foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 12 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: mannaterahaigus
PostitusPostitatud: Pühapäev Juun 11, 2006 03:13 
mul on 240 l akvaarium, kus on guraamid, mõõksabad, poeciliad, daniod, skalaarid, labeo ja põhjakoristajad.
Ostsin poest mõned kalad ja kolmandal päeval ilmnes mõõksabadel mannaterahaigus. Ravin costapuriga, ravi teen üldakvaariumis. Lisasin seda esimesel ja kolmandal päeval nii nagu õpetuses. Praegu neljas päev, haigus pole kadunud. Nakatusid ka teised kalad, kuid mõõksabadel vähemaks jäänud. Ilmselt tuleb mul jätkata ravi ka viiendal päeval. Kui siis ka kadunud pole, mis peaksin ette võtma?
Mul on akvaariumiväline filter, mille peaksin siis peale ravikuuri lahti võtma ja ära puhastama ning lisaks teen veel tavapärase veevahetuse. Kas tuleks veel midagi teha?? Sooviksin rohkem infot, kuidas peaksin ravi lõppedes käituma, et normaalne bakteriaalne keskkond taastuks.


Üles
 Teema pealkiri: Re: mannaterahaigus
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 12, 2006 01:07 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Aug 06, 2005 07:09
Postitusi: 404
Asukoht: Tallinn / Viljandi 56 618 770
endra kirjutas:
mul on 240 l akvaarium, kus on guraamid, mõõksabad, poeciliad, daniod, skalaarid, labeo ja põhjakoristajad.
Ostsin poest mõned kalad ja kolmandal päeval ilmnes mõõksabadel mannaterahaigus. Ravin costapuriga, ravi teen üldakvaariumis. Lisasin seda esimesel ja kolmandal päeval nii nagu õpetuses. Praegu neljas päev, haigus pole kadunud. Nakatusid ka teised kalad, kuid mõõksabadel vähemaks jäänud. Ilmselt tuleb mul jätkata ravi ka viiendal päeval. Kui siis ka kadunud pole, mis peaksin ette võtma?
Mul on akvaariumiväline filter, mille peaksin siis peale ravikuuri lahti võtma ja ära puhastama ning lisaks teen veel tavapärase veevahetuse. Kas tuleks veel midagi teha?? Sooviksin rohkem infot, kuidas peaksin ravi lõppedes käituma, et normaalne bakteriaalne keskkond taastuks.

Mul oli sama asi skalaaridega ma ravisin neid sera ectopuri ja mycopuriga, see aitas neid :wink:

_________________
325l effect line , 6x54w t5 , tetratec ex 1200 välisfilter, eheim jäger 3608 termoregulaator,JBL pinnaseküte, co2 ballooniga, aqua medic ph controller, ph 7.0, temp 28c


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 12, 2006 10:16 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 10, 2006 11:40
Postitusi: 67
Asukoht: Tartu
Minu soovitus:
Suurenda doosi kogus kahekordseks. Juhul, kui sa seda juba teinud ei ole. Tõsta vee temperatuuri paari kraadi võrra ja õhusta vett.
Mina tegin nii ja sain lahti!


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 12, 2006 07:15 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
NB! Palun kontrolli üle pakendil oleval eestikeelsel tõlkel toodud doseeringut originaalkeelse juhendiga! Suurem osa eestis müügilolevatest costapuri pakenditest on vale eestikeelse doseerimisjuhisega (lahjem) ja seetõttu ei toimi ravim nii nagu peaks.


Üles
 Teema pealkiri: mannaterahaigus
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 12, 2006 07:35 
vaatasin originaaljuhendit, kogused samad mis eesti keelsel, kuid eesti keelsel on 1-3 päev tilkade lisamine, originaaljuhendil aga 1. ja 3. päeval. Käitusin originaaljuhendi järgi. Täna, so. viiendal päeval panin poolteist ettenähtud kogust. Mõõksabadel vähem täppe, kuid kahel pärlguraamil on palju ja ühtlaselt jaotunud. Kas peaksin ka seitsmendal päeval ravi jätkama?
Õhku ma küll rohkem kui tavaliselt akvaariumisse lisada ei oska. Temperatuuri tõstsin.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 12, 2006 09:18 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
pane 1,5x kogus veel ka 7. päeval. kui 8. päeval pole asi paremaks muutunud, tee söega filtreerimine (vett ära vaheta) ja alusta ravikuuri otsast peale


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juun 14, 2006 08:19 
mul on tunne, et minu akvaariumis on mitu haigust korraga. Mõõksabadel on mannatera peaaegu kadunud, küll aga on kaks guraami ja põhjakoristajad täpilised. Eile oli kaks skalaaripoega surnud, silmad olid punnis peas, neil ei olnud täppe algusest peale. Või võis äkki suremise põhjuseks olla liiga soe vesi, keerasin vist rohkem soojemaks kui vaja (30 C). Kui ma poest kalu ostsin, siis ikka erinevaid, seega võimalik, et sain mitu haigust korraga. Guraamid, kes mul juba enne teiste kalade ostmist olid, tahavad nüüd põhjas viibida, ja ühel neist on saba ots halliks läinud ehk värus kadunud, silm hägune ja lisaks valgetäpiline. Täna panen siis seitsmendat päeva seda costapuri 1,5 kogust ning homme teen söega filtreerimise. Tundub, et nad on sellest ravist täitsa kurnatud.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juun 14, 2006 09:27 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
30C on tiba ülearu, paras oleks 28C, kuna mida kõrgem on temperatuur, seda vähem on vees lahustunud hapnikku. võimalik, et sul on lisaks parasiitidele ka bakterhaigus akvaariumis. huvi pärast küsin, kuidas uued kalad akvaariumisse lasid? kas panid nad sinna koos kilekotis olnud veega?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juun 14, 2006 12:45 
lasin jah kalad kotist koos veega akvaariumi. Ostsin nelja sorti kalu. Siis ma ei teadnud, et vett ei tohtinud kotist kallata. Ilmselt oleks targem olnud ka need ostetud kalad garantiinis hoida. Nojah, tagantjärele tarkus! Siis on mul kõik kalad seal akvaariumis igasugu haigusi täis. Kuidas peaksin edasi käituma?
Kaks guraami, kes enne kalade ostmist mul olid, on lisaks hullult kõhnaks ka jäänud. Seda viimase kuu jooksul.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juun 16, 2006 01:41 
Lõpetasin costapuri ravikuuri ja teen söega filtreerimist. Ära on surnud juba kõik skalaarid, kaks guraami, danio, kõige suurem ja koledam põhjakoristaja.
Nagu arvata võib, on akvaariumis siis mitu haigust. Vaatasin, et surnud kalad olid ka veidi limased, skalaare hakkasid mõõksabad nokkima.
Niisiis tuleks ette võtta ravi bactoburiga. Samas vaatan, et viimane guraam on ka haige, aga teistmoodi, tal on väiksed valged täpid ja ka silmad punni läinud ning mu meelest kirjelduse järgi justkui tegu samettõvega. Nüüdseks juba surnud guraamidel läksid ka silmad punni, nii et võib arvata, mis saatus seda viimast guraami ootab. Seda samettõbe aga bactopuriga ei ravita. Kas peaksin peale bactopuriravi veel mõne ravikuuri tegema. Ma ei julge enam vist peale neid ravikuure ühtegi kala enam osta, sest kahtlen, kas mu akvaarium üldse nendest haigustest puhtaks saab.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 19, 2006 12:12 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 23, 2005 04:43
Postitusi: 1165
Pildid: 6
Asukoht: Kuressaare
samethaiguse(Oodinium) vastu on oodinopur

_________________
240L, Molly'd, Neoonid, Rasboorad, Ludwigia Repens , Crypt. Wendtii 'Mi Oya', Anubia Barteri


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 19, 2006 04:44 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
lihtsalt niisama katse-eksitusmeetodil erinevaid ravimeid akvaariumisse kokku kallata ei ole mõtet, sellega võib asja teha hullemaks, mitte paremaks muuta. tee kindlaks, kas tegu on lõppkokkuvõttes ichthyophthiriuse (mannatera) või odinoosiga (samettõbi). esimesel juhul on valged täpid u. 0,1-0,3mm (mannatera) suurused ja selgete piirjoontega, ilmuvad esimesena lõpuse ja sabauimedele ja levivad seejärel edasi üle keha. odinoosi puhul on täpid väiksemad kui 0,1mm, piirjooned on hägused ja täpid on korrapäratute vahedega tervel kehal, nagu oleks kala tuhksuhkruga üle raputatud. odinoosi puhul ilmuvad täpid kõigepealt peapiirkonda ja levivad edasi üle keha, kusjuures tihti on uimed viimased, mis haigusest haaratud saavad. silmade pundumine võib viidata veel sajale muule (enamasti sisemisele) hädale, sellepärast ainuüksi selle sümptomi põhjal ma otsust ei langetaks.


Üles
 [ 12 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver