foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 9 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: mure kuldkalaga, uimed
PostitusPostitatud: Reede Apr 07, 2006 08:03 
Akvarist

Liitunud: Reede Apr 07, 2006 06:55
Postitusi: 5
Asukoht: tallinn
tekkis küsimus veresoontega, nimelt kas need on normaalsed? sabauimedest paistavad läbi...
esimestel uimedel on kinnituskohad punased...
kala on noor, peale tema on akvaariumis 1 kala veel, aga hetkel nad koos ei ole. enne veresooni oli tal kõhu all punane laik, siis ma eemaldasin ta teisest, see paranes tal ära ,kuid nüüd on uimede kinnituskohad punased. Kas peaksin mures olema?
lugesin kõik haigused 2 korda läbi ja foorumist abi ei leidnud...

akvaarium on 45l, filter ja õhumullitaja, ka veesoojendi on hetkel 23 C, kuid selle peaks loetud juttude põhjal eemaldama... (:oops: müüjat ei saa ikka usaldada)
vett vahetan kord nädalas, 20%

Suur aitäh, kui keegi oskab aidata


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Apr 07, 2006 08:58 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
huvitaks punkt: 3. veevahetuste intervall, vahetatava vee kogus ja viimase veevahetuse aeg

sümptomid võivad olla tingitud nii traumast, parasiithaigusest aga ka vee kvaliteedist. esmajärjekorras kahtlustaks just kas väga pikalt vahetamata olnud vett või väga suures mahus tehtud veevahetust.

veesoojendi kuldkalaakvaariumis on täiesti omal kohal aga see peaks olema reguleeritud miinimumi (21-22C), kuna soojendi esmane funktsioon on tagada akvaariumis ühtlane, mittekõikuv temperatuur. suvisel, soojal ajal pole mõtet seda muidugi sisse lülitada, kuna toatemperatuur on piisavalt kõrge ja akvaarium võib vajada isegi jahutamist.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Apr 09, 2006 04:02 
Akvarist

Liitunud: Reede Apr 07, 2006 06:55
Postitusi: 5
Asukoht: tallinn
nagu kirjutasin, siis vett vahetan iga nädal, nädalalõpp
20% korraga
võimalik siis, et tõesti mingi pisitrauma... punane on ka taandunud...võin ta ilmselt tagasi lasta suurde akvaariumi teise kala juurde
aga suur aitäh

paar nädalat tagasi oli tõesti suurem veevahetus, sest akvaariumikividele, samuti esiseinale tekkisid imelikud tumedad laigud
keetsin kivid läbi, tegin kõik puhtaks


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 10, 2006 09:00 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 24, 2006 02:59
Postitusi: 133
Asukoht: Harjumaa
see um vetikas. Ja selle vastu kindlasti ei võidelda 100% veevahetuse ja kivide keetmisega. Keerad oma bakterikolooniad tuksi nii.

_________________
240L kuldkalu, Flying Foxe, OTO- sid ja miskeid sägalisi


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 10, 2006 05:56 
Akvarist

Liitunud: Reede Apr 07, 2006 06:55
Postitusi: 5
Asukoht: tallinn
tean tean neid häid baktereid... kuid poleks iial arvanud, et vetikad iseenesest tekivad... ma polnud enne sellist asja näinud ja igatahes nüüd alustasin uuesti, mis selles halba on
head bakterid tekivad kohe uuest ja muidugi väldin ma edasi sellist suurt veevahetust
kalad on igatahes väga rõõmsad :)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 11, 2006 08:32 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 24, 2006 02:59
Postitusi: 133
Asukoht: Harjumaa
ega need vetikad ise-enesest ei tekigi. Nad on seal alati olemas olnud. Lihtsalt mingitel tingimustel hakkavad rohkem või vähem vohama. Pole mina veel akvaariumit näinud, kus vetikat pole.

Õigemini olen, aga selle akvaariumi sees polnud vett :P

_________________
240L kuldkalu, Flying Foxe, OTO- sid ja miskeid sägalisi


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 12, 2006 12:58 
Akvarist

Liitunud: Reede Apr 07, 2006 06:55
Postitusi: 5
Asukoht: tallinn
ohohoo, ma saan järjest targemaks siin :D
et siis vetikad on iseenesest seal kogu aeg olemas.... vauuu
mis sest et ma pole veel isegi elustaimi akvaariumis kasvatanud... väga huvitav kusjuures

aga jah, nüüd olen targem. kuigi see oli küll kohutav, eemaldada oleks tahtnud nad sealt igal juhul...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 12, 2006 02:01 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
353tnpc kirjutas:
ohohoo, ma saan järjest targemaks siin :D
et siis vetikad on iseenesest seal kogu aeg olemas.... vauuu
mis sest et ma pole veel isegi elustaimi akvaariumis kasvatanud... väga huvitav kusjuures

aga jah, nüüd olen targem. kuigi see oli küll kohutav, eemaldada oleks tahtnud nad sealt igal juhul...


kui päris aus olla, siis vetikaspoore jood sa iga päev kraaniveega ka ise sisse. lisaks reisivad need hea meelega kalade seedetraktis ja transpordiveega poeakvaariumist sinu omasse. :wink: elustaimed iseenesest ei põhjusta vetikat, hoopis vastupidi - aitavad vetikate vohamist ära hoida, kuna tarbivad vetikate eest toitaineid. ja tõsi ta on - igas akvaariumis on vetikaid - mõnes rohkem, mõnes vähem.

sellega, et iga hinna eest vetikaid vältida püüad ja akvaariumit steriliseerida üritad, teed endale ainult karuteene - elu on näidanud, et sellisel viisil vetikate vastu võideldes tekib neid ainult juurde


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Apr 14, 2006 04:45 
Akvarist

Liitunud: Reede Apr 07, 2006 06:55
Postitusi: 5
Asukoht: tallinn
ei, mitte seda. ega ma üritagi steriliseerida, otseloomulikult mitte. see ju ökosüsteem...
nüüd siis tean :)


Üles
 [ 9 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver