foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 15 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Kala kuivab kokku:(
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 13, 2006 11:07 
Akvaarium on 400liitrit
vesi on 27kraadi soe
ph püsib 7,5 ringis
gh on 10 ringis

Avastasin täna hirmu ja õudusega et mu üks ancu näeb välja nagu skelet lähemal uurimisel selgus et silmad on augus ja ta on äärmiselt kõhna siuke hallika värvusega.
Ka teised kalad käituvad kummaliselt mõnedel on uimed koos sügavad end vahetevahel ,samas teised on täitsa ok

eelmisel nädalal tegin bakterhaiguste vastase kuuri läbi kuid nagu tundub polegi vist tegu bakteriga.Igasugused nõuanded on teretulnud:)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 13, 2006 11:13 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
millist ravimit ja raviskeemi sa kasutasid? kuidas veevahetustega on?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 13, 2006 11:35 
oeh teat oot ma ikka udu viskasin ära pakendi .no tabletid olid siukesed kollast värvi väidetavalt bakterhaiguste raviks. skeem selline et muist neist tegin pudiks ja segasin toidu sisse öeldi et pidavat kiiremini mõjuma ja ülejäänud lahustasin vees. vett vahetan korra nädalas nii veerand akvat .sai ostetud ka sera nitriveci ja peale seda on akva vesi hall ja vees on mingid ime pisikesed tükikesed need muudavadki vee halliks.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 14, 2006 12:02 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
bactopur directi tablettidega siis tegu. kui suur on akvaarium ja mitu tabletti sa sinna kokku (koos nendega, mis pudiks tegid) sisse panid? kaua need seal olid? enne nitriveci lisamist ikka vee söega filtreerisid läbi? kuna viimane veevahetus oli ja kui suures koguses?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 14, 2006 12:16 
söega sai möllatud küll akvaarium on 400liitrit ja tabletid ostetud sellele kogusele kolm päeva lasin toimida ja siis vahetasin pool veekogusest nii nagu õpetatud.Kuid miks süsi hea on ?ma kasutan teda küll aga tahaks teada miks ta hea on? igastahes minu üks ancuke on surnud:(


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 14, 2006 12:35 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
1 bactopur directi tablett on mõeldud 50l vee kohta, seega pidid panema 8 tabletti - oli nii?
kui filtreerisid ravimijäägid veest välja söega, siis oli veevahetus liiast. ravimijääkide eemaldamiseks on kaks võimalust - 1. veevahetus 50% või 2. söega filtreerimine (200g aktiivsütt 100l vee kohta 24h jooksul). mõlemat korraga ei tehta! söega filtreerimist tuleks eelistada ravimijärgsele veevahetusele, kuna sellisel viisil ravimi veest välja viimine on kaladele ohutum ja vähem stressi tekitav. NB! nitriveci võib lisada alles siis, kui ravimijäägid veest on täielikult kadunud (söega filtreerides siis 24h möödudes ja veevahetusega ravimit eemaldades 2. päeval peale veevahetust. vastasel juhul tapab vette jäänud ravim nitrivecis sisalduva bakterkultuuri ja tekib sinu poolt kirjeldatud hägu)

antud juhul oli 3 päeva ilmselt liiga lühike ravitsükkel ja ravi oleks pidanud jätkama veel 3 päeva. sümptomid on liigagi omased bakterhaigusele, et kahtlustada midagi muud (parasiit vms.) soovitan teha veel üks kuur bactopur directi tablettidega ja alustada kaladele lisavitamiinide andmist (sera fishtamin). veevahetusi ei soovita teha enne, kui kaladel haigussümptomid kadunud.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 14, 2006 12:42 
vitamiine olen andnud juba kolm nädalat. no eks ma proovin uuesti .just 8tabletti oli aga pakendil ei kirjutatud et hoia veel 3 päeva:( suured tänud proovin siis uuele ringile kas see on kõige parem ravim bakterhaiguste raviks või soovitad veel midagi? mida arvad UV lampidest? siin juttu olnud küll kuid selget pilti pole ma saanud:( mul taimedel pruunid vetikatuustid:(


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 14, 2006 12:59 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
bactopur direct on bakterivastastest ravimitest üks konsentreeritumaid. teise valikuna eelistaksin JBLi bakterivastast ravimit. UV lampide kohapealt on minu arvamus selline: kui eesmärgiks on akvaarium steriilne hoida, nt. nõudlikumate liikide (discuste) paljundamisakvaariumid, siis on need õigustatud. tavaakvaariumites toob püüdlus steriilsust saavutada tihtipeale kasu asemel kahju, nii et ise ma oma akvaariumis UV lampi ei kasutaks.
vetikate kohta on foorumis päris palju kirjutatud. selleks, et teada saada, millega täpselt tegu ja kuidas sellest vabaneda, kasuta otsingut. siiski ei soovita vetikavastast võitlust alustada enne, kui kalad on täiesti terved.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 14, 2006 11:31 
suured tänud sulle info eest hakkan siis tegutsema päikest!


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 29, 2006 07:38 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Dets 06, 2005 08:14
Postitusi: 116
Pildid: 1
Asukoht: tallinn
lugesin siin seda juttu ja endal sama mure. pühapäeval avastasin kahel kalal väiksed valged täpid, teistel jällegi mitte midagi. otsustasin ikkagi ravi teha ja kasutan (sera costapuri) olen nüüdseks neli päeava seda ravi teinud ja 3 kala surnud. täna suri oto ja kohe peale selle ravimi sisse kallamist. tegin nagu õpetuses, korgi täis läks 250 liitri peale ja nii neljas päev juba, ei taha ravi pooleli ka jätta, ehk tugevamad jäävad ikka elama. igal juhul on see haigus ja ravi üks väga ebameeldiv tegevus, eriti kui pead iga päev laipu põhjast korjama.

pleco kuivas mul samamoodi kokku, läks aga kõhnemaks kogu aeg, selg ja kõht olid täitsa lohkus, uimed olid ka imelikult räbalad viimased kuu aega ja surd ta oligi üleeile.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 29, 2006 09:09 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
rayn kirjutas:
tegin nagu õpetuses, korgi täis läks 250 liitri peale ja nii neljas päev juba, ei taha ravi pooleli ka jätta, ehk tugevamad jäävad ikka elama.

oot nüüd, täpsustame, kas ma sain asjast õieti aru:
1. kui palju seda ravimit akvaariumisse sai? minu teada costapuri juhendis pole öeldud mitte midagi selle kohta, kui mitu korgitäit mitme liitri peale läheb, vaid doseeringul on aluseks kas tilkade või ml arv. jääb selgusetuks, kui palju sa ravimit täpselt doseerisid. suremuse põhjuseks võib olla nii üle- kui aladoseering. täpseks doseerimiseks on kaks võimalust: tilkade lugemine või ühekordse süstla kasutamine
2. saan ma õieti aru, et sa lisasid ravimit vette iga päev, s.o. siis 4 päeva järjest 1 korgitäis? costapuri juhend (vt. originaalleht pakendis sees) käseb raviskeemina kasutada ravimi doseerimist üle päeva ehk siis ravimit lisatakse akvaariumisse I ja III, vajadusel veel ka V ja VII päeval.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 30, 2006 07:13 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Dets 06, 2005 08:14
Postitusi: 116
Pildid: 1
Asukoht: tallinn
uurisin nüüd seda originaal õpetust ka ja tõenäoliselt said kalad ületoosi. eesti keeles on öeldud, et 18 tilka 20 liitri kohta, see teeb siis 1 ml ja 1-5 päeva. korgi peal on 1/2 kappe = 7 ml. tilgutasin siis ilusti palju vaja oli ja enamvähem korgi täis ta tuligi, kui on 250 l. pakendis sees oleva õpetuse järgi ülepäeva ja 1 ml 40 liitri vee kohta. sellest siis järeldus, et oleks olnud paras panna pool sellest kogusest mis sinna algul sisse uhasin ja seda veel ülepäeva. täna teen vaba päeva ja homme panen ravimit selle pakendis oleva õpetuse järgi. kahju muidugi, et ei lugenud kohe seda ja nüüd mitu tublit kala surnud. huvitav, kes ja kus kohas seda eesti keelde tõlgib, see jutt seal pakendil on sinna lihtsalt lahmitud kuidagi. see on juba suur vahe, kas on 20 liitrit või 40 liitrit,mille kohta seda rohtu segada tuleb. arvan, et ma pole siin ainuke kellel osad kalad üledoosi said, sellest rohust. kahju muidugi. nüüd on see siis möödanik ja kurb kogemus sellest olemas, järgmine kord targem.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 30, 2006 07:25 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 04, 2005 11:51
Postitusi: 791
Asukoht: Tallinn Mustamäe
siis minul läks õnneks, kunagi ammu panin omale samuti iga päev vajaliku koguse sisse, keegi õnneks otsi ei andnud.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 30, 2006 07:44 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Dets 06, 2005 08:14
Postitusi: 116
Pildid: 1
Asukoht: tallinn
nüüd kui ravi läbi saab, viskan need kolm söekotikest sinna filtrisse ja lasen paar päeva olla, et vesi veidi puhtamaks saaks ja siis äraviskamisele. praegu filtris svammid ja makaronid, need kolm kohta kus õpetuse järgi peaksid söekotid olema on tühjad. edaspidi vana korrapära järgi edasi. oskab keegi ehk midagi tarka lisada, et kuidas ja mida peale selle costapuri kasutamist tegema peaks?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 30, 2006 08:55 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
üks paarinädalane kuur vitamiinidega ei teeks paha. juhul, kui haigusnähud peaksid tagasi tulema, siis uus kuur costapuriga aga seekord ikka originaalõpetuse järgi.
tõlge peaks minu teada olema maaletooja rida, nii et kive võib nende kapsaaeda loopida.


Üles
 [ 15 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver