foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 21 postitust ]  1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: saba
PostitusPostitatud: Reede Veebr 17, 2006 04:34 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Veebr 15, 2006 04:43
Postitusi: 20
Asukoht: Tallinn
Minu maimul-kes on 1,5 kuune kleepus kokku saba-kes teab mida ma peaksin teha


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Veebr 17, 2006 05:27 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
alusta algusest:
/haigused/5520/index.html


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Veebr 17, 2006 05:35 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Veebr 15, 2006 04:43
Postitusi: 20
Asukoht: Tallinn
Kas see on siis Ichthyophthirius-kuidas seda ravuda???


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Veebr 17, 2006 07:04 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
kui su kalal on lisaks kokkukleepunud sabale ka teised ichthyophthiriusele iseloomulikud sümptomid - valged täpid, siis see on ich. kui täppe ei ole, siis see ei ole ich. tegelikult pidasin ma silmas seda osa:

Kalade terviseprobleemide puhul on lisaks võimalikult täpsele sümptomite kirjeldamisele vajalik selleks, et teised Sind aidata oskaksid, saada ülevaade Sinu akvaariumi tähtsamatest näitajatest, milleks on:
1. akvaariumi mahutavus liitrites
2. akvaariumis olevad seadmed (filter, soojendi, lisa-CO2 jms.)
3. veevahetuste intervall, vahetatava vee kogus ja viimase veevahetuse aeg
4. temperatuur ja võimalusel ph, kh ja no3 tasemed
5. kalade kooslus (kui palju, mis liiki)

sellest kõigest sõltub see, mida sa edasi pead tegema. see, et saba on kokku kleepunud, näitab lihtsalt seda, et veega on midagi valesti või kala on haigestunud mõnda haigusesse, mille esmaste sümptomite hulka sinu poolt kirjeldatud probleem kuulub.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Veebr 17, 2006 08:05 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Veebr 15, 2006 04:43
Postitusi: 20
Asukoht: Tallinn
akvaariumis on 200 l vet.Kahjuks vee koikumine 24h jooksul on umbes 4 kraagi.vett vahetan 1 kord nadalas-lisades distileeritud vet selleks,et horeust vahendada.Lisaks kleepunud uimedele kalad sugelevad end taimede vastu.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Veebr 17, 2006 09:31 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Okt 12, 2005 01:35
Postitusi: 455
Asukoht: Tallinn
Olen seda asja ka tuttaval näinud, mingeid muid ilminguid ei ole kui kokkukleepunud uimed ja sügamine ennast vastu kive. Gupidel nimelt. Ei mingeid täppe ega nähtavaid seenespoore. Sai tehtud seene ravi ja bakteriaalsete infektsioonide vastu ja tulemus null. Nakkab ühelt kalalt teisele päris kiiresti. Sai haiged välja korjatud ja kõva veevahetus tehtud ja metüülsinist pisut vette lisatud ja terved jäid ellu, juba haiged paraku...
Ei osanud seda kuidagi ühegi haiguse alla paigutada ja akva tingimused olid head, veetestid, veevahetus,filtrisüsteem ja soojendus. Üpris masendav haigus, imelikul kombel piirdus ainult gupidega.

_________________
Igasugu sabalised.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Veebr 17, 2006 09:51 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Veebr 15, 2006 04:43
Postitusi: 20
Asukoht: Tallinn
kuidas neid aidata saab :cry:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Veebr 17, 2006 10:23 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
kõigepealt tuleb temperatuur stabiilseks saada, olenemata sellest, kui kõrge või madal see on. kuna sa jätkuvalt ei kirjuta, mis kalad sul akvaariumis elavad, siis eeldan, et tegemist on troopiliste kaladega (eluspoegijad?) - neile optimaalne temperatuur võiks olla 25-26C. samamoodi jäi selgusetuks see, kui suures koguses sa vett vahetad - on suur vahe kas see on 10, 20, 40 või 100 liitrit. kui suure osa vahetatavast veest moodustab destilleeritud vesi? milline on vee karedus, et destvee kasutamine on näidustatud?
esialgne kahtlus: liiga kõrge NO3, ph, kh/gh väärtuste kõikumine, puudulik bakterkooslus, elustaimede vähesus. põhjuseid võib otsida ilmselt sellest, et akvaarium on ülehoolitsetud (loe: ära steriliseeritud).

kuidas aidata? kõigepealt tuleks muretseda reguleeritav soojenduspulk ja teha no3, ph, gh ja kh testid. edasist saab arutada siis, kui testide tulemused on selgunud. lisavitamiinid ei tee kunagi paha.

kalade sügelemine viitab sellele, et neil on a) parasiidid - mida ma ei pea antud hetkel tõenäoliseks b) leelistõbi tingituna liiga kõrgest ph-st ja mis vajab kontrollimist c) puudulik mikrofloora, mis on tingitud liiga suuremahulistest veevahetustest või liiga suures osas destvee kasutamisest veevahetustel.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Veebr 18, 2006 10:52 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Veebr 15, 2006 04:43
Postitusi: 20
Asukoht: Tallinn
Tanan teid,hakkan siis analiseerima minu akvaariumit=)
Kaladest on mul eluspoegijad,skalaar,barbus,madu taolised,guramid.
Destileeritud vesi vahetavast oli umbes 50protsenti,vahetasin iga nadal 30-40 liitrit vet kogu akvaariumist milles on 200liitrit.
Taimi mul on vaga palju.
Kuna mul pole vee horeduse naitajat ma hakkasingi kasutama istileeritud vet-kuid arvan et toesti on vist nuud liiga madal horedus=(
Ma veel tahtsin kusida kas edaspidi on seda voimalik ravida ning kas kalad voivad selle parast surra?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Veebr 18, 2006 10:54 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 10, 2006 11:40
Postitusi: 67
Asukoht: Tartu
janne321 kirjutas:
Olen seda asja ka tuttaval näinud, mingeid muid ilminguid ei ole kui kokkukleepunud uimed ja sügamine ennast vastu kive. Gupidel nimelt. Ei mingeid täppe ega nähtavaid seenespoore. Sai tehtud seene ravi ja bakteriaalsete infektsioonide vastu ja tulemus null. Nakkab ühelt kalalt teisele päris kiiresti. Sai haiged välja korjatud ja kõva veevahetus tehtud ja metüülsinist pisut vette lisatud ja terved jäid ellu, juba haiged paraku...
Ei osanud seda kuidagi ühegi haiguse alla paigutada ja akva tingimused olid head, veetestid, veevahetus,filtrisüsteem ja soojendus. Üpris masendav haigus, imelikul kombel piirdus ainult gupidega.


See on parasiithaigus. Täpsemalt TRICHODINA (Välisel vaatlusel jääb trichodina kala kehapinnal märkamatuks, sümptomiteks on vaid uimede tihedam liigutamine (nagu oleks kalal raskusi ujumisega) ning sarnaselt ichthyophthiriusega keha sügelemine).
Mul oli sama asi ja see nakkas üpris ruttu kaladele kelle ma just poest juurde ostsin. Seega stressis või nõrkadele kaladele. Mina kasutasin Sera costapuri ja nüüd kõik korras ja kalad rõõmsad :)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Veebr 18, 2006 11:07 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Veebr 15, 2006 04:43
Postitusi: 20
Asukoht: Tallinn
Veel tahtsin kusima aki selleg on seotud minu taimede mingi haidus-valistnerija, kuuseke ja klipptokarina-vlistnerijal on nork ja haige lollaka roheline varvus ja kuuseke murdub iseenesest vaikesteks tukideks :cry:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Veebr 18, 2006 11:10 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Veebr 16, 2006 12:08
Postitusi: 487
Asukoht: Tallinn/Tartu
Teadmiseks, et 200-st liitrist 50% ei ole kuidagi moodi 30 ega 50 liitrit.
200 liitrist 50 % on pool, ehk siis 100 l . Ma ei tea akvaariumipidamisest veel suurt midagi aga arvutada oskan. Sellesmõttes, et äkki peaks suuremas koguses vett vahetama. Sorri kui midagi puussse panen.
:roll:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Veebr 18, 2006 12:54 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Veebr 15, 2006 04:43
Postitusi: 20
Asukoht: Tallinn
50%-selles motes,et 3 liitrilises purgis votsin 50 protsenti distileeritud ja 50 tavalist vett=) Ja nii 10 korda :)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Veebr 18, 2006 04:18 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Veebr 15, 2006 04:43
Postitusi: 20
Asukoht: Tallinn
KAs see haigus voib kalu tappa ning kas on voimalik seda ara ravida umbes kuu parast voi veelgi rohkema aja parast?
Ja akki kala voib ise sellest lahti saada


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Veebr 18, 2006 10:03 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
Lizzy kirjutas:
See on parasiithaigus. Täpsemalt TRICHODINA


sai küll vist mainitud, et ma ei usu, et tegu on parasiithaigusega enne, kui kõik muud võimalikud põhjused on välistatud, kuna teemaalgataja akvaariumi taustinfo põhjal võib oletada, et sügelemise põhjuseks on hoopis teised põhjused. kui tegu on bakterkoosluse puudulikkusega, mida ma hetkel tõenäoliseks pean, siis teeb costapuri akvaariumisse kallamine kasu asemel hoopis kahju e. tapab maha ka selle vähese bakterihulga, mis akvaariumis olemas on.

destilleeritud veega veevahetused soovitan praegu ära jätta, kuniks on kindlaks tehtud, kui suur on akvaariumis karedus (mitte segi ajada tiheduse (hõredusega)) ja muud näitajad.


Üles
 [ 21 postitust ]  1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver