foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 8 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 09, 2015 03:08 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Aug 30, 2015 09:11
Postitusi: 151
Minu must molly on justkui väsinud. On kõhnaks ka jäänud, uimed on hõredamad justkui oleks see clamped fin, millest foorumites lugesin. Palju ujuda ei jõua, passib põhjas, kipub juba mitte "püsti" püsima. Hingeldaks nagu ka, aga raske aru saada.

Guugeldasin, esimese asjana kontrollisin näite, näidud olid normis, aga veevahetus oli soovituslik, vahetasin vee, paar päeva ja asi on läinud halvemaks, uurisin soolavannide kohta - tegin loetud minutid, vast tuli 5 min veevanni 1 spl meresoola 1 liitri peale ja kala on endiselt kehvas seisus.
Pole ainugi kui vana ta on, on küll väike, aga ei saanud teda maimuma vaid täiskasvanuna kalapoest.

Mida teha? On ehk parasiidid mõtlen kõhu järgi, kõik muud sümptomid tunduvad üldised. Peaksin ma ta eraldi ka tõstma, ehk levitab midagi? Teised kalad on eluterved.
Millal alla anda? Ei taha piinata teda surmani ka ju Lugesin, et paar korda päevas võib soolavanne teha, mollid on hea soolataluvusega ka kuuldavasti.
On mul mõtet lemmikloomapest mingit rohtu uurida või lihtsalt proovingi vanne kuni lootusetu?


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 09, 2015 11:53 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Aug 30, 2015 09:11
Postitusi: 151
Ära suri :(
Panin teistele Baktopuri lahust nii pool doosi, ehk oli ikka mingi haigus, mis võib levida...


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 10, 2015 12:45 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Okt 15, 2003 04:15
Postitusi: 494
Pildid: 2
Asukoht: Harjumaa
Baktopur on kange medikament, mida ei tasu panna nn.igaks juhuks. Kui oled kord Baktopuri lisanud, peaksid nüüd terve kuuri läbi tegema, muidu see võimalik bakter muutub resistentseks ega allu hiljem enam ravile (see kehtib kõikide kangete medikamentide kohta). Järjest rohkem ollakse hädas haigustega, mis enam ravimitele ei allu (sh ka kalade hulgas). Põhjuseks seesama "igaks juhuks" natuke medikamendi lisamine, ravi poolelijätmine või ravimi ebaõige annustamine, mis harjutab haigustekitajat ravimi koostisega ning need kaotavad toime.

Tundemärkide järgi võis tegu olla nii bakteriaalse, parasiitidest tingitud kui viirusliku haigusega.

Ütled, et vee näidud olid "normis". Mis see normis täpsemalt tähendab? Mida konkreetselt mõõtsid ja mis numbrid olid?

Kui suur on akva? Millal vesi esmalt sisse lastud? Millal kalad sisse toodud? Kui palju kalu on akvas? Millised kalad? Kas ja kui tihti teed veevahetusi?

Seda kõike tahaks teada, ilma selleta raske midagi öelda. Siin alafoorumis on pealkiri "Enne kui postitad, loe seda". Soovitaks ka see läbi lugeda.

_________________
450L taimeakvaarium
Hemigrammus ocellifer
Paracheirodon axelrodi
Trigonostigma heteromorpha
Krevetid


Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 12, 2015 11:47 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Aug 30, 2015 09:11
Postitusi: 151
Ahah, ma ei osanud asja niimoodi vaadatagi, selge, seda viga enam ei tee.
Teised kalad tunduvad suht häppid, tegin veevahetuse ja söefiltriga filtreerin ka.
Praegu on 54 liitrine akvaarium, üks molli, kaks gupit ja põhjakoristaja, mida ma tean, et on palju ja ma kedagi juurde ei võta ning vahetan vett ka korralikult. Veefilter on mul ka koos mullitajaga ja elustaimed. Hetkel olen vahetanud 50% iga nädal, nüüd kaalun, et ehk vahetada kas sama kogus kaks korda nädalas või siis nii 1/3 kaks korda nädalas, et hoida puhtust, Viimase korral saaks mitu korda nädalas sifooniga natuke põhja imeda.


Üles
PostitusPostitatud: Reede Nov 13, 2015 11:25 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Kalade kogus ma mõtlen, et on okei, kui just kaks gupit erinevast soost pole ja sigima ei kavatse hakata.

Ma vahetaks iga nädal 30% vett, kui just test muud ei nõua. Liiga usin veevahetus ja sifoonimine pole ka alati hea.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Nov 14, 2015 02:50 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Aug 30, 2015 09:11
Postitusi: 151
Gupid on mul mõlemad isased, ei kavatse neid kuidagimoodi paljundada.
Jah, ka õigus, pärast selle molli surma saangi sinnakanti soovitused siit kalkulatorist
http://bit.ly/1Nwiqht

Ja muidugi saan ka selle, et akvaarium on minu põhjakoristaja jaoks liiga väike tulevikus.
Tšeki peal on kirjas Ancistrus dolichopterus aga ma ei ole kindel, kas on ikka sama kala, lugesin, et ka kalapoed müüvad ka vahepeal vale liiginime all. Peaksin vast eraldi postituse tegema sellel teemal, ehk keegi oskab hästi tuvastada, sest mingid plecod vms on pisut väiksekasvulisemad, aga mitte ka väga.
Mulle väga meeldib see kala ja uurin vaikselt, et kuidas talle suuremat akvaariumi sebida. Peaks vast nii 100 liitrit olema, 70 jääb ruttu kitsaks :P


Attachments:
Faili kommentaar: On see ancistrus dolichopterus
P1010003.JPG
P1010003.JPG [ 142.11 KB | Vaadatud 96 korda ]
Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Nov 14, 2015 09:27 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mär 12, 2010 08:56
Postitusi: 590
Pildid: 3
Asukoht: Tartu
http://www.planetcatfish.com/common/spe ... cies_id=49
Sinu puhul on tegemist siiski selle ancistrusega.

_________________
180L: JBL CP e1502,LED,CO2,UV-C; kalad
100L: JBL CP e902,LED,UV-C; gupid


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Nov 21, 2015 09:47 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Aug 30, 2015 09:11
Postitusi: 151
Vot mul oli selline tunne, sest tšeki peal märgitud kala täpid peaksid olema kontrastsemad. Väga armas ja iseloomuga tegelane on, panin talle just driftwoodi tükki ka, et mõnusam olla oleks.


Üles
 [ 8 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver