Suures akvas kogu tema eksistentsi vältel elu käinud üles-alla vaheldumisi, kibekiiresti ning kardinaalselt. Katsun siin nüüd kirja panna kõik mis üldse akvaga teinud...
Akva käis koos paari taime ning kahe teoga u. nädala. 20L vett sain Merekohina akvast. Siis tulid esimesed asukad, kaks antsu ja kaks mõõgumaimu. Ei mingeid probleeme. Siis umbes nädala pärast tulid sisse neli platyt, kuus neooni. Üks neoon läks kohe hingamisele... oli kohe kribu selline. U. nädala pärast läks ka väiksem isane platy, kelle silmadel oli hallikas läbipaistev kae (algusest peale). Üritasime küll soolavanni teha, kuid ei mõjunud mitte üks gramm. Suurem isane hakkas ennast sügama. Sai tehtud Tetra General Tonicu kuur. 1 nädal. Sügamine lõppes. Kolme nädala pärast tõime kaks Papilochromis Ramirezit, kuus barbust ja ühe suurema antsu. Siis nädala pärast, kui olime aru saanud, et ramirezid mõlemad isased, tõime veel kaks ramirezit (ning kolm mollyt), kelle kohta poes öeldi, et emased. Isased olid hoopis... Ja siis hakkas terror pihta... 200L on neljale isasele selgelt kitsas. Hakkas VÄGA aktiivne sügamine ning paari päeva pärast läks üks uutest Ramirezidest heledast tumedaks. Tegime soolavanni. Suri öösel. Sain foorumist vihjeid, et võiks nagu olla seen. Tegin Mycopuri kuuri. Sügamine kadus. Siis viisin mõõgad, platyd, mollyd, ühe antsu ja ühe Ramirezi üle 57L akvasse, mis oli käivitatud suure akva veega. Temperatuur sama. Kõik oli roosiline... ei mingeid probleeme. Kuna ikkagi hirmus soov oli saada emaseid ramirezisid, ning nüüdseks ka teadmine, kuidas vahet teha, läksime taas Tartusse. Sealt tulime tagasi kolme emase ramireziga, kahe botiaga ning ühe Labeo Bicolor'iga. Väiksesse akvasse läks üks emane ramirezi, ülejäänud suurde. Kaks kolm esimest päeva suures akvas isased ajasid emaseid eemale. Umbes sel ajal käivitasin uue portsu CO2-te. Suurem isane ramirezi muutus tumedaks. Teine kaitses teda ja ajas ikka kogu aeg emaseid eemale. Järgmisel päeval ta suri. pH oli enne ja pärast uue pudeli käivitust kogu aeg 7.0-7.5, pigem 7.0.
Kuna sügamine oli tagasi, ning ka uued tegid seda vahetevahel, kordasin Mycopuri kuuri. Asi läks hullemaks... Märkasin narmendavaid uimi... Panin akvasse jälle Tetra General Tonicut...
See oli siis eile... nüüd siis olukord järgmine.. eile KÕIK sügasid, ning paariliseta jäänud emane Ramirezi tõmbus tumedaks. Taaskord proovisime soolavanni, hommikuks oli surnud. Tänaseks on neoonidel uimede peal valged täpid. Ühel ka keha peal suuremad hägused vatjad laigud.
See kõik siis suure akva mure. Ahjaa. veevahetus 1x nädalas 10%, eelmine nädal tegin katsesk lisaks ka kolmapäeval (muidu pühapäeviti) 10%. CO2 võtsin välja. Temp tõstsin 31 C-ni. Muidu 28 C. Taime lehtede alumised küljed mulle täis, hapnikuga kõik järelikult ok.
Väike akva aga on hoopis teistmoodi peavalu... Surevad ilma haigusnähtudeta. Ehk siis muutuvad loiuks, ujuvad veepinna lähedal, sõrmega puudutades vajuvad paar cm allapoole, siis jälle üles. Pärast vajuvad põhjalähedale, siis kõhuga päris põhja ja siis surevad. Esialgu kartsin et pole piisavalt baktereid ning surevad oma väljaheidetesse, tegin plaanivälise veevahetuse eelmise nädala sees. Nädala lõpuni oli OK. Siis, pühapäeval peale tavalist veevahetust, suri järgmine molly. Täna on üks emane platy põhjalähedal. Ning isane ramirezi on nagu tikk, nina ülespoole saba allapoole päev läbi. Samas kui süüa annan, on kõik jaol ja justkui polekski miskit viga. Mull jookseb pumbast.
Süüa annan mõlemas akvas 2x päevas. toit süüakse ära 1 min jooksul.
Ja selgituseks veel, et see tekst siin on kokkuvõtlik, ravikuuride vahele jäi alati vähemalt nädal, tegelikult isegi rohkem. V.A esimene Mycopuri kuur, millele eelned vahetult costapur. Söega filtreerisin 24h. kahe ravimi vahepeal.
Igasugune konkreetne nõu, abi jms teretulnud... _________________ 200L - Aafrika cichliidid
|