Akvaariumis paistab, nagu oleks tegu täiesti seisva veega, veepind vähemalt videos ei liigu üldse. See, et kalad käivad pinnal õhku ahmimas, võib olla selle otsene tagajärg.
Nagu juba õieti mainiti on veevahetused ebapiisavad, mida näitab ka liiga kõrge NO3 näit.
Mida siis ette võtta?
Esiteks, veepind tuleb katkematu lindina liikuma saada. Ehk saab sisefiltri väljavoolu nii seada?
Kui hetkel on alustatud ravikuuriga, siis see tasuks ilmselt lõpuni läbi teha. Katkestatud ravikuur võib aidata kaasa uute ravimiresistentsete haigustekitajate tekkele. Tõenäoliselt on ka ravimi juhendis kirjas, et ravikuuri ajal on vaja korralikku aereerimist. Kui sisefiltriga veepinda liikuma ei saa, siis õhupump aitab. Paljudel sisefiltritel on muide olemas aereerimise lisafunktsioon, sedagi saab rakendada.
Ravikuuri ajal tuleb veevahetuste osas lähtuda ravimi juhendist, enamasti ei tehta ravikuuri ajal veevahetusi ja kui tehakse, siis lisatakse ka ravimit õiges koguses.
Kui ravikuur läbi, siis tasub aga hakata tegema regulaarseid veevahetusi. Kui palju täpselt vaja, näitab NO3 test, aga pakuks et 25% nädalas oleks OK.
Veel. Elustaimed muudavad akva kaunimaks, vähendavad vajadust veevahetuste järele ja pehmendavad akvaariumis tekkivaid probleeme. Enamus taimi vajavad põhjapinnast, odavaim võimalik variant on ehitusmaterjalide poes kuivliiva nime all müüdav (
http://www.silikaat.ee/tooted/liivad/kuivliivad/ , fraktsioon 0,63 – 2,0 mm), enne kasutamist tuleks puhtaks pesta. Kuid saab kasutada ka taimi mis ei oma juuri, ntx räni-kardhein. Või ntx pinnataimed - Pistia stratiotes, Salvinia natans vms. Hygrophila difformis võib ka vabalt ujudes olla päris efektne. Või siis mõni kivi või juurikas, mille külge saab panna kasvama Java ferni või Anubiase.