foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 2 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: kuldkalal on mustad täpid
PostitusPostitatud: Neljapäev Juul 28, 2005 10:35 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Juul 28, 2005 10:22
Postitusi: 57
Asukoht: võru
ma ostsin eile kaks kuldkala ja hiina kuldse vetikasööja.(akv 11,5 liitrit) ühel kuldkalal oli sabauime peal must täpp ja suu peal must poolkaar. ma mõtlesin, et see on kala eripära ja arvasin, et ei ole midagi hullu. aga täna on kaks musta täppi juurde tulnud. mis asi see on ja kas see on teistele kaladele ohtlik? vesi oli ka täna häguseks muutunud ja ma kohe vahetasin vee välja, sest kõigil oli õhupuudus. kuldkalad ja isegi hiina vetikasööja oli pinnal ja ahmis õhku. seda hapnikuaparaati mul pole, sest müüja ütles, et kui nii vähe kalu on, siis ei jää õhku puudu. aga mis ma oma mustatäpilise kuldkalaga teen? ammoniaaki vees ei saa olla, sest ma alles vahetasin vett. ja kalal oli üks täpp juba siis kui ostsin..?


Viimati muutis zara333, Reede Aug 05, 2005 04:26, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Juul 28, 2005 10:51 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Juul 04, 2004 12:48
Postitusi: 431
Asukoht: tervola, lappimaa,soome
1. esiteks kaks kuldkala ja 1 vettikasööja on 11,5 liitris juba liiga palju.
2.antud kuldkalad on sul küllaltki noored veel,ja pakkun et need mustad täppid võivad muutuda veel,sest noortel kuldkaladel võib värv muutuda.
ei ole kohanud et mingil haigusel on mustad laigud,pigem valged,(aga selle kohapeal võin eksida)
3.õhupuudus on loomulikult,sest kuldkalad vajavad hapnikurikkast vett,ja neile on õhustajat vaja,eriti kui nad nii väikses kastis on koos.
4. sellised küsimused,et kas ja mis filter akvas on ,kas ja kui palju taimi on,kui suures mahus vet vahetad,ja kui palju ja mittu korda päevas süüa annad?

_________________
450L.Tanganyika
300L.Geophagus rio maimudega
200L.taimed,mõningate kaladega
200L.Amazonas oskar ja plecod
106L.mollid barbused


Üles
 [ 2 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver