foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 7 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Esmaspäev Aug 24, 2015 12:29 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Mär 06, 2013 07:30
Postitusi: 152
Pildid: 3
Asukoht: Viljandi
Nii, avastasin ükspäev, et barbusel on dropsy. Uimed nö kohevli ja ujus peaalaspidi.
Eile panin ta sügavkülma, et piinad lõpetada. Süüdistan ka ennast natuke, sest olen uue akvaga natuke laisem olnud. Lihtsalt elutempo on kiire ja veevahetusi ei jõua iganädalaselt teha. Vaid jäävad sinna 1,5-2 ndla vahemikku. Ja ca. 100l korraga.
Esimest korda elus olin jõhkard ja tegin ka oma kalale lahkamise. No nad on mul NII suured ja pead nii väiksed. Arvasin, et äkki on mõni parasiit vms.
Lahti lõigates tundus seest kõik ok. Ujupõis oli terve jne. Aga avastasin, et kalal oli mega palju marja.
Küsimus polegi nii väga nüüd selles dropsys. Selles olen ise süüdi.
Aga mis teema marjaga on? Kas neil on kõigil see mari sees? Miks nad seda kõhus hoiavad, miks nad nö välja ei lase? Kas keegi peaks need viljastama. Barbused ju akvades ei paljunè?
Tegin pildi ka: http://www.upload.ee/image/5153477/PhotoGrid_1440406161152.jpg

Akva ise on Juweli oma 350l, sees originaal filter, soenduspulka praegu ei kasuta. veetemp 22C ja veenäitusid ei tea praegu.

_________________
Juwel 125l---}Aquael 250l---} Juwel Rio 300 (350l)


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Aug 24, 2015 09:23 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Barbused on akvaariumis ühed kõige kergemini paljundatavad kalad. Üleüldse väga tugevad "robustsed" kalad. (soovitan skalaaridele paarilisteks)

Täiskasvanud emased ongi marja täis. Mida harvemini koevad seda rohkem punni lähevad.
Miks nad ei koe - võibolla pole Sul isaseid? Või on vesi ekstreemselt vana ........ "mürgine"?

Barbustest võin ma palju rääkida ........... kunagi kollektsioneerisin neid - aga lõpuks hoog rauges,
kuna väga vähesed liigid said läbi ilma taimi "rikkumata".

....ja see ,et miks nad ära ei koe.....noh ongi nagu eelnevalt mainisin, ainsa vahega ,et väga harva koevad mõne liigi esindajad sarnaselt emasele skalaarile ka üksi ära. (Pisut teisiti)Ujuvad intensiivselt seina mööda üles-alla, või filtri väljalaske ees voolus..............ainult üks liik on mul niimoodi käitunud = "leek" Chonchonius.

,,Ja dropsyga on nagu on, see on igas akvaariumis ja kui ainult üksikjuhtum?? See ei pruugi alati olla halbadest elutingimustest...........või vahel pruugib.....või on kala üleüldse geneetiliselt nõrk............ja kalduvusega lõpuks see endale külge saada....


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Aug 24, 2015 09:58 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Mär 06, 2013 07:30
Postitusi: 152
Pildid: 3
Asukoht: Viljandi
Aitäh Sulle Jüri!
Ütlen ausalt, et ma ei oska isastel ja emastel vahet teha ja nüüd on mul juba uudishimu, et kuidas ja miks. Hakkan nats rohkem uurima.
Mul ongi akvas 6 rohelist ja nüüd 1 triibuline barbus. Kambakesi koos nad hullavad.
Ülejäänud kalad akvas: 2 skalaari (ka panevad marja koguaeg), 2 antsu (jumal tänatud, veel ei ole marja pannud), 5 corydobast, 5 roosat ja 2 mustarasborat, 1 ramirezi (armastan neid kalu aga minu kõrge PHga ei taha püsida), 1 vunts (kilpsäga) ja õunakad ja tornteod.
Ma ei taha öelda, et mul vesi väga vana on. Kuigi jah, mu kalad on harjunud, et nädalas korra on veevahetus, nüüd on see veninud kõige pikemalt 2 ndla peale. Ja samas on ka see, egt käivitasin umbes kuu tagasi uue akva ja see on ka praegu määrav!
Dropsy tundus olevat üksikjuhtum, teised kalad tunduvad korras.
Rohetäpp vetikas möllab ka, aga see on see õhtupäike ja akvat ma enam ei liiguta. Seda hüürun svammiga ja chemyhyddesi kavatsen ka uuesti kasutama hakata... Või on midagi efektiivsemat?

_________________
Juwel 125l---}Aquael 250l---} Juwel Rio 300 (350l)


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Aug 26, 2015 10:16 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Mina pakuks oma võhikluses nende kalade kohta välja, et äkki oleks võinud proovida kõhu lahtistit? Äkitsi oli midagi segamas, et mari välja tuleks? Mul oli kunagi musta molliga nii, et kala paisus ja paisus. Lõpuks panin ta eraldi pisemasse akvasse ja lahtisti sisse - hommikuks oli vesi paks tittedest. Ka nii võib juhtuda.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
PostitusPostitatud: Reede Aug 28, 2015 11:58 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Mär 06, 2013 07:30
Postitusi: 152
Pildid: 3
Asukoht: Viljandi
Millist lahtistit sellisel juhul siis kasutada? pole selle peale isegi mõelnud.

_________________
Juwel 125l---}Aquael 250l---} Juwel Rio 300 (350l)


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Aug 29, 2015 05:34 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Mina toona lähtusin raamatust "Akvaariumiomaniku käsiraamat". Seal on kirjas: "...ravi puudumisel muutub kala nõrgemaks. Ei söö, tekitab vähe (kui üldse) väljaheiteid, lamab põhja peal ja kõht võib üles punduda. Harvadel juhtudel, kui on paistes ka tagakeha, võib seda ekslikult pidada vesitõveks.
Põhjus: Kehvapoolne sobimatu toit, ka ülesöötmine.
Lahtisti: Lisada akvaariumisse 4,5 liitri vee kohta pool teelusikat magneesiumsulfaati. Kala tervenedes korrigeerida tema toitmist."

Minu meelest enam seda magneesiumsulfaati apteegist ei saa. On mingi muu aseaine.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Aug 29, 2015 08:43 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
..... Barbused on marja täis, ja sellest vabanemiseks on vaja anda lahtistit??? Noo ..... minugi poolest.


Üles
 [ 7 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver