foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 6 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Teisipäev Aug 08, 2017 04:46 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 25, 2009 10:31
Postitusi: 506
Asukoht: Tallinn/Laagri
Probleem selline, et kala keha deformeerub ja pealispinnal on juurde kasvanud mingid punased moodustised ja ka naha värvi mullid.
Pikemat aega on konkreetne kala liigikaaslastega võrreldes värvusest heledamaks muutunud. Parem ja vasak pool pole enam sümmeetrilised.
Juurdekasvud kehapinnal avastasin eile. Reedel neid veel polnud.

Mis on diagnoos ja kuidas aidata? Nakkuslik?

Pildid on suuremaks klikitavad.

Pilt
Pilt


Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Aug 10, 2017 08:29 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Diagnoosi panna ei oska, aga kardan, et sellel kalal on varsti vikerkaare juurde asja.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Aug 12, 2017 12:30 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Juul 30, 2016 10:54
Postitusi: 33
Asukoht: Tartu
Akvaariumi suurus on?
Aga haigus ise tundub olevat inglise keeles "body flukes". Vabanda, et eestikeelset vastet ei tea, valdavalt loen võõrkeelset materjali. Selle põhjus on tavaliselt ebasobivad elamistingimused (seetõttu küsisin ka akvaariumi suuruse kohta, sest kõverdunud selgroog viitab liiga väikesele akvaariumile... kala kesta kasv on peatunud aga sisikond kasvab koos selgrooga edasi, sellest ka kõverdumine ja keha deformatsioonid). See omakorda vallandab parasiitidele tee organismi ja vallandab haiguse. Haigustekitaja on akvaariumis olemas kogu aeg, ootab vaid oma õiget aega.
Paraku nõustun eelkirjutanuga. Selle kala puhul ei ole enam võimalik midagi päästa.

_________________
13x 105 liitrit
1x 260 liitrit
1x 720 liitrit
peoga pisikesi kaste


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Aug 12, 2017 08:01 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Jaan 19, 2014 06:31
Postitusi: 305
Asukoht: Tartu
Kala on näost kuidagi õudne kah. Mina kahjuks soovitaksin kala magama panna.


Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Aug 17, 2017 09:29 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 25, 2009 10:31
Postitusi: 506
Asukoht: Tallinn/Laagri
Akvaariumi suurus on 112 liitrit. Akvaariumis suurusest tulenevad pidamistingimused on OK, mida on 20 aastat praktikat tõestanud ja varem 15-16 aastaseks elanud sama liigi esindajad. Ka täna on ülejäänud 2 sama liigi esindajat selles akvaariumis OK nagu ka kõik teised kalad samas akvaariumis. Seega välistan ka vee keemilise mittesobivuse ja sellest tulenevad ebasobivad tingimused. Akvaarium on tiheda taimestikuga.

Arusaamatuks jääb, kus on näha selgroo kõverdumist. Mina seda ei näe piltidel ja ka reaalsuses mitte. Konkreetsel isendil on sümptomina pehmed koed paistes ehk vedeliku kogunemine kudedesse ehk dropsy ja sellest tulenev kehakuju ebaühtlane moonutus sh näo sümmeetria kadu. Kirjanduse põhjal olen välja selgitanud, et see on bakteriaalse nakkuse tulemus (soolestikus) ja seda hetkel ravin. Kala on teistest isoleeritud.

"body flukes" on hea pakkumine, aga osad sümptomid ei klapi.


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Aug 19, 2017 12:55 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
See kala ei ela ju üksinda seal 112-liitrises? Sain aru, et on ka liigikaaslasi. Aga mitu? Vist kokku kolm? See akva ju nii suur polegi. Aga nüüd lugedes teada saades, et Sul on 20 aastat akva pidamise praktikat, siis ju alustaja Sa pole. Kahtlustad ise dropsyt. Siis peaks kalal soomused kerel harali olema nagu käbil ja silmadki kipuvad punni minema. Mul nii tundub pildilt ka olema. Aga need punased täpid või verevalumid. Mis need küll on ja millest tingitud? Ma oma kunagise konna puhul uurisin seda dropsy juttu. Tekib infektsioonist, või neeru puudulikkusest. Ehk suudad talle seal üksinda eraldi olles midagi turgutavat välja mõtelda. Ma paneks JBL-i Acclimoli. Ravim küll pole, aga ehk kosutab.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 [ 6 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver