foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 6 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Emane guppi surnud!
PostitusPostitatud: Reede Sept 09, 2016 07:43 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Sept 08, 2016 02:54
Postitusi: 3
Mure siis selles, et akvaariumis, kus juba ligi kuu elanud koos neli emast ja üks isane guppi, hakkas üks emane juba paar päeva tagasi imelikult end teiste eest peitma filtri alla ja kunsttaime taha, oli koguaeg põhjaligi ja ujus koguaeg üksi(kuigi enne olid rahumeelselt teistega koguaeg ninapidi koos), tundus kandilisem ja suurema kõhuga kui teised emased ja eile hakkas ka isane tema sabas ujuma ega andnud rahu. Kuna kahtlustasin, et ehk on ta tiine aga ühestki poest guppi maimudele sobivat tiinuskasti ei leidnud, meisterdasin selle ise ja arvasin, et päästan emase guppi sellega tülitajatest ja maimud söögiks saamisest, kui panen emase igaks juhuks sinna tiinuskasti. Hommikul aga avastasin, et emane hoopis surnud :( Kas on võimalik, et ta sai lihtsalt kasti panemisest shoki või pidi ta siis hoopis haige olema? Muidu on tegu väikse akvaariumiga, mingi 26 liitrit oli vist ja juba eile siin loetu põhjal avastasin, et olen liiga harva vett vahetanud, kuna poes nii soovitati ja veekihile oli hallikas kiht tulnud, ilmselt on ka filter/kompressor liiga madalal siis. Õhtul panin puhta vee seisma, et täna ära vahetada aga nüüd selline kurb üllatus :cry: Kes oskaks aidata, et edaspidi teaksin targem olla?


Üles
 Teema pealkiri: Re: Emane guppi surnud!
PostitusPostitatud: Reede Sept 09, 2016 11:00 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 27, 2004 01:36
Postitusi: 879
Pildid: 5
Asukoht: Tartu
Vaheta vett iga nädal 30% veemahust. Soovitan iga nädal veevahetuse korral ka põhja sifoonida.

_________________
450, 240, 110, 2*54, 3*30 ja 20 liitrit.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Emane guppi surnud!
PostitusPostitatud: Reede Sept 09, 2016 06:42 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Sept 08, 2016 02:54
Postitusi: 3
Aitäh soovituse eest! :) Nüüd olen targem ja seda ma edaspidi teen. Kahju ainult vaesest kalakesest, arvate, et asi võis vees olla? Lihtsalt kummaline, et ta peale maimukasti panekut hukka sai aga ise arvasin, et just päästan nii tema kui maimud sellega :( kurb, et vahel peab õppetunnil selline tagajärg olema.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Emane guppi surnud!
PostitusPostitatud: Laupäev Sept 10, 2016 07:52 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Ma paneks mõne päris taime ikka ka. Akva Sul tilluke ja vett võiks testida.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Emane guppi surnud!
PostitusPostitatud: Teisipäev Sept 13, 2016 01:53 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Sept 08, 2016 02:54
Postitusi: 3
Oleksin ka ise päristaime eelistanud kuid kuna antud akvaariumil lampi kaasas polnud, ei soovitanud müüa taime panna. Nüûd aga sai teisest poest siiski taim müüja soovitusel ostetud ;) ja kalad väga õnnelikud selle üle.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Emane guppi surnud!
PostitusPostitatud: Kolmapäev Sept 14, 2016 08:59 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Sul nii pisike akva, et võid sinna vabalt ka laualambi valgusallikaks sättida. Müüakse ka spetsiaalseid taimespektriga lambipirne (laualambile siis ja mitte akva poodides, aga need päris kallid).

Ma ikkagi ei leia Su veeteste. Kõlbavad hädaga ka ribatestid. Seda 26-liitrist on ikka päris raske jonksus hoida. Ma kipuks seal vett vahetama isegi sagedamini, kui kord nädalas. Aga seda vajadust näitavad jällegi testid.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 [ 6 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver