foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 17 postitust ]  1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 19, 2016 10:02 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Mai 14, 2016 07:44
Postitusi: 25
Tere! Mul on väike probleem ning olen natuke mures. Nimelt mu teleskoop sai omale külge mannatera. Õnneks saime kohe jaole ning nüüd on kala juba puhas ka, 3 korda oleme ravimit pannud ning nagu ma aru saan, siis kestab mannatera ravi vähemalt 2 nädalat. Teisele kalale mannakas külge ei hakanud. Kuid teleskoop hakkas juba teisel päeval filtri all konutama, nägu vastu põhja ja saba norgus. Valge kala on küll ülimalt aktiivne, ujub ringi, kuid must kipub ikka sinna filtri alla. Kui klaasile koputada siis hakkab küll aktiivsemaks ning ujub sealt välja, kuid süüa ta väga ei taha. Hetkel ujub ta ka ilusasti ringi nagu poleks midagi viga, kuid mõne aja pärast on ta seal filtri all tagasi. Valge kala on aktiivsem ja sööb kogu toidu enne ära kui must reageeridagi jõuab. Üks kord panin mustale toidu lausa nina ette kuid ta ei teinud sellest väljagi, toit vajus põhja ja lõpp kokkuvõttes sõi teine kala selle siiski ära.
Vahepeal käitub kala natuke imelikult ka, ujub ilusti ringi ja siis järsku jääb seisma ja ei tee mitte midagi, just kui oleks ta ülimalt uimane. Siis mõne hetkepärast toibub ja ujub jälle ilusti.
Toitu leotame enne kaladele andmist ka vitamiinis, et nad selle endale kohe sisse saaksid ning, et nad mannaka ravi suudaksid ikka üle elada :D

Kas keegi oskab aidata, kuidas kalake sööma saada? Olen päris mures.


Üles
PostitusPostitatud: Reede Mai 20, 2016 05:17 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Mai 14, 2016 07:44
Postitusi: 25
Nüüd enam filtri all ei passi vaid peidab ennast taimede sisse ja nukrutseb seal. Taimede seest on teda päris raske näha ka. Kuid õnneks on ikka nii, et kui klaasile koputada siis elavneb ja hakkab mõneks ajaks aktiivseks.

Vee temperatuuri olen natuke tõstnud mannaka ravimise pärast nii et hetkel 26C°. Kui ravi läbi saab võtan soojendi muidugi välja. Poes öeldi ka, et kuldkalade lagi on 26C°
Kas kala loidus võib olla vee kõrgest temperatuurist?


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Mai 21, 2016 03:33 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Ma saan Su jutust aru, et ravikuur läbi. Kuldkala on ju tegelikult külmaveekala ja ehk äkki ongi tema loidus tingitud liig kõrgest temperatuurist. Mina paneks veel vette JBL-i Acclimoli. See sisaldab joodi, mis parandab haavu, ning ka vitamiine ja üldse turgutab kalu. Söögiks võiks pakkuda näiteks veel külmutatud hernest (koor võta maha).

Küsiks ka, kui suur on akvaarium, kus need kaks kala on.

Pärast ravikuuri tegid ikka söega filtreerimist? Ja vahetasid vett?

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Mai 21, 2016 01:12 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Mai 14, 2016 07:44
Postitusi: 25
Jah, just eile sai ravikuur läbi, seega ei ole veel jõudnud veel sütt osta. Veevahetuse teen kohe täna ära!
Akva on hetkel 25l, seega päris väike, kuid on varsti plaan suurema, 81l vastu vahetada. Kuna kuldkalad on suured reostajad siis teen vevahetusi 2 korda nädalas nii, et siiamaani on mul kõik vee testid korras olnud. Just eile testisin ka vett ja kõik oli super :D

Selge, lähen siis Accimoli otsima! :D Hetkel annan neile koos toiduga JBL Atvitoli. Soojendi võtan ma ka nüüd välja kuna ravikuur sai läbi ja proovin neile herneid ka siis anda.

Aitäh!!


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 22, 2016 03:35 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Mai 14, 2016 07:44
Postitusi: 25
Ei anna ikka rahu, seega panen mõned pildid ka.

Nii konutab ta seal filtri all: https://drive.google.com/file/d/0B8BHvZ ... sp=sharing
Täna tuli klaasi ette mossitama(need valged täpid on klaasil väljaspool. Pole õnnestunud puhtaks saada) : https://drive.google.com/file/d/0B8BHvZ ... sp=sharing

pealtpoolt ka: https://drive.google.com/file/d/0B8BHvZ ... sp=sharing

Lihtsalt väga kurb on vaadata. Hetkel ujub jälle ilusasti ringi. Teise kalaga saavad ka muidu ilusti läbi.
Homme ostan Accimoli ka :D vaatab mis saab


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 23, 2016 06:42 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
25 liitrit on kahele kuldkalale ikka hirmus väike ja ega see 81-liitrinegi kõige parem pole. Peaks arvestama vähemalt 50 liitrit ühe kala peale. Ja hea oleks välisfiter hankida.

Siin on üks pakkumine koos välisfiltriga viewtopic.php?f=9&t=37497

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 23, 2016 09:47 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Mai 14, 2016 07:44
Postitusi: 25
Ahah, selge. Ma kuskilt alles lugesin, et 25l kala kohta. See komplekt tundub üli ahvatlev, kuid hetkel nii palju raha ei ole. Võibolla õnnestub lähiajal kokku koguda :D


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 23, 2016 06:49 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Mai 14, 2016 07:44
Postitusi: 25
Just praegu sai Accimol sisse! Nüüd vaatab ja loodab parimat [-o<


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 23, 2016 07:59 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Mul tuttav müüb seda akvat ja tean, et tiba saab ka hinnas alla tingida.

Kui kuldkala on veel tilluke, siis saab ka väiksema avaga hakkama, aga see 25-liitrine on küll imeväike. Päris huvitab mind, kust lugesid, et 25 liitrit kuldkala kohta on sobilik. Oskad linki panna? Nad on suured reostajad ja vajavad lisaks korralikult suurele veepinnale ja filtrile ka korralikku õhustamist (mullitamist). Lisaks veel dieedipäevad ja vaheldusrikas toit. Kusjuures ei tohi üle toita. Neil omal mõistust peas ei ole ja kõik, mis antakse pistetakse nahka. Et ikka pigem vähem süüa. Dieedipäeval hernest või siis minult saaksid lemmaltsit, mis väga maitseb neile. Suure õgimisega võib neil ujupõis paigast minna ja siis nad ukerdavad nagu pallid üht- ja teistpidi.

Kas söega oled ikka ka juba filtreerinud? See pärast ravi kindel nõue, sest süsi korjab kahjulikud jäägid veest välja.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 23, 2016 11:51 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Mai 14, 2016 07:44
Postitusi: 25
Kusjuures ei mäleta kust ma seda lugesin. Kusagilt netist külge jäänud valeinfo :oops:
Aga noh seda kõike hakkasin ma ka muidugi siis uurima kui juba akva töös ja kalakesed ostetud. #-o
Ühesõnaga, suuremat akvat on kindlalt vaja. Kuigi selle rahaga mis mul hetkel olemas on seda akvat kahjuks osta ei suuda.
Mullitaja on olemas ja süsi sai ka täna sisse.
Suur tänu info eest, nüüd tean jälle asjadest natuke rohkem! Teen siis dieedipäevi ja katsun mitte üle toita.


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mai 25, 2016 05:32 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Mai 14, 2016 07:44
Postitusi: 25
nonii üleeile siis tule välja et kalakesel bakteriaalne naha infektsioon. Kuna nüüd sai vana ravim veest söega välja filtreeritud ja täna panin sera baktopur direct'i sisse. Loodan et kala paraneb.


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mai 25, 2016 07:36 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 23, 2005 04:43
Postitusi: 1165
Pildid: 6
Asukoht: Kuressaare
Peale ravikuuri ära siis unusta jälle sõega filtreerimist, seda siis kohe peale ravi lõppu


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mai 25, 2016 08:05 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Mai 14, 2016 07:44
Postitusi: 25
Ei unusta!


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mai 25, 2016 08:37 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Süsi on tõesti raudrusikareegel pärast igasugust ravi. Ja võimalikult ikka kohe. Ja kindlasti alati süsi sisse enne järgmise rohuga alustamist! Uut rohtu ei tohi ennem panna!

Kipun arvama, et need haiguse hädad tulevadki Su kaladele külge just seepärast, et akva on liialt väike ja vee kvaliteet ning filtreerimine ja õhustamine pole päris nii, nagu nad vajaksid. Mis Su kalade pikkuse sentimeetrid on? 25-liitrises võiks olla ehk kuni 5 cm. Sul vist suuremad.

Mida Su teine kuldkala teeb? Ja mis on tema sort/liik? Olen oma kogemustes täheldanud, et mida enam aretatum liik seda õrnem ja vastuvõtlikum haigustele. Teisest kuldkalast ei räägi Sa midagi. Tema on siis terve? Tahaks tema pilti ka näha.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 26, 2016 08:54 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Mai 14, 2016 07:44
Postitusi: 25
Täitsa võimalik. Kalade keha pikkus peaks olema ikkagi umbes 5 cm. Suht tillukesed on nad mul ikka. Teine kala on punamütsike, temaga tundub jah kõik korras olevat :D sööb ilusti ja on aktiivne, sarnaseid sümptomeid nagu teleskoobil oli ei ole näinud. Pildid veits kehvad kuna toas on juba pildistamiseks vähe hämar
https://drive.google.com/file/d/0B8BHvZ ... sp=sharing
https://drive.google.com/file/d/0B8BHvZ ... sp=sharing

Noh ja kui täna koju tulin siis teleskoobike oli juba parematele vetele lahkunud :cry: Ei saanud bakteri raviga õigel ajal peale kuna mannaka ravi oli veel käimas ja nüüd kui bakteri ravi sisse sai siis oli vist juba siiski hilja.


Üles
 [ 17 postitust ]  1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver