foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 6 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: SOS! Kuldkala suremas :(
PostitusPostitatud: Neljapäev Aug 18, 2005 06:51 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Aug 17, 2004 04:17
Postitusi: 9
Asukoht: Tallinn
Mul suur mure. :( Nimelt mu loorsaba on omadega täitsa kutu - on end akvaariumi nurka kuidagi kõverasse tõmmanud ja vaevu liigutab. Enne seda ujus aeg-ajalt kuidagi pooleldi külili. Kas võib tegemist olla mingi soolestiku haigusega, millest siin mõnes teemas juba juttu on olnud? Ja kas peaks siis sel juhul selle bactopur direct'iga ravikuuri ette võtma?
Ta on juba terve viimane nädal selline loid ja õnnetuke olnud. Praegu teen talle soolavanni.
Lisainfoks - ca 20 liitrine akvaarium, 1 loorsaba (pikkust koos sabaga ca 15cm) ja mõned väiksed apple snailid. Filter ja mullitaja ühes, vett vahetan nädala kuni kahe tagant. Ta on mu juures elanud juba ca 5aastat ja siiani on kõik enam-vähem hästi olnud. Ka pole ma viimasel ajal midagi uut akvaariumisse pannud (taimi vms). Ja ülekuumenemine ei saa ka olla, sest korter hetkel üsna jahe.
Ootan pingsalt häid nõuandeid! :!: :cry:

P.S Ka saba ja uimed narmendavad äärtest


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Aug 18, 2005 08:00 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
sisemist häda kahtlustaks siis, kui kalal ripub pidevalt väljaheide pika niidina taga, kui kõht on kahtlaselt punnis või vastupidi, liiga kokku tõmbunud. bactopuri võid katsetada aga ilmselt hakkab su kala eluiga lihtsalt otsa saama - mida väiksem akvaarium ja kitsamad tingimused, seda lühem on ka kala eluiga.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Aug 18, 2005 08:13 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Soome seaduste järgi saaks vist juba karistada - AFAIK (minu teada) on sealmail minimaalne kalaakvaariumi suurus 40 liitrit...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Aug 18, 2005 08:38 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mai 25, 2005 09:08
Postitusi: 69
Asukoht: Tallinn, Pääsküla
Rein kirjutas:
Soome seaduste järgi saaks vist juba karistada - AFAIK (minu teada) (minu teada) on sealmail minimaalne kalaakvaariumi suurus 40 liitrit...


Huvitav, miks Eestis sellist seadust ei kehti - vt. näiteks Kalakese poe toodet : http://www.kalake.ee/kalake_kinkekompl/kalake_kinkekompl.htm

_________________
141L (isetehtud ajutine kaan ja valgus Sylvania T5 2x24W Grolux ja Aquastar): vastupidavamad taimed, 3 Kuldkala , 6-7 Ancistrus dolichopterus(neist 2 albino), umbes miljon ancistruse titte, tornteod


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Aug 18, 2005 09:17 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Aug 17, 2004 04:17
Postitusi: 9
Asukoht: Tallinn
kui ma omal ajal selle kala ostsin, siis ta oli 3-liitrises purgis. kuna ma aga teada sain, et see pole just kõige sobivam koht kalakesele elamiseks, läksin akvaristikapoodi ja küsisin müüjatelt, mis mul tarvis osta oleks, et mu kalal oleks täisväärtuslik elu. ja nemad soovitasidki kõiki neid asju, mis mul praegu on. niiet palun mind mitte liiga hullusti hukka mõista.

tahtsin talle parimat, aga nüüd on ta vist omadega juba vikerkaare taga teiste kalakeste juures... :cry:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Aug 18, 2005 10:31 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Ära võta mu kirjutatut kui süüdistust, ma ei kahtle et oled oma kalale soovinud parimat ja ka vastavalt käitunud. Paljud kalad ei elagi nii vanaks. Aga eks me kõik kunagi lõpeta oma päevad nii et mõtle helgema poole peale - nüüd on Sul võimalus mõelda kes võiks olla Su akva uus elanik.


Üles
 [ 6 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver