foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 33 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Mannaterahaigus?
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 24, 2016 09:18 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Kas ravimit JBL-i Punktolit enam pole? Mul mõikas see omal ajal väga hästi.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Mannaterahaigus?
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 27, 2016 04:43 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Mär 02, 2016 09:24
Postitusi: 10
Pildid: 5
Käisin täna Lõunakeskuse Betta Zoos. Enamustel akvaariumidel oli manna sees. Sealt ma selle siiski koju tõin...


Üles
 Teema pealkiri: Re: Mannaterahaigus?
PostitusPostitatud: Pühapäev Apr 03, 2016 10:14 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Okt 29, 2012 03:30
Postitusi: 155
Pildid: 0
Asukoht: Raplamaa, Märjamaa
Ei hakka uut teemat tegema, sest nüüd ilmselt meil ka ikkagi mannatera käes :evil: Hoidsin elus esimest korda oma ostetud kalakesi kaks nädalat karantiinis, enne kui möödunud nädalavahetusel suurde akvasse lasin. Eile õhtul avastasin, et kaks väiksemat botiat on valgeid täppe täis (kehal, mitte uimedel). Täna avastasin ka kõige suuremal (ca 15cm) mõned täpid. Uued oskarid ise on puhtad ja antsud tunduvad ka hetkel korras olevat.
Akvaarium 450l (vett siis äkki 400l), sest on pinnast ja juurikaid ja ka taimi, mida mu botiad ei ole ära tuuseldanud. Vesi täna hommikul:
No3 - 0
No2 - 0
GH - 14 ja 21 vahel
KH - 15
pH - 7,6
cl - 0

Veevahetusi olen teinud siiani kord või paar kuus 1/3 mahus, sest ei ole karjuvat vajadust olnud rohkem ja tihemini teha. Nüüd lähen siis 50% veevahetuse ja rohu peale. Leidsin, et vanast ajast on jäänud Sera baktopuri. Proovin täna sellega, aga kõik head nõuanded on oodatud, et võimalikult ruttu ja kadudeta elu jälle jonksu saada.

_________________
180- 3skalaari
100l - 3sebrabotiat
400l-4antsu, 2tiigerbotiat, 2 oskarit


Üles
 Teema pealkiri: Re: Mannaterahaigus?
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 04, 2016 09:19 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 27, 2004 01:36
Postitusi: 879
Pildid: 5
Asukoht: Tartu
Sera bactopur on bakterivastane ravim. Mannatera on aga parasiit.

_________________
450, 240, 110, 2*54, 3*30 ja 20 liitrit.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Mannaterahaigus?
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 04, 2016 10:29 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Okt 29, 2012 03:30
Postitusi: 155
Pildid: 0
Asukoht: Raplamaa, Märjamaa
Aitäh! Kas nüüd siis nii, et veevahetus ja süsi ning siis juba uus ja õige rohi? Täna hommikul tundus asi enam-vähem samas seisus, mis eile. Igal juhul mitte hullem. Ossud ja Antsud paistavad puhtad, üks väiksem botia ka. Suurel botial mõned täpid ja kahel keskmisel kõige rohkem (nagu lastel tuulerõuged :evil: ). Palja silmaga tundub üldse kõik OK olevat, prillid peas näen, et on täpid.

Kuidas valguse ja söögiga? Eriti viimasega. Kui toas ringi käin, siis mu "näljakollid" kõik nina vastu akvaariumi seina ja vahivad mind nälginud nägudega #-o

_________________
180- 3skalaari
100l - 3sebrabotiat
400l-4antsu, 2tiigerbotiat, 2 oskarit


Üles
 Teema pealkiri: Re: Mannaterahaigus?
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 04, 2016 07:40 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Apr 03, 2016 06:49
Postitusi: 2
Tere!

Meil ka mannaterea akvaariumis sees. Haigus on muutnud isegi muidu leplike daniote iseloomu. :( Üks käib ja terroriseerib seda kõige väiksemat ja kõige õnnetumat neooni, kellel on juba uimed ära näksitud. Rääkimata siis teiste daniote terroriseerimisest.

Meil on hetkel kadu 1 neoon ja üks põhjakoristaja Ancistrus. Kuid tundub, et ka see teine on haige.

Haiguse raviks kasutan Contralcki. Hetkel ei teagi kuidas ja kas need allesjäänud kalad selle ravikuuri üleelavad. :(

Need lapse kalad ja kõige õnnetum on tema - eriti kui esimene kala tuli taevastele teedele saata.

Viimased kalad, mis akvaariumisse lisasime, olid 2 nädalat tagasi ostetud neoonid. Ja ostetud said nad Lõunakeskuse Betta Zoost.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Mannaterahaigus?
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 05, 2016 11:56 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 27, 2004 01:36
Postitusi: 879
Pildid: 5
Asukoht: Tartu
Ennem uue ravimi sisse panemisel, tuleks teha veevahetus ning aktiivsöega filtreerida 24 h, süsi siis eemaldada ja uus ravim sisse.
Toita ikka võib, aga mõistlikult, pigem vähem kui rohkem. Valgustus võib ka olla sees.

_________________
450, 240, 110, 2*54, 3*30 ja 20 liitrit.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Mannaterahaigus?
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 05, 2016 04:14 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Mär 02, 2016 09:24
Postitusi: 10
Pildid: 5
Sealt tõin mina ka selle haiguse endale ja kaotasin seetõttu akvaariumitäie kalu...




Katsumõmmi kirjutas:
Tere!

Meil ka mannaterea akvaariumis sees. Haigus on muutnud isegi muidu leplike daniote iseloomu. :( Üks käib ja terroriseerib seda kõige väiksemat ja kõige õnnetumat neooni, kellel on juba uimed ära näksitud. Rääkimata siis teiste daniote terroriseerimisest.

Meil on hetkel kadu 1 neoon ja üks põhjakoristaja Ancistrus. Kuid tundub, et ka see teine on haige.

Haiguse raviks kasutan Contralcki. Hetkel ei teagi kuidas ja kas need allesjäänud kalad selle ravikuuri üleelavad. :(

Need lapse kalad ja kõige õnnetum on tema - eriti kui esimene kala tuli taevastele teedele saata.

Viimased kalad, mis akvaariumisse lisasime, olid 2 nädalat tagasi ostetud neoonid. Ja ostetud said nad Lõunakeskuse Betta Zoost.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Mannaterahaigus?
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 06, 2016 02:56 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Okt 29, 2012 03:30
Postitusi: 155
Pildid: 0
Asukoht: Raplamaa, Märjamaa
Olen oma tiigerbotiate pärast tõsiselt mures [-o< Antsude ja Ossudega seni kõik hästi. Kui poes käisin rohtu küsimas, siis öeldi, et kui Ossud korras, siis nendelt haigus ei tulnud. Ilmselt lõi botiatel uute asukate tulekuga välja stress. Tuli see siis nüüd kus tuli, aga kõige suurema akvaariumiga olen tõsiselt jamas. Ennem olid seal kõik siitkaudu saadud kalad, nüüd ostsin Pärnu Zooplanetist ja häda käes :evil:

_________________
180- 3skalaari
100l - 3sebrabotiat
400l-4antsu, 2tiigerbotiat, 2 oskarit


Üles
 Teema pealkiri: Re: Mannaterahaigus?
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 06, 2016 04:03 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 27, 2004 01:36
Postitusi: 879
Pildid: 5
Asukoht: Tartu
Kas parasiitravim on sisse pandud? Kui jah, siis mis ravim?

_________________
450, 240, 110, 2*54, 3*30 ja 20 liitrit.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Mannaterahaigus?
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 06, 2016 04:48 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Okt 29, 2012 03:30
Postitusi: 155
Pildid: 0
Asukoht: Raplamaa, Märjamaa
Poest öeldi, et bactopur on hea küll. Ütlesin siis, et tegelikult soovitati ikka parasiidirohtu panna. Siis sain costapuri. Ostsin sütt ka ja nüüd tuleb rohuvahetus. Poes oli viimane costapur :(

Kui mul nüüd süsi filtris, et enne uut rohtu akva ära puhastada, kas siis homme, enne kui uue rohu panen, pean söe filtrist välja võtma?

_________________
180- 3skalaari
100l - 3sebrabotiat
400l-4antsu, 2tiigerbotiat, 2 oskarit


Üles
 Teema pealkiri: Re: Mannaterahaigus?
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 07, 2016 09:27 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 27, 2004 01:36
Postitusi: 879
Pildid: 5
Asukoht: Tartu
Süsi tuleb välja võtta ennem rohu sisse panemist.

_________________
450, 240, 110, 2*54, 3*30 ja 20 liitrit.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Mannaterahaigus?
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 11, 2016 02:13 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Okt 29, 2012 03:30
Postitusi: 155
Pildid: 0
Asukoht: Raplamaa, Märjamaa
Kaks kõige suuremat botiat ei pidanud vastu (ca 15cm ja 10cm) :cry: , kaks väiksemat (alla 10cm) istuvad oma koopas ja välja ei tule, aga vähemalt on nad elus. Kalad on saadud ja ma ei oska ka nende vanust hinnata. Saamise ajast on kõik ikka mõne cm kasvanud.
Antsude ja Oscaritega kõik tundub hästi olevat. Viimased on lausa hundiisuga ja kasvavad silmnähtavalt. Minu kurbust leevendab õige pisut see, et Ossud on minu enda omaks tunnistanud - olen nende "Söögitädi". Kui keegi tuleb, keda nad iga päev ei näe, siis on kuskil tagumise seina juures või nurgas peidus.

Kas peaksin botiad koopast välja ajama, et näha, kuidas nendega on? Täna peaksin veel viimase rohu akvaariumi panema.

_________________
180- 3skalaari
100l - 3sebrabotiat
400l-4antsu, 2tiigerbotiat, 2 oskarit


Üles
 Teema pealkiri: Re: Mannaterahaigus?
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 13, 2016 10:25 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Apr 03, 2016 06:49
Postitusi: 2
Me saime hetkel siis mannaterast lahti. Oleme ootel ja jälgime hoolega muutusi. Kui leiame võimaluse, siis toome uuesti põhjakoristajad sisse ning tekitame neoonidest parve.
Kadu oli siis 2 neooni ja mõlemad (2) "antsud". :( "Antsudest" muidugi kõige kurvem meel, sest nad olid igati muhedad sägad.

Alles jäänud neoonide värvid on taastunud ja daniod on ka tagasi oma tavapärase aktiivsuse juures ning ei tõmble kui kuhugi vastu lähevad. Neoonide sabad ja uimed on ka rahule jäetud.

Loodan, et teistel on ka nüüd olud paranenud.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Mannaterahaigus?
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 14, 2016 09:21 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Okt 29, 2012 03:30
Postitusi: 155
Pildid: 0
Asukoht: Raplamaa, Märjamaa
Kaks alles jäänud botiat olid täna hommikul "söögiplatsil" :D . Üks neist näeb küll väga närune välja, aga loodan, et nüüd hakkab asi paremuse poole minema. Kui ma neid nädalapäevad üldse ei näinud koopast välja tulevat, siis täna hommikul naksisid Ossudega koos.

Kas nüüd peale rohutamist jätkan tavapäraste veevahetustega? Ja kas on midagi, millega saaksin kalakesi turgutada?'

Tänudega!

_________________
180- 3skalaari
100l - 3sebrabotiat
400l-4antsu, 2tiigerbotiat, 2 oskarit


Üles
 [ 33 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver