foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 14 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 03, 2016 10:33 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Aug 30, 2015 09:11
Postitusi: 151
1. akvaariumi mahutavus liitrites - 84
2. akvaariumis olevad seadmed -puhastusfilter
3. veevahetuste intervall - iga nädal 30%
4. temperatuur- toatemperatuur ph nii 8 kh - oli küll üpris kõrge nitritid korras
5. kalade kooslus - 4 mollyt 1 Guppy, 1 tigu, 1 ancistrus

Ühe mollydest, kes näeb kõige imelikum välja, panin eraldi
Tal on ühelt poolt nagu lõpus kuidagi katki ja kohe lõpuse ääres on suur hele laik, millel puuduvad soomused

Teisel mollyl on lõpused sissepoole kaardus kergelt, nagu äärtest oleks alla vajutatud.
Mõlemad käituvad üpris kobedalt, paar korda olen ehk näinud kalu end millegi vastu hõõrumas. Üks kaladest sööstis kiirelt põhja poole ja nagu sügas ennast, teine klaasi külge korra.

Vaatasin haigusekirjeldusi ja pilte kaa, ise pakuksin, et gill rot, või need lõpuseparasiidid. Korra olen ka mingit ussikest näinud akvas aga ta võis ohutu olla. On ju ka võimalus, et see, kellel on soomuselaik puudu vigastas ennast tamiiliga, mille olen nüüd ära koristanud.

Aga ei saa ju nii ehku peale ravima hakata Mida teha? Hoida eraldi, see, kes tundub kindlasti haige olevat? Teine kaa? Kui kaua? Ehk on ka veidi sissepoole kaardus lõpused normaalsed?

Lisasin nüüd pildid ka pärast tunniajalist jälitamist. Esimesest kalast on paremad kui teisest, aga vähemalt üritasin ja ehk saab veel nii mõnelegi näidata.


Attachments:
Faili kommentaar: Teine kala1
2kalahaigus1.JPG
2kalahaigus1.JPG [ 138.69 KB | Vaadatud 210 korda ]
Faili kommentaar: Teine kala 2
2kalahaigus.JPG
2kalahaigus.JPG [ 162.94 KB | Vaadatud 210 korda ]
Faili kommentaar: Esimene kala
1kalahaigus3.JPG
1kalahaigus3.JPG [ 150.51 KB | Vaadatud 210 korda ]
Faili kommentaar: Esimene kala 2
1kalahaigus2.JPG
1kalahaigus2.JPG [ 148.16 KB | Vaadatud 210 korda ]
Faili kommentaar: Esimene kala 3
1kalahaigus.JPG
1kalahaigus.JPG [ 163.16 KB | Vaadatud 210 korda ]


Viimati muutis kaiak, Laupäev Mär 12, 2016 12:31, muudetud 1 kord kokku.
Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 12, 2016 11:49 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Aug 30, 2015 09:11
Postitusi: 151
Nii, ise küsin, ise vastan, ma arvan mõningase uurimustöö ja jälgimise peale, et kuna kala ka sügab ennast, siis on tegu lõpuseparasiitidega
Gill flukes nt, selle foorumi järgi on raviks järgmised
JBL Punktol, Sera Costapur, Tetra ContraIck

http://www.theaquariumwiki.com/Gill_or_Skin_flukes

Kalade tervis pole väga halvemaks läinud aga kes see ütleks, et kui hull see asi mul akvas on, kas ravida eraldi karantiinis või kogu akvaariumi :|
Kui kiiresti/aeglaselt sellised asjad üldse võivad levida/progresseeruda?


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 13, 2016 07:35 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Kui eraldi ravid, tohid kalad alles 10 - 14 päeva pärast tagasi lasta. Ausalt öeldes ei näe piltide pealt küll et lõpused katki oleks. Kalade sügamine on ka tervete puhul tavaline nähtus. No kui tõesti väga närviliselt siplema ja kratsima hakkavad.....siis on tõenäoliselt ärritajaks tavaliste bakterite asemel parasiit.

Sellest kollasest on päris hea pilt. No mis laik seal on? Võibolla kogu elu olnud? Kala iseenesest tundub heas konditsioonis.


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 13, 2016 08:44 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Aug 30, 2015 09:11
Postitusi: 151
Oki, ma just mõtlesingi, et ehk panna need pildid selle teise lõime alla kaa. Tegin tolle, sest sellele keegi ei osanud midagi vastata, eks konkreetsed küsimused ikka paremad.

Kollasest kalast - ei, seda laiku seal ei ole olnud meil, ilmus mõnda aega tagasi. Seal on soomused puudu, ainult nende alune nahk. Enne seda, see punane laik pea peal, mis oli nagu kergelt verine vms, nüüd vaatan, et see on paranenud selle nädalaga natuke, ei ole enam selline punase välimusega. See on näha 1kalahaigus2 pildil, kuna kala on oranž, siis on jh raske aru saada, et kas see on normaalne toon kuskil peas või haavand.

Sellel teisel laigulisel ei mäleta kas tal on see peaosa alati selline välja näinud. Aga seal kohas ei ole kellelgi omadest veel sellist "pilu" näinud, ei tohiks vist olla.
Meenutab seda pilti, mis ma netist leidsin, panin manusesse.

Mõlemad kalad on hästi aktiivsed ja midagi ei ole vahepeal halvemaks läinud
Sellest kollasest kalast on nii kahju niiviisi eraldi hoida, ta on nii semu kõigile. Tõenäoliselt on vist ikka nii, et kui midagi on viga, siis on see kõigil ja oleks õige mõte ta tagasi panna suurde akvasse ja siis ehk kõigile mingi ravi kui lõpuks midagi selgub.
Ehk ma siis ikkagi peaksin ootama kui midagi hullemaks läheb, see niisama ravimine pole kaa hea...ma ei tea, segaduses


Attachments:
Faili kommentaar: netist leitud pilt, mis sarnaneb sellega, mida mina ühel kalal näen
GILLPARASITES.gif
GILLPARASITES.gif [ 46.82 KB | Vaadatud 182 korda ]
Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 13, 2016 09:19 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
No, ei tea........ära nende kaardus lõpuste ja soomusevabade laikude pärast ülemäära muretse. Kõik need kalad on tugevalt hübriidse ajalooga ja igasugu kõrvalnähte tuleb ette.
Kui nad käituvad normaalselt - söövad isukalt - on vitaalsed (mõningane sügamine ei ole argument)......siis infektsiooni ei tohiks olla

...mis on nr. 1, mis muretsema paneb?


..


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 13, 2016 10:45 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Aug 30, 2015 09:11
Postitusi: 151
Ah, et hübriidsuse teema on kaa seline...
Nr 1 asja ei olnudki, pigem kõik need imelikud välimuslikud asjad, verisuse nägemine + mõningane sügamine, mida ma ei teadnud, et võiks kuidagi olla normaalne. Haiguskirjeldused olid kaa päris jõhkrad. Üritan optimistlikum olla.
Kas on mingi aeg, millega ma saaksin arvestada, nt et kui kuu aja vältel on kõik stabiilne, siis võib öelda, et ju vist on korras?
Või mis siis kui kellelgi kaladest tekib veel selliseid märke kehale? Kõik pead on mul üle kontrollitud nüüd ja välimus meelde jäetud.

Teine asi, lugesin, et "räpane" akvaarium paneb teatud bakterid jm tegelased vohama ja kalu kahjustama. Mida selle "räpase" all silmas peetakse? Liiga palju kalakakat põhjas või nt palju lagunevat orgaanikat, pikka aega puhastamata sisefilter? "Räpasuse" all ei mõelda lämmastikuühendeid minu arust vist. Ehk võib filtris kaa midagi koledat paljuneda, ma tõesti vahepeal ei puhastanud mõnda aega ja sinna suri mul sammalt ära suuremas hulgas.


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 14, 2016 10:40 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
kõik Su poolt loetletu just ongi seesama räpasus ja saaste ,kaasaarvatud lämmastik............ja need samad asjad panevad ka paljunema baktereid ja sügama.

Tee akvaarium võimalikult puhtamaks, ja kui mõne nädala pärast mingeid olulisi muutusi ei ole, siis ei tohiks olla asi lõpuseussides.


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 14, 2016 03:05 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Aug 30, 2015 09:11
Postitusi: 151
Selge. Ehk pole patt kui sifoonin kaks krda nädalas siis praegu. Või sifoonida ikka üks ja lihtsalt pikemalt ja põhjalikumalt ja siis tuleks veevahetus 40 või 50%


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 14, 2016 09:04 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
.......no......tee sisetunde järgi :lol: ,jälgi kalade käitumist.

edu


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 16, 2016 09:50 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Mina vist sortsutaks hetkel värsket vett vahetada kaks korda nädalas. Kui sodi ja mulle põhjast ei tule, siis tee nädalas kord. Aga, jah, jälgi kalade käitumist.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 16, 2016 10:38 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Aug 30, 2015 09:11
Postitusi: 151
Teeb nii!


Üles
PostitusPostitatud: Reede Apr 01, 2016 05:05 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Aug 30, 2015 09:11
Postitusi: 151
Nii
Nüüd on kuu aega mööda läinud. Üldjoones võib öelda, et kalad käituvad tavapäraselt.
Vett vahetan ja sifoonin kaks korda nädalas.
Oranž kala on endiselt karantiinis, nu ei julend panna teiste juurde.
Ja tal on ikka see suur auk "kaela" sees. Ei lähe paremaks, mteagi, kas ta ujub ka imelikult selle tõttu.
Sööma tuleb ilusasti. Mõnikord konutab pikemalt põhjas, aga ma arvan, et see on sellest, et karantiinikas on pime ja tal veidi nukker kaa, et sõpru pole.
Teinekord ujub üpris närviliselt Üles-alla. Tal on selline naljakas rutiin, et ujub pinnale, haarab suuga õhku, ujub alla ja siis laseb mullikese lahti.

Ja küsimus totras vormis - kui ta pole kuu ajaga ära surnud, siis võib öelda, et mis iganes tal on ei ole tüüpiline leviv ja kiiresti surmav nakkushaigus? St võin ta nüüd lõpuks panna teiste juurde ja lõpetada oma paranoia


Üles
PostitusPostitatud: Reede Apr 01, 2016 06:55 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Jah.
Ka see üles-alla ujumine ja õhu haaramine-välja sülitamine on täiesti tavaline käitumine, nagu ka konutamine, eriti veel eraldatuna ja pimedamas. Mollyd armastavad seltsi, sooja ja "päikest".


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 06, 2016 02:44 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Aug 30, 2015 09:11
Postitusi: 151
On jah päikselised tegelased, sellepärast niiväga meeldivadki. Panin selle kala uuesti teistega kokku. Kaua ta vist enam ei ela, see auk on ikka päris korralik, ujub ainult vasaku küljeuimega, teine enam ei funka vast, muidu elurõõmus endiselt. Pole väga sattunud lugema, et kas või mis juhul kalad valu tunnevad, käitumuslikult küll aru ei saa midagi.


Üles
 [ 14 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver