista mingit terviseprobleeme olevat.Olen kasutanud erineva firma preparaate probleemi lahendamiseks,mõni aeg on kõik korras ja siis hakkab jälle otsast peale-täpid seljas,uimed narmas ja silmal kae.Ometi on ju gupid vastupidavamad kalad kui mõned teised liigid,ma enam ei unistagi sellest,et endale teisi toredaid liike akvaariumisse hankida saaks.20st gupist elavad tänaseks vaid pooled :cry: Apppppiiiiii,kas keegi targem oskaks öelda mida teha :cry:

_________________
oleme rõõmsad,ei mingit nukrutsemist;-))


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juul 24, 2007 10:07 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Mai 29, 2004 01:42
Postitusi: 228
Asukoht: Tartu
Kui tihti vett vahetad ja kui palju korraga?
Kas temperatuur akvaariumis on stabiilne?

_________________
üliõpilaselu on kärpeid teinud:
37L metsa ja mõni gupi
112L gupisid ja üks väike mets
98L käivitamisel


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juul 24, 2007 10:29 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Nov 17, 2005 01:52
Postitusi: 264
Asukoht: Malawi
enne kui hakata mingeid preparaate kasutama võiks diagnoosi määrata


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juul 25, 2007 08:11 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 23, 2005 04:43
Postitusi: 1165
Pildid: 6
Asukoht: Kuressaare
Veidi lugemist:

/haigused/5520/index.html
Siit saad nõu, mida abistajad veel teada tahaks.

See, et sul mõistus otsas, on puhtalt sinu probleem, siin aga lahendatakse akvaariumitega seotud probleeme. Sellega seoses peaks pealkiri ka teemaga seotud olema(näiteks "Gupid haiged").

_________________
240L, Molly'd, Neoonid, Rasboorad, Ludwigia Repens , Crypt. Wendtii 'Mi Oya', Anubia Barteri


Üles
 Teema pealkiri: Tänan kes viitsis vastata
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juul 25, 2007 11:29 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Juul 24, 2007 07:49
Postitusi: 4
Asukoht: pärnu
Sorry,et pealkiri mõnele ei meeldinud,olen siin kahjuks esimest korda ja ei tunne siinseid väljendusreegleid aga see selleks.Panen kõrvataha:-))
Vett vahetan nii umbes iga 1,5 nädala tagant ja kogus on kuidas kunagi.Kui jändan raviga siis ikka 50-70%,kui kõik on korras olnud siis 1/4 või 1/3 veest sifoonin välja.Mis diagnoosimisse puutub,soovitas neid preparaate minu haiguskirjelduste põhjal loomapoe müüja,ise ma diagnoosima ei kippundki.Ah jaa ,temperatuur on olnud paikas,ei mingeid suuri kõikumisi v.a veevahetusajal.Ka siis olen üritanud ikka seda stabiilsena hoida.Küsimus ka selles,miks haigestuvad ainult gupid:-(((((

_________________
oleme rõõmsad,ei mingit nukrutsemist;-))


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juul 25, 2007 01:51 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
t6en2oliselt on taashaigestumine tingitud sellest, et kalu polegi korralikult terveks ravitud. miks yhed kalad j22vad haigeks ja teised mitte, v6ib seletada sellega, et yhe liigi immuunsysteem on tugevam, teise oma v2hemtugevam. yldjuhul 8eldakse, et mida rohkem aretatud kala, seda vastuv6tlikum on ta haigustele, seega ilusad v2rviliste sabadega gupid, kelle aretamiseks on korralikult vaeva n2htud, ei pruugi just k6ige tugevama tervisega olla. teine p6hjus v6ib olla inbreeding ehk suguluspaaritus, mille puhul samast perekonnast 6ed-vennad saavad omavahel j2rglasi, kes on n6rgema tervisega.

millega oled ravinud ja kui pikalt on ravi kestnud?
kas kalad on saanud lisavitamiine raviperioodil ja selle j2rgselt?
kas haigeid kalu on ravitud yldakvaariumis v6i eraldi anumas?
kui k6rge on veetemperatuur?


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juul 25, 2007 02:12 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 23, 2005 04:43
Postitusi: 1165
Pildid: 6
Asukoht: Kuressaare
tildren kirjutas:
Sorry,et pealkiri mõnele ei meeldinud,olen siin kahjuks esimest korda ja ei tunne siinseid väljendusreegleid aga see selleks.Panen kõrvataha:-))


Ega asi ei olegi meeldimises või mittemeeldimises. Kõik postitused on omamoodi kasulikud. Asi lihtsalt selles, et pärast on vajalikku infot hulga kergem leida :idea:

_________________
240L, Molly'd, Neoonid, Rasboorad, Ludwigia Repens , Crypt. Wendtii 'Mi Oya', Anubia Barteri


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Juul 29, 2007 04:57 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Juul 24, 2007 07:49
Postitusi: 4
Asukoht: pärnu
Jah kui aus olla,siis võib nende gupidel see probleem olla küll,et nad omavahel suguluspaarituses.Sain oma kalad sõbranna käest kellel päris pikalt gupid olnud ja siginud omavahel,selles vast see suurem vastuvõtlikus haigustele.
Ravinud olen erinevate preparaatidega,nii Sera kui Tetra on ära proovitud.Täpseid nimesid ma enam ei oska nimetada.Peale ravikuuri olen alati ka sama firma turgutusvaheneid kasutanud.Haigeid kalu olen enamus kordadel ravinud üld akvaariumis,vaid üks kord panin nad eraldi kui väga palju täppe korraga selga tuli ja ravimi juhendis soovitas pool tundi hoida kalu tugevama kontsentratsiooniga lahuses.Ravi ajal olen veidi temperatuuri ka tõstnud ja hapnikuaparaat uhab ka siis ööd-päevad läbi tööd teha.Hetkel olukord trööstitu,kaladel täpid jälle tagasi ja mingi seenhaigus ka kallal.Võitlust alustasin seenhaigusega,panin Baktopuri ja homme vahetan pool akvaariumi veest välja.Vahest tundub et mõtekas oleks see jama lõpetada,alustada nullist-tegema akvaariumile täielik deso ja võtma uued gupid. :cry:

_________________
oleme rõõmsad,ei mingit nukrutsemist;-))


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Juul 29, 2007 10:50 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
millised t2pid? kui ichthyopthirius (valged, selgepiirilised, u. mannaterasuurused v6i veidi v2iksemad t2pid), siis on vaja parasiithaiguste ravimit, bactopuriga v6id sa neid ravima j22dagi.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juul 31, 2007 08:28 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Juul 24, 2007 07:49
Postitusi: 4
Asukoht: pärnu
hetkel kaladel imelik kiht(või hatt) silmadel ja kered piimjad+täpid seljas
arvasin et alustaks selle hatu likvideerimisega,kas tegin õige otsuse??,või oleks pidanud alustama täpihaiguse raviga??

_________________
oleme rõõmsad,ei mingit nukrutsemist;-))


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juul 31, 2007 11:09 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
jah, ich on ohtlikum, kui bakterhaigused


Üles
 [ 11 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver