foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 12 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Palun abi! Kalad haiged!
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 04, 2016 11:01 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Veebr 22, 2014 05:32
Postitusi: 41
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Akvat on tabanud haigus.Mure suur ja süda haige. Eile lugesin suurel hulgal artikleid haiguste ja ravi kohta.
Alustasin ravi Sera Baktopuri tablettidega.
Tean,et ravi kestab 3 päeva ja siis veevahetus. Igaks juhuks pöördun siiski targemate poole ,kas valisin õige vahendi raviks.
Ühel synodontiselt on seis eriti kole,kala on tavaliselt palju heledam ,peaaegu et valge ja silmi katab valge kiht. Teistel on silmadega korras,haiguse sümptomeid näha uimedel ja kehal.
Kuna mp4 faili siia lisada ei saanud siis siin albumis on fotod

http://album.ee/album/174155/50360227


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 04, 2016 11:26 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 19, 2008 10:57
Postitusi: 712
Asukoht: Tallinn
Tegu tundub olevat ich-iga, baktorpur seda ei ravi. Peaks kasutama parasiitidevastast ravimit.

_________________
kpl " Kalake"
Rocca al Mare Kaubanduskeskus
http://kalake.ee
Kiireloomulistes küsimustes ja kauba laoseisu saamiseks helistage palun poodi telefonil 6659255.
Tellimisinfo ja kauba tarneaja päringud esitada e-posti teel irma@kalake.ee


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 04, 2016 11:42 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Veebr 22, 2014 05:32
Postitusi: 41
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
ichi ehk siis mannatera haigus v? Mina ise sellega päri ei ole aga ootan veel huviga teiste arvamust. Vaatasin pilte mannatera haigusest ,ei olnud sarnane. Ka ei täheldanud mannatera haiguse puhul kaladel silmi uduseid piltidel.Kõige haigemal synodontisel on ka uhke lehvik seiljal kuidagi räbal ja kleepunud nagu.
Ilmselt tuli haigus kaasa poest uue elanikuga:(


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 04, 2016 11:52 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 19, 2008 10:57
Postitusi: 712
Asukoht: Tallinn
Kui täpid peal, ega siis palju muid variante pole. Kõik muu (räbalad uimed, udused silmad) on veel nn. "lisapakett", üks haigus ei välista teist. Kõige ohtlikum neist ikkagi mannatera.

_________________
kpl " Kalake"
Rocca al Mare Kaubanduskeskus
http://kalake.ee
Kiireloomulistes küsimustes ja kauba laoseisu saamiseks helistage palun poodi telefonil 6659255.
Tellimisinfo ja kauba tarneaja päringud esitada e-posti teel irma@kalake.ee


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 04, 2016 12:00 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Veebr 22, 2014 05:32
Postitusi: 41
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
No mis ma siis nüüd tegema pean kui olen valinud vale ravimi. Kala heidab enne hinge kui õige ravimi saab v? Kahte ravimit ei tohi panna,universaalset ravimit ei ole olemas.
Kas ootan kolm päeva ära või peaks tulemused õige ravimi korral avalduma varem juba. Vahetan siis pool vett ja tohin uue ravimi panna? Millise ravimi?
No pole ju varjanti et helistan 112 ja tullakse vaatama mu kalakesi.
Paluksin rohkem sisukamaid vastuseid...mida edasi kui...millised on sammud.Ei tahaks kuidagi kalakest hätta jätta:(


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 04, 2016 11:04 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Veebr 22, 2014 05:32
Postitusi: 41
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Käisin ka täna oma fotodega Bettas - no kalu kaasa ju ei vii.
Targemate sõnul(loodetavasti) on odinoos harva esinev haigus,nende praktikas ei mäletagi juhust ammu.
NO jäi siis mannatera ,vahetasin pool vett ja alustasin ravi Jbl Punktoliga
Süda on haige,minu catfishil pole enam värvi,peaaegu valgeks muutunud ja vurrud ka valged.seljas nahk kuidagi imelik-paigal ta ka ei püsi,et korralikult vaadata aga nagu oleks kohe kohe lahti tulemas midagi.
Teised kalad on paremas seisus aga viimane kui üks täpiline ja catid on just nagu krobelised.
Vaatan,et siin teema lugejaid palju aga aitajaid,rahustajaid mitte pole kahjuks.


Üles
PostitusPostitatud: Reede Juul 08, 2016 12:08 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Ennekõike, kui postitad oma mure on kohe päises olemas Sulle abi viewtopic.php?f=5&t=5520
Sealne küsimustik on kohutuslik täita, et saaks Sind kiiremini aidata.

Mina arvan, et tegu on mannakaga. Oli (või on ikka veel?) selline ravim JBL-i Punctol. Mul mõikas. Mannakas algab uimedest ja levib kerele edasi. Kuniks veel uimedel, siis raviga saab kiirelt abi. Kui kerele juba levinud, siis raskem hakkama saada, aga kah võimalik.

Odinoos ei esine täppidena. See peaks olema nagu "kuldne sammal" kalade peal. Kui ka silmad lisaks hägused, siis on Sul seal akva vees mingi jama lahti. Nii arvan mina. Kuna Sa pole siiani vastanud mitte ühelegi küsimusele, mis aitaks meil Sind aidata, siis... No ei tahaks kohe kuidagi nii kirjutada, aga tõde see on... süüdista iseennast.

Mida rohkem infot annad, seda kiirema ja parema abi saad. Mina näiteks ei usaldaks Su akva vee kvaliteeti. Mida testid näitavad? Millal käivitasid? Veevahetused? Söötmine? Muidugi juhtub ka nii, et kõik on akvas korras ja tood uue kala sisse, kellel haigus.

Märgin veel ära, et kui teed ravimile vahetust, siis kindlasti enne seda on vajalik miinimum 24 tundi sütt filtris hoida. Pigem 48 tundi.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
PostitusPostitatud: Reede Juul 08, 2016 03:09 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Veebr 22, 2014 05:32
Postitusi: 41
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Akvaarium käinud 4 aastat ,mitte lihtsalt silma iluks vaid see on meil ikka südameasi.
Ükski haigus pole seni tabanud.
mingeid co2 agregaate ei ole ja keemiat ei kasuta,ainult taimedele mõeldud Seachem sarja tooteid.
Liitreid 300 ja veevahetus 2nädala tagant 1/3
Elanikud Sägalised ja Vikerkalad. On taimi.
Testid tegin küll,need meil olemas ja neid teen ka vahest lihtsalt kontrolliks
Näitudes muutusi polnud peale GH,ei näinud vajadust siia ka kribada kuna tegin tõsist tööd foorumite lugemisega ja jään ikka seisukohale et haiguse tõin sisse ja süüdi olen tõesti selles,et kala akvasse lasin ja eraldi ei hoidnud mõnda aega. Haigus ilmnes vähem kui nädal peale uue elaniku tulekut,
ei pea end kõige targemaks aga mannatera siiski see pole ja ka odinoos mitte. Sägaliste keha kattis mitte täpi kiht vaid kobrutav rohekas kiht,soomustega kaladel oli erisuurusega täppe uimedel ja kehal aga mitte nahast kõrgemaid ja need polnud valged. Täpid nähatvad ainult akva valgusega ja väga lähedalt,alguses pidin telefoni fotokaga zuumima et üldse kindel olla,et need seal on. Platidorasel on mõned soomused imelikud,tekkis üldse hiljem teistest. Lisaks silmahaigus ei tabanud peale 1 synodontise kedagi. Ka haigestusid kõige rohkem just põhjakalad,olgu öeldud et akva uus elanik oli ka platydoras.
Vähemasti JBL Punktol on vahepeal peaaegu valgeks muutunud Synodontisel värvi tagasi aga haiget on ta kõvasti saanud,seljauim on nagu näritud. Silmad on paremad aga mitte paranenud.
Samas Black catfish on ka soomusteta kala aga neil kahel isendil meil haigus tunnuseid üldse pole.Ei täppe ega muud.Musta pealt on väga hästi näha.
Enne ravimi vahetust hoidsin sütt suka sees akvas. Peale ravi lõppu jälle süsi akvasse.Süüa kolm päeva ei andnud kaladele.Punktoliga ravi siis nagu ette nähtud üle päeviti doseerimine,vee olen alati üle mõõtnud et õigesti doseerida. Täna siis kolmas veevahetus ehk 5s päev. Lisasin ka vitamiini tilkasid. Teod korjasin ravi ajaks välja igaks juhuks.


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Juul 09, 2016 12:27 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Neli aastat käigus olnud akva on ikkagi juba n.-ö. "vana". Ilmselt siis tõesti tõid haiguse sisse uue kalaga. Nii kurb, et ma ei oska midagi tarka abistamiseks ütelda. Pole mul enam väga ammu haigusi olnud. Alguses ikka juhtus igasugust.

Jäi silma, et paned söe sukaga akvasse. Kas filtrisse ei saa panna? Sealt käib vesi usinasti läbi ja mõju oleks ehk tõhusam.
Teiseks - mina vahetan oma akvades iga nädal vett. Põhjast tuleb ikka kõvasti sodi. Äkki peaksid ka sagedamini vahetama? (Aga hetkel ei paista vist vee vahetus küll probleemiks olema.) Kui aga Sul akvas vesi jonksus, siis pole ka ehk otsest vajadust.

Soovitan soojalt, kui oled oma ravimisega ühele poole saanud, siis pane pärast JBL-i Acclimoli sisse. See on minu vaieldamatu lemmik. Ise ostan kanistris Aclipondi. Kuna akvasid palju ja suured, siis tuleb see odavam ja tema kontsentratsioon on ka tugevam.

Hoia meid kursis oma kalade käekäiguga.

P.S. Ma loodan, et mõni haiguste valdaja ka abiks tuleb Sulle nõu andma.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Juul 09, 2016 01:54 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Veebr 22, 2014 05:32
Postitusi: 41
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Progress on, kalad liikuvad ,keegi ei konuta kuskil nurgas või põhjas. Sägadel mäng käib. Isu on kõigil ka peale paastupäevi super hea:) Tunnen ise end kergendatuna ,et ükski kala hinge ei heitnud.Seda kartsin kõige rohkem.
Saab ikka sütt panna filtrisse aga kuidas täpsemalt. Koos sukaga ikka ka? No peale ravi pean nagunii korra veel söega läbi laskma.
Olengi natuke nõutu nüüd vee osas. Ülepäeviti vahetan enne uue doosi rohu lisamist.
Kas peaksin kasutama ka mingit veelisandit samal ajal või peale ravi lõppu? Mida targemad soovitavad?

See oli minu esimene suur komistuskivi,jääb ikka tükiks ajaks meelde see hirm.Peale habevetika pole seni meid miski kimbutanud-see tuli omal ajal akva põhjakruusaga kaasa aga lahenes ruttu.


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Juul 10, 2016 06:19 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 19, 2008 10:57
Postitusi: 712
Asukoht: Tallinn
MargeMeelis kirjutas:
Kas peaksin kasutama ka mingit veelisandit samal ajal või peale ravi lõppu? Mida targemad soovitavad?


Veekonditsioneeri kindlasti kasutada ei tohiks, kuna see elimineerib (vähemalt osaliselt) ravimi mõju. Baktereid pole mõtet lisada. Mõlemad alles peale ravi lõppu.

_________________
kpl " Kalake"
Rocca al Mare Kaubanduskeskus
http://kalake.ee
Kiireloomulistes küsimustes ja kauba laoseisu saamiseks helistage palun poodi telefonil 6659255.
Tellimisinfo ja kauba tarneaja päringud esitada e-posti teel irma@kalake.ee


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juul 13, 2016 08:08 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Filtrist võtad mingi meedia ajutiselt välja, et söele ruumi teha ja ikka paned söe koos sukaga. Kes seda sodi pärast jaksaks ära koristada. Meedia loputa puhta veega läbi ka kohe.

Rõõm kuulda, et kaladel paremini hakkab minema.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 [ 12 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver