foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 9 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 05, 2005 04:10 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Okt 02, 2005 11:51
Postitusi: 18
Asukoht: tartu
minu akvaariumis oli alguses mannaterahaigus, aga läks sujuvalt üle samettõveks.. ära on surnud 2 kuldkala ja 2 teleskoopi, 1 ancistrus 1 mõõksaba ja teine mõõksaba ei pea enam kaua vastu(võib-olla tunnikese) ma olen tõelises paanikas :( ma ei tea enam mida teha. MIS MU AKVAARIUMIL VIGA ON? mis ma saaksin teha, et vähemalt neoonid ellu jääks? see on lihtsalt õudne. :cry: :cry: :cry: palun aidake keegi


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 05, 2005 06:54 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Okt 02, 2005 11:51
Postitusi: 18
Asukoht: tartu
nüüd on surnud ka teine mõõksaba.. :cry:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 05, 2005 07:02 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
kas sa seda haigust ravida ka oled püüdnud? kui jah, siis kuidas? kui ei, siis oleks ehk tagumine aeg tegutsema hakata?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 05, 2005 07:03 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Okt 02, 2005 11:51
Postitusi: 18
Asukoht: tartu
jah, olen proovinud ravida oodiniumiga ja soolavannidega..


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 05, 2005 07:08 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
mannaterahaiguseks nimetatakse ichthyophthiriust, mitte odinoosi - need on kaks erinevat haigust, mida ravitakse erinevalt. soolavannid aitavad bakter- ja seenhaiguste puhul, parasiitide tõrjeks ei ole neist suurt abi. millised on sümptomid? kui palju täppe/laike, kus need asetsevad, kas saba/uimed on kokku tõmbunud või narmendavad? kas kalad söövad normaalselt?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 05, 2005 07:11 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Okt 02, 2005 11:51
Postitusi: 18
Asukoht: tartu
poes anti mulle see ravim ja öeldi, et iga kord on ära võtnud. aga mannatera haigus see siiski vist ei olnud. kala kehal oli nagu kate, valkjas, täpid tihedalt ja kehal oli kuidagi lima ka. täpid-laigud on igal pool, saba ja uimed on kokku tõmbunud. nüüd ei olegi eriti enam kalu kes sööks, kõik on ju surnud peale neoonide, aga neoonid söövad nii nagi tavaliselt.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 05, 2005 07:27 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
siis on ikkagi tegemist odinoosiga ja said ka õige ravimi, välja tuleb selgitada nüüd kaks asja:
1. kas ravimit sai akvaariumisse õige kogus ja
2. ega akvaariumis pole nt. sütt või pole svammid filtrisse jäänud, et ravim ei mõju

kui suur on akvaarium ja milline tehnika (mark, mudelid) seal sees on? kui palju panid ravimit akvaariumisse ja kuidas käseb doseerida õpetus?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 05, 2005 07:50 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Okt 02, 2005 11:51
Postitusi: 18
Asukoht: tartu
pakendil oli, et 1 tilk 2 liitri magevee kohta. korrata kolm päeva(iga päev uuesti nii palju) lisasin 36 tilka. akvaarium on 72 liitrit.
sütt mul pole, ja svamm on tavaline filtri svamm, mis minu teada ravimijääke ei eemalda. praegu on väga algeline filter, ostan uue filtri, aga mõtlesin, et ostan selle novembris(akvaarium alles uus ja kaladele nii palju šokki korraga pole niigi hea) filter on ainult 20-30 liitrile, aga muretseb ka õhustamise eest.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Okt 07, 2005 02:42 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Okt 02, 2005 11:51
Postitusi: 18
Asukoht: tartu
kuidas ma teada saan,et haigus läbi on ja kui uued kalad ostan, et siis nemad haigust ei saaks? neoonidel eriti haigustunnuseid polnud, samal ajal kui kõik surid ja olid kaetud valge asjaga. see haigus võib ikka veel sees olla, kuigi seda ei näe.. kuidas teada saab?


Üles
 [ 9 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver