foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 13 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juun 28, 2006 02:56 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 20, 2006 12:09
Postitusi: 38
Asukoht: Tartu
Probleem siis selline, et ühe kuldkala sabale on tekkinud palju sellised valgeid laike, nahapinnast kõrgemad, osad on ka seest nagu katki või midagi (punakad). See sabapool, kus laigud on, on kuidagi deformeerunud või kõveras kogu aeg.
Kui ma täpselt vaatasin, hakkab ka teisel kalal neid tekkima.
Panen albumisse pildi ka aga kahjuks pole see eriti hea kvaliteediga.



Vee temp. on 20-22 kraadi kogu aeg.
Akvaarium ise on 200 liitrit ning töös on FAN-3 filter. Vett vahetan kord nädalas 40-50 liitrit korraga.
Kalu on akvas kokku 9: kuldkalu 7 ning 2 ancistrust

Tahaks teada, millega tegu võib olla, et teaks millist ravi peaks neile tegema.

_________________
Minu "kullakesed"-Frankie, Frederika, Lilo, Fluffy, Sid, Horror ja Terror ning ancubeebid Tölpa ja Blondu :)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juun 28, 2006 07:10 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
kui on kehapinnast kõrgemad laigud võib olla tegu seenega aga kui tekkinud on ka kudede kahjustus (verised või punakad laigud), siis raviskeem peaks olema selline:
bactopur direct (1 tbl 50l kohta) 3 päeva + 4. päevast alates mycopur vastavalt pakendis toodud juhendile.bactopuri ja mycopuri vahepeal vett ei vaheta ja söega ei filtreeri, st. korraga on alates 4. päevast vees 2 ravimit.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juun 28, 2006 10:00 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 20, 2006 12:09
Postitusi: 38
Asukoht: Tartu
Aitäh. Lähen kohe homme ravimeid ostma neile ja loodan, et kõik saab korda.

_________________
Minu "kullakesed"-Frankie, Frederika, Lilo, Fluffy, Sid, Horror ja Terror ning ancubeebid Tölpa ja Blondu :)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Juun 29, 2006 05:49 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 20, 2006 12:09
Postitusi: 38
Asukoht: Tartu
Tekkis selline rumal küsimus hetkel. Panin nüüd kokku 4 tabletti vette. Aga kas ma pean siis homme panema jälle 4 tabletti ja ülehomme ka (et siis kokku 3päeva iga päev 4 tabletti?)
:oops:

_________________
Minu "kullakesed"-Frankie, Frederika, Lilo, Fluffy, Sid, Horror ja Terror ning ancubeebid Tölpa ja Blondu :)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Juun 29, 2006 09:31 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
ei, ainult 1-kordne doos, juurde ei lisa


Üles
 Teema pealkiri: Vee kummaline värvus
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juul 05, 2006 08:17 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 20, 2006 12:09
Postitusi: 38
Asukoht: Tartu
Teema siis selline et peale mycopuri panemist vette (bactopur sees) läks vesi kollakas-sinakas-neoonrohekaks :? just siis kui valgus sisse lülitatud on, on see veel eriti silma paista. Kas see on normaalne? :oops:

_________________
Minu "kullakesed"-Frankie, Frederika, Lilo, Fluffy, Sid, Horror ja Terror ning ancubeebid Tölpa ja Blondu :)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juul 05, 2006 12:04 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
jah, see on normaalne!


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Juul 09, 2006 08:04 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 20, 2006 12:09
Postitusi: 38
Asukoht: Tartu
Nüüd on kestnud Mycopur'i kuur juba 7 päeva, aga kala sabalt pole täpid kadunud. Kas on siis võimalik, et tegu polnudki seenega vaid hoopis mingi muu haigus? Või ei kaogi valged laigud enam ära?
Või peaks ma kõige haigema kala panema hoopis mingisse eraldi akvasse ja seal teistest eraldi ravima?

_________________
Minu "kullakesed"-Frankie, Frederika, Lilo, Fluffy, Sid, Horror ja Terror ning ancubeebid Tölpa ja Blondu :)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juul 11, 2006 12:05 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
võid proovida eraldi ravimist aga huupi pole mõtet katsetada. teeme kõigepealt kindlaks, miks ravi ei mõjunud. kas oled varem mycopuri juba kasutanud? kui palju on laigud kehapinnast kõrgemad? kas need on limajad või pigem vatisarnased või hoopis sametjased? lisapilt laigust lähivaates oleks abiks (kala kahvaga akvaariumi klaasi vastu ja siis pildistad). praegu peaksid tegema söega filtreerimise, et ravimid liiga kauaks vette ei jääks.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juul 11, 2006 12:24 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 20, 2006 12:09
Postitusi: 38
Asukoht: Tartu
kui mul pole võimalik sütt saada hetkel, kas siis piisab ka kui pool veest ära vahetada?

Kala saan uuesti pildistada alles reedel, kui ise uuesti koju satun.

_________________
Minu "kullakesed"-Frankie, Frederika, Lilo, Fluffy, Sid, Horror ja Terror ning ancubeebid Tölpa ja Blondu :)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juul 11, 2006 06:18 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
piisab ka 50% veevahetusest aga jälgi, et lisatav vesi oleks sama temperatuuriga, muidu võib tekkida keskkonnavahetusšokk. akvaariumi täitmisega ära kiirusta, tee vahepeal 10-15 minutilisi pause, et vesi jõuaks seguneda


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 17, 2006 05:46 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 20, 2006 12:09
Postitusi: 38
Asukoht: Tartu
Kuna ma saan praegu kodus käia väga harva ja fotokat ka parasjagu pole, siis ise ma saan kalade käekäiku jälgida ainult neti teel :) aga minu lähikondlaste tähelepanekud kaladest.
Täpid sabal on pigem sellised sametised, limajad kindlasti mitte. Kogu ravikuuri vältel kadus ära ainult see punetus või veritsemine ära, täpid väiksemaks jäänud eriti pole.
Varem ma mycopuri ega muid ravimeid kasutanud pole.
Kalad on muutunud aktiivsemaks kui enne (haige sabaga kala ja teine suur kuldkala konutasid varem tihti filtri alla põhjas).

Muid tähelepanekuid hetkel ei ole vist :oops:

_________________
Minu "kullakesed"-Frankie, Frederika, Lilo, Fluffy, Sid, Horror ja Terror ning ancubeebid Tölpa ja Blondu :)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 17, 2006 11:44 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
soolavanne võib ka veel proovida, sametjased laigud oleksid pidanud bactopuriga kaduma, seen see ei ole. igatahes veritsemise lõppemine näitab, et asi liigub paremuse suunas. rohkem ravimeid praegu kasutada ei soovitaks, kuna see teeks kasu asemel kahju


Üles
 [ 13 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver