foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 13 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: kalade surm
PostitusPostitatud: Reede Mär 03, 2006 12:31 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mär 03, 2006 11:08
Postitusi: 66
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Tere huvilised, palun abi. Ostsin rocca akvaariumi poest 2 pladyt juurde guppydele (~15) ja nüüd nädalaga kõik surevad järjest? Osakate aidata viimase 2 ongi alles ja 1 paldy ka ära surnud, appike kui kahju... :cry:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mär 03, 2006 12:49 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Nov 29, 2005 12:08
Postitusi: 175
Asukoht: Tallinn
Kui suur sul akvaarium on ja kui tihti sa vett vahetad?

_________________
180 liitrit kuldkaladega
105 liitrit barbustega


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mär 03, 2006 12:56 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mär 03, 2006 11:08
Postitusi: 66
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
akvaarium on 30L ja vett olen juba 5 aasta jooksul regulaarelt iga kuu vahetanud, mõnikord harvem - oleneb kuidas vajadus on olnud, üldiselt on gupyd väga hästi elanud, siginud ja noored koguaeg peale kasvanud.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mär 03, 2006 01:04 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Nov 29, 2005 12:08
Postitusi: 175
Asukoht: Tallinn
Guppid ongi suht lollikindlad kalad, ei kõiguta neid eriti miski. Samas 30 liitri kohta 15 kala on nagu liiga palju, minu meelest toppisid sa oma akva lihtsalt liiga täis. Seda enam, kui sa korra kuus vett vahetasid :shock: nii väikeses akvas, siis on siht loogiline, et uute kalade jaoks polnud vesi vastuvõetav. Üks kala suri ära, hakkas vees lagunema, vesi roiskus veel kiiremini, mis omakorda mõjus teistele kaladele...
Minu arvamus

_________________
180 liitrit kuldkaladega
105 liitrit barbustega


Viimati muutis trinzu, Reede Mär 03, 2006 01:08, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mär 03, 2006 01:07 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mär 03, 2006 11:08
Postitusi: 66
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
jah võibolla, aga miks siis viimased 5 elamagi ei jäänud aga ikka vaikselt iga hommiku ja õhtu leian mõne üksiku surnu jälle põhjast...
kui liiga täis siis nõrgemad sureks ära ja teised elaksid ilusti edasi.
kas võisid kalad ka trantspordiga mingi haiguse saada ja teisi nakatada, külm ilm oli too päev?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mär 03, 2006 01:14 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Nov 29, 2005 12:08
Postitusi: 175
Asukoht: Tallinn
Laipade lagunemine tõstab nitraatide taset, kõige vastuvõtlikumad on nandele noored kalad, kui pikkamööda mõjub see ka tugevamatele. Transportides kalad küll haigust ei saa, kuid võib vigastust saada. Külma kalad ei taha, seega külma ilmaga tuleb neid soojas transportida.
Kas uutel kaladel või guppidel olid mingisugused haiguse tunnused?

_________________
180 liitrit kuldkaladega
105 liitrit barbustega


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mär 03, 2006 01:19 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mai 18, 2005 04:04
Postitusi: 328
Asukoht: Tartu
Tegelikult 'Kalakese' poest ma ei soovitaks enne pikka uurimist ühtegi kala osta, sest sealt võib erinevaid haigusi kaasa saada. Vaadake kasvõi, kui palju surnuid kalu nende akvaariumites hulbib.

_________________
:/


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mär 03, 2006 02:17 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Ma kipun arvama, et Saurlygieni kahtlustel on alust. Vaata veel elusaid kalu hoolega ja otsi mingeidki haiguse tunnuseid. Maria on kirjutanud kalade haigustest mitu head artiklit, nende põhjal ehk hakkab midagi silma.
Samas - ise teeksin ühe suurema veevahetuse ka. Nii 2/3 mahust. Põhi hoolikalt puhtaks sifoonida.
Ehk targemad annavad veel nõu...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mär 03, 2006 07:43 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mär 03, 2006 11:08
Postitusi: 66
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
vesi on koguaeg ok olnud nagu ka varem, võibolal vahetasin üle nädala, ei tea arvestust ei pea, igatahes kui juba näen et akvaarium must teen selle töö ära ja siiani, seega 5 aastat on kõik toiminud, aga nii kui algul 2 uut paldyt tõin ei juhtunud midaig ja siis üks hüppas välja suri ära tõin veel 2 noh et mõlemast soost vot siis hakaks juhtuma!?! Ma ise ka ei usu et midagi valesti teinud olen, vesi korras koguaeg. Igatahes lähen mõni päev sinna poodi tagasi ja tegelikult olen ma väga pahane... :evil:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mär 03, 2006 09:17 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 23, 2005 04:43
Postitusi: 1165
Pildid: 6
Asukoht: Kuressaare
No ma arvan, et poodi nüüd riidlema küll sul pole mõtet minna, sest kui sa seda teed siis jääd lihtsalt ise "lolliks". Ei soovi mingilgi juhul Roccat kaitsta, aga sulle näidatakse lihtsalt sedasama kalade akvaariumi ja usu mind seal on kõik kalad elus, nagu enne sinu ostu ja ka pärast, ilmselt. Peaksid vist ikka pigem endalt küsima(Rocca ju sulle neid kalu vägisi ei toonud) - Oli nüüd siis seda ikka vaja, need 2 Platy't niigi ülerahvastatud akvaariumi tuua!!!. Sa rikkusid ilmselt selle 5 aasta jooksul väljakujunenud bakterikoosluse ja oligi aamen, mis omakorda vee tasakaalustunud koostise. Muidugi ei välista ma ka, et mingi haigus oligi.

_________________
240L, Molly'd, Neoonid, Rasboorad, Ludwigia Repens , Crypt. Wendtii 'Mi Oya', Anubia Barteri


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mär 03, 2006 10:11 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mär 03, 2006 11:08
Postitusi: 66
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
no jah kõik võib olla, aga kahju on ikkagi.
Pean vist uued kalad kuskilt hankima ja tahaks ikak guppysid. Sealt poest muidugi öeldi ükskord et neil emaseid guppysid polegi...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mär 03, 2006 11:18 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
mina ei kipuks peale sellist massisuremist väga kiirelt uusi kalu hankima. kui bakterkooslus sai rikutud või on vee tasakaal muud moodi paigast ära, võib uute kaladega samamoodi juhtuda. kui allesjäänud kalad on vähemalt 2 nädalat ilma kadudeta ja haigusilminguteta vastu pidanud, siis ehk riskiks proovida maksimaalselt 2 uue kalaga korraga. suurpuhastust akvaariumis ei soovita teha, teemaalgataja võiks lihtsalt regulaarselt ja tihedamini vett vahetada. see, et vesi on näiliselt puhas, ei tähenda seda, et kalade väljaheited ja muud jäägid poleks sinna kuhjunud. kindlasti tasub enne uute kalade akvaariumisse toomist tutvuda sellega, kuidas kalu transportida ja uue elukohaga harjutada, et risk suremuseks nii vanade kui uute kalade seas oleks maksimaalselt väike.


Üles
 Teema pealkiri: jälle akva elab
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 07, 2006 09:53 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mär 03, 2006 11:08
Postitusi: 66
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
tänu kandinski´ile sain akvale jälle hoos sisse (guppyd, mollyd ja põhajkoristasjad ja 2 õunakat+taimed) ja rohkem seega juba mitu päeva pole kaotosi olnud, supper. Isegi need 2 pladyt on täitsa ok, kes eelmise mõõna üle elasid. tänan abi ja nõu eest!


Üles
 [ 13 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver