foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 16 postitust ]  1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: kandilised gupid
PostitusPostitatud: Neljapäev Sept 22, 2005 08:26 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Aug 31, 2005 05:55
Postitusi: 27
Asukoht: Haapsalu
vabandust, et seda teemat j2lle sisse toon, olen sellest siin samas kusgil lugenud, aga ei leidnud enam seda teemat ules. Olgu, probleem selles, et minu gupid ei taha eriti h2sti viimasel ajal elada. K6igepealt muutub nende saba nagu pulgaks, kui enne on nagu ilus lehvik, siis nuud on nagu sirge pulk keha otsas, nagu kleepuks kokku. Siis hakkavad nad k6hnuma ja ei soo enam ja lopuks surevad ara. Samas on aga kala roomsameelne ja ujub ringi. Milles on asi, kas keegi oskab oelda. Ma ise kahtlustan uletoitmist, kuna veel on spetsiifiline lohn. Vett vahetan iga nadal 10 l, akvaariumis on filter ja mullitaja, filtris on aktiivsusi. Elustaimi ei ole. oleks hasti tore, kui keegi saaks aidata ja oelda milles asi ja kuidas lahendada saab. Aitah!

_________________
45l Gupid, Minoorid, 2 Antsu ja paar Õuntigu +palju väikeseid teolapsi.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Sept 22, 2005 08:32 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Aug 06, 2005 07:09
Postitusi: 404
Asukoht: Tallinn / Viljandi 56 618 770
pane akvaariumi elustaimi,su kaladele tõenäoliselt ei meeldi keskkond või on nad haiged soovitan minna akvaariumi poodi küsima :wink:

_________________
325l effect line , 6x54w t5 , tetratec ex 1200 välisfilter, eheim jäger 3608 termoregulaator,JBL pinnaseküte, co2 ballooniga, aqua medic ph controller, ph 7.0, temp 28c


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Sept 22, 2005 08:35 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Aug 17, 2004 08:36
Postitusi: 151
Asukoht: Võru:antsla
Ja seda ka, et see aktiivsüsi ei tohiks olla koguaeg akvaariumis, vaid pärast ravimist ravimijääkide eemaldamiseks.
Kui ta sul koguaeg on siis ta tapab kasulikud bakterid ka ära.

_________________
108L- 2 Corydoras aenust, 2 Corydoras pygmaeust, 2 corydoras pandat, 3 Otocinclus vestitust, 9 Paracheirodon axelrodit, 1 apple snail


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Sept 22, 2005 10:43 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
kairitz kirjutas:
Kui ta sul koguaeg on siis ta tapab kasulikud bakterid ka ära.

ega ei tapa ikka küll. sütt ei soovitata 24/7 akvaariumis ujutada teistel põhjustel - selleks on taimede kasvuks vajalike toitainete absorbeerimine, bakterkooslust süsi ei mõjuta.

ottile küsimus, et kui tihti ja kui suures ulatuses sa vett vahetad? kui on spetsiifiline paha hais akvaariumist, siis on üsna tõenäoline, et toidujäägid on roiskuma läinud. kui tihti toidad ja kui kiiresti kalad sinu pakutud toidu ära söövad?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Sept 22, 2005 10:43 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mai 18, 2005 04:04
Postitusi: 328
Asukoht: Tartu
CyberWorld kirjutas:
pane akvaariumi elustaimi,su kaladele tõenäoliselt ei meeldi keskkond või on nad haiged soovitan minna akvaariumi poodi küsima :wink:


Akvaariumipoe müüjaid just ei maksaks eriti usaldada, sest nad võivad osutuda kalamõrvariteks, kuna vastavatest poodidest saadud info on tihtipeale võhiklik - a la kuldkala sobib küll sinna 6l mulli elama.

Pigem uuri artiklid ja foorum läbi. Saad täpsemat ja kiiret infot.

_________________
:/


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Sept 22, 2005 12:14 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
Ott kirjutas:
akvaarium on 50 liitrine ja vahetan iga n'dal 10 liitrit vett. Toidan korra p'evas ja toit kaob pinnalt minuti kahega. samas on mul suht j'me kruus, mille vahele toduosakesed l'hevad, nii et neid p'rast k'tte ei saa. Aga ma arvan, et toidan ule. kas selle vastu on 'kki monda preparaati soovitada. Aitah


soovitaks sul vahetada iga nädal 15 liitrit vett ja vahetada toitu. ilmselt toidad helbelise toiduga - see laguneb vees suhteliselt kiiresti, graanulitega (Tetra Min granules, Tetra Rubin granules, Sera Vipagran jt.) peaks vesi kauem korras seisma. 1 päev nädalas jäta paastupäevaks, mil sa kalu üldse ei toida. veelisanditest võid proovida tetra crystal water`it, see seob pisikesed hõljuvad (toidu)osakesed ja sadestab need põhja, kust veevahetuse ajal on hea need sifooniga välja tõmmata.kaladele antav toidukogus peab olema söödud ca 1 minutiga, kui on näha, et toidujääke jäi põhja vedelema, siis järgmine päev ära kaladele süüa anna.

P.S. Oti jutt on copy paste minu PS-ist ja edaspidi lähevad kõik sarnased postitused minu privast foorumi vastavasse teemasse - seda põhjusel, et kõik kodanikud ei ole siia /404.html pilku heitnud ja minu postkast ummistub endise järjekindlusega


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Sept 22, 2005 02:14 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Maria kirjutas:
veelisanditest võid proovida tetra crystal water`it, see seob pisikesed hõljuvad (toidu)osakesed ja sadestab need põhja, kust veevahetuse ajal on hea need sifooniga välja tõmmata.

Kõlab hirmutavalt koagulandi moodi, sellist asja ma oma akvasse küll ei julgeks panna.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Sept 22, 2005 02:52 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
jah rein, muidugi - kõik vedelikud, mis akvaariumite tarbeks ajaloo jooksul loodud on, on surmavad või paremal juhul äärmiselt ohtlikud :!: ilmselt on sul siiani tõrge ka n.ö. "veepehmendajate, nitriveci, söe ja kõikvõimalike ravimpreparaatide kasutamise vastu akvaariumis. sinu akvaarium erineb väga paljuski Oti omast, eeskätt selle poolest, et sa ei toida oma kalu üle, vahetad vett korrapäraselt ja parajates kogustes, sul on korralik taimestik ja mõningased teadmised sellest, kuidas üks akvaariumipidamine ideaalis välja võiks näha. see, mida keegi oma akvaariumisse topib või ei topi, jäägu igaühe enda otsustada - ma ei vaidle vastu, et mida looduslähedasem keskkond akvaariumisse luua, seda parem on see keskkond sealsetele elusorganismidele aga päris sellise skeptitsismiga kahjuks ei saavuta suurt midagi. sinu soovitused Otile on teretulnud, kui sa leiad, et minu omad sinu omadega vastuollu lähevad ja eks Ott saab siis õunte pealt otsustada, mis tema jaoks kasulikum ja parem on, tähenärimise jätaks mõneks teiseks korraks. ära solvu aga püüaks seekord jääda antud probleemi lahendamise juurde


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Sept 22, 2005 03:02 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 09, 2004 06:58
Postitusi: 516
Asukoht: Tartu, Kalda tee piiskopkond
andke andeks,

tegelt on asi nii, et kui ühel inimesel on õigus, siis ühel teisel seltsimehel on raudselt õigus. ning sellest tulenevalt rakendub selline printsiip mida füüsikas tuntakse kui "õudne vastatsikmõju", mille kohaselt kui ühel seltsimehel meil siin on ÕIGUS siis sellest tulenevalt on teistel automaatselt mitteõigus, kuna härral on ju ÕIGUS. ma targu jätan siinkohal mainimata et tegelikult on hunnik mättaid ja vaaetnurki ja igast kräppi, sellel poleks lihstal mõtet...sest et noh, õigus on ju... ja üldiselt on kõige parem kui keegi akvaariumit ei peaks... või noh, omal riisikol vms. kurat, mul ei ole raudselt õigus...onja ?

_________________
Trespassers will be shot...survivors will be shot again. Küsimuste, probleemide ja arusaamatuste korral palun pöörduda otse. Ristisõda professionaalse kretinismi vastu...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Sept 22, 2005 03:19 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Rahu, ainult rahu. Ma ei ürita sugugi Maria nõuandeid maha teha, küll aga võib koagulantide ebasoovitavuse kohta leida palju materjali nii netist kui akvaristikaalases kirjanduses. Ehk siis üritan veelkord selgitada milles asi - kalade lõpustes toimub hapniku omastamine õhukestes lehekestes mis on veresooni täis, koagulantide toimel aga kipuvad ka need lehekesed omavahel kokku kleepuma ja kaladel muutub hapniku omastamine raskeks. Pole aga kuulnud juhustest et kalad seetõttu surnud oleks, iseasi kuivõrd hästi nad end tunnevad.
Ja Mariale: kasutan ka kloorieemaldajaid, eriti juhul kui on vaja vahetada suurem kogus vett.


Viimati muutis Rein, Neljapäev Sept 22, 2005 03:28, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Sept 22, 2005 03:27 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mai 18, 2005 04:04
Postitusi: 328
Asukoht: Tartu
Rein, ma arvan et see on loogiline, et akvakeemia tootjad ei valmista preparaate mis kalade tervist halvendaksid. :roll:

_________________
:/


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Sept 22, 2005 03:33 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
saurlygien kirjutas:
Rein, ma arvan et see on loogiline, et akvakeemia tootjad ei valmista preparaate mis kalade tervist halvendaksid. :roll:

Asoo.
Loomulikult pole see eesmärgiks, lihtsalt mõnel asjal on ebasoovitavad kõrvalmõjud millest eelistatakse vaikida. Ntx kui tahad ikka väga vetikatest lahti saada võid saada vaske sisaldava preparaadi mis päris kindlasti pole tervislik ei kaladele, tigudele ega taimedele. Et kui läheb hästi siis kalad selvivad kadudeta, teod võivad anda otsad ja osa õrnematest taimedest kah - aga vetikas tõesti taandub. Eesmärk pühendab abinõu...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Sept 22, 2005 04:33 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Aug 31, 2005 05:55
Postitusi: 27
Asukoht: Haapsalu
Tegelikult tahtsin ma ainult teada seda, mis mu kaladel viga on. Ma olen küll roheline ja ega mul ei ole siin suurt õigust midagi vanadele olijatele kobiseda aga miks arutelude lõpud kipuvad käest ära minema. Tihtipeale ei räägi need lõpud enam alustatud teemast. Maria andis mulle väga head juhtnöörid, kuidas tegutseda. Samas lisas ka vajaliku keemia. Igatahes olen ma tänulik ja võtan seda teadmiseks. Jah, eks ma ise oma õunte pealt vaatan, mis nüüd edasi saad, tänu raskustele me arenemegi. Ma igatahes kavatsen helvestoiduga edasi toita, et saada üks kord teada, mis on see paras kogus, et mu akvarium tasakaalust välja ei läheks. Teen nädalas korra paastu ja taimetoidupäeva ja vaatame, mis edasi saab. Kui gupid enam kandiliseks ei lähe, siis saab kõik korda. Vanad olijad, ärge olge nii tigedad üksteise peale, akvaristika on ju nagu sport, seal on tohutult nüanse, samas iga asi, mis tulemuseni viib on õige. Pall on ümmargune. Aitäh väärt nõuannete eest.

Ott, kelle gupid kippusid kandiliseks minema.

_________________
45l Gupid, Minoorid, 2 Antsu ja paar Õuntigu +palju väikeseid teolapsi.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Sept 23, 2005 04:27 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Dets 16, 2003 02:46
Postitusi: 442
Asukoht: Tallinn
Mina paneks oma panuse järgmise teooria peale: see kalade kõhnumine on seotud mingi haiguse, geneetilise jamaga või parasiidiga. Vaheta vett ja toida kuidas tahad, nendest kaladest täisväärtuslikke isendeid enam ei saa, kui üldse vastu peavad.

Vette tasub lisada ka mikroelemente ja kalavitamiine. Muidugi esimese asjana tuleb vesi korda saada. Põhja tuleb regulaarselt puhastada.

Üks võimalik variantidest on sooleparasiidid, mida saaks ka lahkamise abil tuvastada. Neid parasiite on mul õnnestunud ühel korral tubifex elustoiduga akvasse hankida ning tublimad kalad õnnestus ka päästa, kuid ravim tuli hankida välismaalt, sest vastupidiselt mõne teise kodaniku arvamusele, pole näiteks bactopur või costapur nimelistest ravimitest sooleparasiitide ega endoparasiitide puhul tolku. Sooleparasiitide puhul võib proovida toita küüslauguõliga töödeldud kuivtoitu, kuid ise pole katsetanud. Enne katsetamist tasub ikka lahkamise abil kontrollida, et kas tegu on sooleparasiitidega. Alla 5 cm kehapikkusega kala on üsna tülikas lahata. Samas sellisel puhul ei 'kleepu' uimed kokku, kui just ei ole kalade viisiga näidata, et neil on halb olla.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Sept 26, 2005 09:39 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Aug 31, 2005 05:55
Postitusi: 27
Asukoht: Haapsalu
Arvatavasti on tegu mannaterahaigusega, kuna esineb nii sügelus, kui uimede kokkukleepumine. Alustn kohe ka ravikuuri ja panen siia siis tulemuse kirja, et teistel kunagi sama probleemi puhul kergem lahendus oleks.
Aitäh kõigile vastajaile.

_________________
45l Gupid, Minoorid, 2 Antsu ja paar Õuntigu +palju väikeseid teolapsi.


Üles
 [ 16 postitust ]  1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver