foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 9 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Nüüd teine kala haige.
PostitusPostitatud: Neljapäev Juul 20, 2006 11:17 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Nov 20, 2005 10:11
Postitusi: 12
Asukoht: Raplamaa
Mul on 16l akva. 2 kuldkala. mullitaja. kunsttaim. ma olen seda juba küsinud aga ma ei leidnud seda enam otsingust üles, et mitu tilka ma pean rohelist malahiidi panema? peale on kirjutatud 1ml/100l(ma ei oska ise seda arvutada, nii et palun aidake :( )


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juul 21, 2006 09:48 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
kui sa oled veendunud, et malahiitroheline on õige asi selle haiguse vastu, siis:
1ml = 22 tilka
22 x 16 / 100 = 3,52 tilka. kuna sul on põhjas ilmselt ka põhjakruus ja akvaarium pole servani täis, siis pane 3 tilka.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juul 21, 2006 10:50 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
16 liitrit on kahe kuldkala jaoks häbematult vähe, kuni Sa neile suuremat kodu ei leia ilmselt jäädki probleemidega maadlema.
Vaata kindlasti /esimene/5355/index.html
Ja kui veel pole lugenud siis muidugi ka
/article_view. ... o=16&faq=5 ja
/article_view. ... o=17&faq=5


Üles
 Teema pealkiri: Aitäähh.
PostitusPostitatud: Reede Juul 21, 2006 11:46 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Nov 20, 2005 10:11
Postitusi: 12
Asukoht: Raplamaa
aitähh maria ja reinule: ma tean seda ise kah et on väike, aga praegu ei ole lihtsalt võimalik suuremat osta ja ma tean inimesi kes kasvatavad kah 2 kuldkala ainult 5l klaaspurgis ja need elavad seal väga edukalt juba päris mitmendat aastat.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Aitäähh.
PostitusPostitatud: Reede Juul 21, 2006 12:58 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Sept 12, 2004 09:47
Postitusi: 661
Asukoht: Tallinn, Mustamäe
muzirulll92 kirjutas:
aitähh maria ja reinule: ma tean seda ise kah et on väike, aga praegu ei ole lihtsalt võimalik suuremat osta ja ma tean inimesi kes kasvatavad kah 2 kuldkala ainult 5l klaaspurgis ja need elavad seal väga edukalt juba päris mitmendat aastat.


see et keegi teine on piisavalt loll ja pohhuist et piinab loomi ei tähenda et sina samamoodi peaks käituma :evil: jah, elada nad su võivad (ses mõttes et elus nad on) aga kas neil on ka hea seal? kui sind see ei koti ja huvitab vaid näha natukene uimi liigutavad kohapeal seisvat kuldset lärakat - siis noh jah..

ma ei saa inimestest aru.
tee nii, võta väike papkast ja ela seal nädal aega, välja sa sealt minna ei tohi, pissile isegi mitte, süüa saad nii palju kui sulle tuuakse... vaata mis tunne sul on! oled sa eluga rahul selles kastis? saad sa seal kastis piisavalt liikuda? on sul seal piisavalt õhku ja hea olla? või kuidas on elada kastis, mille põhja täidab su oma väljaheide. kuldkalad on VÄGA räpakad kalad, nad reostavad palju ja 16L purk ei ole neile küll mingi elamispind.

ja milleks üldse võtta kalu kui on teada et "jah on väike aga noh, ei saa suuremat osta hetkel". võtnud gupid, mitte kuldkalad!


vabandust et nii kuri post aga ma lihtsalt ei saa laste rumalusest aru.. kui foorumit loetakse siis peaks nagu kaks asja kokku viima et 5-16L purk ei ole kohe kindlasti kuldkaladele mõeldud. loomapiinamine on tore muidugi, jah... have fun with it!


Üles
 Teema pealkiri: Re: Aitäähh.
PostitusPostitatud: Reede Juul 21, 2006 01:16 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
muzirulll92 kirjutas:
aitähh maria ja reinule: ma tean seda ise kah et on väike, aga praegu ei ole lihtsalt võimalik suuremat osta ja ma tean inimesi kes kasvatavad kah 2 kuldkala ainult 5l klaaspurgis ja need elavad seal väga edukalt juba päris mitmendat aastat.

Maria on sel teemal korra kenasti kirjutanud:
enamik kalu (on mõned erandid) kasvavad vastavalt akvaariumi suurusele. pannes nad elama liiga kitsastesse tingimustesse, jääb kalade kasv kängu ja nad ei kasvagi oma täismõõtu - mõnikord ka siis, kui nad hiljem ümber asustada. võiks ju arvata, et näed, kui tore - polegi vaja muretseda selle pärast, et akvaarium kala(de)le väikeseks jääb. tegelikkuses saavad aga tõsiselt kannatada kala siseelundid, mis samuti känguvad ja sellest tulenevalt võivad kalal tekkida seedimisprobleemid, siseelundite nekroos (maakeeli kudede kärbumine) ja kindlasti lüheneb märgatavalt kala eluiga. heaks näiteks on siin nn "kalakese komplekt" ehk kuldkala 5l mullis. sellisesse komplekti kuuluva kalakese eluiga on keskmiselt 1,5 - 3 aastat, samas kui 200-300l akvaariumites võivad kuldkalad elada kuni 25 (!) aasta vanuseks (loomulikult loeb sealjuures ka kalade toidulaua rikkalikkus ja see, et akvaarium ei oleks üle asustatud).
kindlasti tasub enne kalade ostu hoolikalt läbi mõelda, kas olemasolevad tingimused rahuldavad ostetava kala vajadusi optimaalselt. eesti vanasõnagi ütleb, et 100 korda mõõda, 1 kord lõika.


Üles
 Teema pealkiri: varivalgele:
PostitusPostitatud: Pühapäev Juul 23, 2006 04:06 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Nov 20, 2005 10:11
Postitusi: 12
Asukoht: Raplamaa
ma ei võtnud neid kalu ise need kingiti mulle, sorri et ma sulle nii vastiku ja nõmeda kalapiinajana paistan, aga mul lihtsalt ei ole praegu võimalik suuremat osta, esiteks sest siin kus mina elan neid ei müüda ja teiseks mul pole piisavalt raha. oled nüüd rahul või?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Juul 23, 2006 04:22 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Aug 21, 2005 04:04
Postitusi: 391
Asukoht: Saku
Aga siis võid ju kalad nende enda tervise huvides ära anda ja võtta endae nt Gupid.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 24, 2006 11:20 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Juun 24, 2006 12:39
Postitusi: 141
Asukoht: Raplamaa, Kehtna
raplas on akvaariume müügil küll. mine konsumi kohale loomapoodi. seal on igas hinnaklassis akvaarumeid. või uuri äkki mõnel tuttaval vana raamakvaarium seisab keldrinurgas. see oleks kõige odavam lahendus.


Üles
 [ 9 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver