foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 10 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: kalade haigused
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 11, 2003 07:45 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Nov 30, 2003 12:58
Postitusi: 22
Asukoht: Tallinn
õhtust!Ma täitsa nukker eelmine esmaspäev ostsin sinise sametbarbuse 2-tk nüüd üks juba haige täitsa värvist ära ja ei söö ,ei oska enam midagi peale hakata ühel mõõksabal ka uime küljes mingi valge asi :( Mul täitsa hirm peal surevad niimoodi veel kõik järjest ära olen täitsa õnnetu.Ja süüa ma ei oska ka anda kuidas ma tean et neil kõht täis,aidake palun õnnetut algajat. :cry:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 11, 2003 07:56 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Dets 11, 2003 11:50
Postitusi: 74
Asukoht: Jüri
annan sulle lingi, juhul kui sa seal ei ole veel käinud http://www.matmice.com/home/kaladehaigused
Need valged asjad pidid suht koledad olema. Sealt miskid ussi taolised asjad välja ilmuma :x :x

Miskid rohud ka olemas aga kuskil oli ka premini räägitud sellest haigusest. Linki moment ei leia kuskilt


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 11, 2003 09:28 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Nov 30, 2003 12:58
Postitusi: 22
Asukoht: Tallinn
Aitähh lugesin läbi haigused sain targemaks aga nüüd tekkis hirm see valge uimede peal on vist tõesti jube ja alguses ma ei teadnud ja lasin poest ostetud kalade vee ka sisse :oops: Nüüd nii õudsalt muretsen.Üks kala läks täna siis teise ilma :cry:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 11, 2003 10:26 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Dets 11, 2003 11:50
Postitusi: 74
Asukoht: Jüri
Eks sa vist homme pead poodi minema miskit ravimeid ostma. See vist kõikse kiirem asi. Aga millisest poest sa kalad ostsid .. teaks äkki siis hoiduda, kui haiguse sealt endale said.
Aga ka kodust ma ei leia ülesse kohta kus õpetas seda haigust ravima. :( Kindlasti kui www.googel.com või www.neti.ee peal tuhnid siis leiad ülesse sellelehe


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 11, 2003 10:49 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Juul 30, 2003 10:23
Postitusi: 151
Asukoht: Türi
Vaata www.hot.ee/akvaariumikalad/haigused.htm Kas see on vatitaoline valge katt,kas uimed kleepuvad nagu kokku?Poes on müügil Tetra Medica Tonic konzentraat(Fungi Stop Konzentrat).
Tsiteerin juhendit:tunnustatud ravivahend organismide vastu,mis tekitavad bakteriaalseid nakkusi,uimede mädanemist ja vee reostumist,magevee samethaigusega(Oodinium),haavanditega ja koe väliskahjustustega.Ravi 3-5 päeva.

_________________
200L ja 54L
Platidoras costatus,Botia macracantha,thoracatum,klaassäga,ogasilm,Loricaria parva


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 11, 2003 11:12 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Nov 30, 2003 12:58
Postitusi: 22
Asukoht: Tallinn
Ostsin kalad tatari tänavast alles esmaspäeval lähen homme lasen veeproovi teha.Ega ma ju neid ravimeid saa oma akvaariumisse lasta taimed siis ka ju kannatavad. :o


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 11, 2003 11:26 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Dets 11, 2003 11:50
Postitusi: 74
Asukoht: Jüri
Hmmm Tatari omast olid ühed kalad vähe tõbised ja neid minule ei soovitatud osta (teisipäeval, kui käisin seal taimi kaemas). Äkki siis sina siis ostsid need kalad


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 11, 2003 11:32 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Nov 30, 2003 12:58
Postitusi: 22
Asukoht: Tallinn
Tuleb vist välja jah, oli sinine sametbarbus kes ära suri.Tuleb vist tugevamaid tüüpe hakkama ostma.Äkki keegi oskab soovitada :?:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Juul 28, 2005 10:38 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Juul 28, 2005 10:22
Postitusi: 57
Asukoht: võru
kuldkalad ja gupid on ühed tugevamad.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juul 29, 2005 04:02 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 27, 2004 01:36
Postitusi: 879
Pildid: 5
Asukoht: Tartu
Minu arust on kuldkalad ühed kõige õrnemad kalad. Väga vastuvõtlikud mitmesugustele haigustele. Ning kui kuldkalu pidada siis ikka suures akvaariumis ja omasuguste seltsis. Kui kuldkalade pidamiseks on normaalsed tingimused (filter, reguleeritav soojenduspulk, suur akvaarium jne.), siis on ka kalad tervemad ja suremus väiksem või peaaegu olematu. Reguleeritav soojenduspulk on tarvis selleks kui vee temperatuur kõigub pidevalt vastavalt toa temperatuurist. Veetemperatuuri kõikumisest tekivad kergesti eelkõige narmendavad, veritsevad, hallitavad uimed.
Algajatele küll ei soovitaks kuldkalu.
Kuid nn. Eesti päritoluga gupid on tugeva tervisega... :D
Eluspoegijad sobivad hästi algajatele. Samuti ka zebra/leopard daaniod.
Eks neid ole ka teisi.

_________________
450, 240, 110, 2*54, 3*30 ja 20 liitrit.


Üles
 [ 10 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver