foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 11 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 07, 2016 10:25 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 30, 2011 02:22
Postitusi: 28
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Mul suur 125 akva, elustaimi pole, viimane kord vahetasin vett (pool akvad) kuskil 2 nädalat tagasi ja uued kalad said ostetud juurde ka paar nädalat tagasi. Viimase 5 päevaga on surnud 6 kala ainult täna 3 tk,kalad erinevad- molly, mõõksada, barbud, skalaarus. Paar päeva tagasi märkasin, et barbus oli kuidagi mingi kollaste täpidega üle, täna nägin sarnast ka skalaarusel ja paari tunniga on ta ka läinud. Või see minu ettekujutus äkki?


Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 07, 2016 11:07 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Aug 30, 2015 09:11
Postitusi: 151
Minu teadmised olematud, aga kui näed täppe, siis proovi pildile saada, ehk oskab keegi targem diagnoosida.
Ehk saab selle haigestunu ka eraldi panna, pole aimugi palju see aitab leviku vastu.
Uued kalad võisid nakatada, mul soovitati kaks nädalat eraldi hoida poest toodud kalu, karantiinis, eks siis soovitan sullegi järgmiseks korraks, võib päästa.
Muidugi võib alati mõõta nitriteid ja nitraate ja vaadata ega kalu üleliia pole, minu akva tundus mulle ka kunagi suur kuni sain teada, et tegelt võib ta paljukesepeale väikseks jääda. Mollid on kuuldavasti hullud paljunejad ja lugesin, et mõõksabadega ristuvad ka, mis pole maimude tervisele hea.
Mina nt kasutan seda kalkulaatorit abiks http://aqadvisor.com
Loodan, et olukord läheb paremaks!


Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 07, 2016 11:15 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 30, 2011 02:22
Postitusi: 28
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
täpid on rohkesti uimade juures, alguses tundub, nagu õhutäpid, aga kui hästi vaadata, siis ikka kollakad.Kala pole päris täpidega üle, vaid saba peal ja uimade ääres. Olen kalad alati ostnud ühes ja samas poes ja siiamaani pole kunagi probleeme polnud. Mollyd üldse surnuna ujusid vee pinnal, nagu täis puhutud ja enne seda päev-paar olid rahulikult põhjas uimased.Praegu vahetasin ka vett 75% kuskilt igaks juhuks. Kahju, kui hakkavad üks teise järgi surema...


Üles
PostitusPostitatud: Reede Jaan 08, 2016 09:34 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Sa ei maini oma akva seisundi kohta midagi, nii ei saa aidata.
Kalade haigused (koos piltidega), ehk leiad ise midagi: http://badmanstropicalfish.com/fish_pal ... ation.html
ja
http://www.tetra-fish.com/aquarium-info ... -them.aspx

Ära enam kalu juurde osta, proovi leida haigus ja alusta vastavat ravi. Abi küsimiseks loe enne seda juhendit: viewtopic.php?f=5&t=5520
Vasta küsimustele.
Üldiselt peaks kalade haigusi käsitlema just haiguste alamfoorumis. Tõstsin seepärast Sinu teema sinna ümber.

Veljo, moderaator


Üles
PostitusPostitatud: Reede Jaan 08, 2016 11:37 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 27, 2004 01:36
Postitusi: 879
Pildid: 5
Asukoht: Tartu
Pakuks, et tegemist võib olla Ichthyophthirius multifiliis`ga (mannatera haigus), see on üsna levinud haigus. Otsi internetist informatsiooni selle haiguse kohta ja proovi ära määrata oma kalade haigus.
Tartust saab ravimeid osta Betta zoopoest, oskavad ka soovitada. Aga ma ise telliksin Tallinna poest Kalakesest selle toote http://www.kalake.ee/esha-2000-20ml.html. Ise ei ole proovinud selle ravimiga mannatera haigust ravida, kuid peaks olema üsna universaalne ravim kui sa ei suuda oma haigust diagnoosida kaladel.

_________________
450, 240, 110, 2*54, 3*30 ja 20 liitrit.


Üles
PostitusPostitatud: Reede Jaan 08, 2016 03:46 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Veebr 08, 2010 11:09
Postitusi: 34
Asukoht: PÄRNU
Tere!

Minu akvas sama lugu.Algul olin nii vihane ja mõtlesin,et kirjutan siia foorumisse,aga siis rahunesin ja arvasin,et äkki oma viga,aga nüüd seda lugedes tuleb ikkagi kahtluseuss sisse.Nimelt olen
pidanud erinevaid akvaariume juba mitukümmend aastat,aga sellist katastroofi nagu praegu pole iialgi olnud.Nimelt 3 päevaga on surnud 9 kala(8 bossemani ja ants).Kõik näitajad olid korras.
Enne jõule käisin Tartus Lõunakeskuses ja ostsin sealsest Betta poest 2 antsu ja 2taime.Kõik oli ok.Selle nädala algul nägin,et Bossemanidel kollakad täpid peal,nagu kuldne loor.Ruttasin kohe
poodi ravimite järgi.Hakkasin kohe ravima,aga miski ei aita.Pildi järgi on nähtavasti velvettõbi.Nähtavasti tuli batsill uute kalade või taimedega .Noo nii kahju on!Terve parv ilusaid kalu on läinud.


Marleen Pärnust

Tunnen kaasa!


Üles
PostitusPostitatud: Reede Jaan 08, 2016 04:43 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Aug 30, 2015 09:11
Postitusi: 151
Ma ise käsin ka uusaasta esimesel paaril päeval Lõunakeskuses, nii Bettas kui Zoos. Mõlemas nägi olukord ikka üpris nigel välja. Akvataimi polnud/olid mingid viletsad mädanemas. Ei mäleta kummas poes, vist Zoos olid haigestunud kuldkalad, üks oli põhjas surnud, teised nägid ka juba "minekul" välja. Otsisin uusi mollysid, aga kui nägin sealsamas akvas bettat, kes nii pool minutit ei liigutanud kui ma teda jälgisin siis sain aru, et on väga halb kalaostu päev.
Pühad mõjusid halvasti vist :) aga kaladest on kahju :cry:
Ma lugesin sellest artiklist, et isegi kuu aega võiks uustulnukuad eraldi olla. Nii et vabalt võisid poest haiguse saada.
http://www.fishchannel.com/fish-health/healthy-aquariums/quarantining-fish.aspx


Üles
PostitusPostitatud: Reede Jaan 08, 2016 06:00 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Okt 03, 2014 11:58
Postitusi: 94
Pildid: 19
Asukoht: Tallinn, Mustamäe
Järsku on abi siit: viewtopic.php?f=5&t=35490
Kasutasin infektsooni tõrjeks just eSHa 2000.
Õnnestus päästa kõik ülejäänud tegelased kellel antud hetkel mingit haigusnähte polnud. Elavad seni kenasti edasi....

_________________
Mina olengi see iseloom....
Juwel Rio 180L - elu käib
Tetra AquaArt 30L - siginat saginat täis


Üles
PostitusPostitatud: Reede Jaan 08, 2016 07:52 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 30, 2011 02:22
Postitusi: 28
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
No nagu näha, tundub, et Betta kauplus on see kord haigeid kalu müünud. Ma päris kindel pole, kuid.....ma ostsin kalad just seal, 26 detsembril, marmorguraami, mõõksaba ja põhjakoristajaid. Ma tean, et seal poes oli alati ok mul olnud. Zooplanetis ma ei ostnud kunagi. Täna polnud ühtegi surnud, tfui tfui, kuna eile vahetasin vett. Uurin haiguste kohta ka

tänan


Üles
PostitusPostitatud: Reede Jaan 08, 2016 08:15 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 30, 2011 02:22
Postitusi: 28
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
ma vist leidsin kalade haigus ülesse, tõepoolest väga sarnane selle mannatera haigusega, ( velvet, ich). Uskumatu!! Akvaarium on mul 5 aastat ja olen kogu aeg ostnud ühes ja samas kohas kalad ja nüüd pean ravima ka! ostes ravimid ka sealt samast. Aga kuidas edasi usaldada müüjat? Kus nüüd osta neid?

tänan


Üles
PostitusPostitatud: Reede Jaan 08, 2016 09:16 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 19, 2008 10:57
Postitusi: 712
Asukoht: Tallinn
berta kirjutas:
Aga ma ise telliksin Tallinna poest Kalakesest selle toote http://www.kalake.ee/esha-2000-20ml.html. Ise ei ole proovinud selle ravimiga mannatera haigust ravida, kuid peaks olema üsna universaalne ravim kui sa ei suuda oma haigust diagnoosida kaladel.


Mannatera jaoks sobib teine eSHa ravim: http://www.kalake.ee/esha-exit-20ml.html. See muidugi eeldab, et diagnoos on õige. Kõige parem on kasutada naid kahte ravimit koos.
NB! Kui akvas on tigusid, siis eSHa 2000 nad ei kannata.

_________________
kpl " Kalake"
Rocca al Mare Kaubanduskeskus
http://kalake.ee
Kiireloomulistes küsimustes ja kauba laoseisu saamiseks helistage palun poodi telefonil 6659255.
Tellimisinfo ja kauba tarneaja päringud esitada e-posti teel irma@kalake.ee


Üles
 [ 11 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver