foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 13 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Probleem discusega
PostitusPostitatud: Teisipäev Mai 10, 2005 04:03 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Juul 28, 2004 11:05
Postitusi: 30
Asukoht: Tallinn
Viimasel ajal on üks disckus loid ja hoiab teistest eemale. Varem oli aktiivne kala. Selja- ja sabauim on enamuse ajast kokku surutud. Sabauime servad on natuke narmendavaks (2-4mm) läinud. Vee parameetrid on samad mis kogu aeg (pH 6.9, KH 6, GH 8, temp 29C). Toidulaud on ka sama mis varem.

Kas keegi oskaks soovitada mida ette võtta?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mai 10, 2005 04:25 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Nov 09, 2004 05:56
Postitusi: 728
Asukoht: Tallinn
Tõsta temperatuuri kuni 34C nii paariks päevaks ja vaata siis kas läheb paremuse poole.

_________________
www.basset.ee


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mai 10, 2005 04:43 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Juul 28, 2004 11:05
Postitusi: 30
Asukoht: Tallinn
Umbes aasta tagasi oli mul suhteliselt analoogne jama - discus jäi uimaseks, kahvatuks ning loobus toidust. Siis temperatuuri tõstmine 33C-ni aitas. Proovin kohe järgi.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mai 11, 2005 12:04 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Juul 28, 2004 11:05
Postitusi: 30
Asukoht: Tallinn
Niisiis alustasin temp tõstmist. Eile õhtust kuni täna hommikuni oli muutus 29c->30.5C. Ei teagi kas 34C-ni saab tõsta sest temperatuuri regulaatori viimane nr on 31C.

Siiski tundub et asjad lähevad negatiivses suunas. Ühele teisele discusele oli eilse päeva jooksul tekkinud selja- ja sabauimele(eriti just sabauimele) vatitaolisi laike raadiusega 2-3 mm. Mõne laigu keskel tundub olevat väike valge täpike. Kala ise hoiab teistest eemale ja on tavalisest uimasem. Huvitav kas mingi seenhaigus hakkab võimust võtma?

Kasutan küll pikemat aega UV lampi aga kas mõned pisilased on siis nii vintske eluvaimuga et UV kiiritus neid ei võta?

Mida teha?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mai 11, 2005 12:35 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
tundub sedamoodi jah, et pead seenhaigusega maadlema hakkama. temperatuur tõsta siiski maksimumini. soovitan sul akvaariumis läbi teha mycopuri kuur, kuid ära lisa kohe alguses täisdoosi. alusta poole doosiga ning 12h pärast, juhul kui asi paremuse poole ei lähe, lisa teine pool doosi. muus osas toimi juhendi järgi. ravimijääkide eemaldamiseks kasuta aktiivsütt


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mai 11, 2005 12:37 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
DonAqua kirjutas:
Kasutan küll pikemat aega UV lampi aga kas mõned pisilased on siis nii vintske eluvaimuga et UV kiiritus neid ei võta?

UV lampides toru kasutusiga on muide märksa lühem kui luminofoorlampide torudel, üsna levinud kasutusiga on 6 kuud. Nii et kui pikemat aega kasutad ja toru vahetanud pole siis võib ta olla üsna tarbetu riistapuu.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mai 11, 2005 01:40 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Juul 28, 2004 11:05
Postitusi: 30
Asukoht: Tallinn
Olen UV lampi pidevalt kasutanud 3-3.5 kuud nii et vast pole selle ajaga efektiivne kasutusaeg lõppenud.

Minu jaoks on huvitav küsimus et kust seenehaigus akvaariumisse sai. Ma ei ole uusi kalu toonud, taimi vahetanud... Tõsi paar nädalat tagasi lisasin ühe kännu. Seda sai eelnevalt küll keedetud aga võib olla siiski mitte piisavalt...

Niisiis tuleb medikamentidega akvaariumile läheneda - näha saab kuidas see lõppeb


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mai 11, 2005 01:56 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Nov 09, 2004 05:56
Postitusi: 728
Asukoht: Tallinn
DonAqua kirjutas:
Minu jaoks on huvitav küsimus et kust seenehaigus akvaariumisse sai. Ma ei ole uusi kalu toonud, taimi vahetanud...
Sinu akvas on mingil määral olemas kõik teada ja mitteteada patsillid kes ootavad enda jaoks sobivat hetke,et kurja tegema hakata.Nimelt ootavad nad kuni kalade immuunsus mingil põhjusel peaks nõrgenema ja siis ongi õige aeg rünnakuks.Päris steriilset akvaariumi ei olegi vast olemas.

_________________
www.basset.ee


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mai 11, 2005 10:44 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
UARUl on õigus. seenhaigus ootab kalade nõrgenemist - tihti on selle põhjuseks halb vee kvaliteet või halvad hügieenitingimused. pahalased võid koju tuua ka elustoiduga


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 12, 2005 12:10 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Juul 28, 2004 11:05
Postitusi: 30
Asukoht: Tallinn
Selle mycopur-i doseerimisega on jama - iga pool erinev info.

1. Karbil on eestikeelne kleeps kus kirjas 8 tilka 25l veele või 2ml 125l veele kaheksa päeva jooksul

2. Pudeli enda peal kirjas et 50ml on 800l veele ehk siis 1ml -> 16l vee kohta

3. Pakendis olnud õpetus (n erinevas kirjas) öeldakse et kolm päeva järjest 1ml -> 20l vee kohta, esimesel päeval soovitati veel mingit rohtu (vist oli ecopur) panna teelusika(!) täis 25l veele. Teelusikaid on ju igas mõõdus!

Mina võtsin doseerimise aluseks pakendis olnud õpetuse. Kas kellelgi on kogemusi mycopuri "õige" doseerimisega?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 12, 2005 05:13 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Jaan 18, 2004 03:49
Postitusi: 40
Asukoht: Tallinn
Üldiselt kipub Discustega nii minema, et alles kasvujärgus kala eriti päästa ei õnnestu. Juba täiskasvanud vendi on võimalik lihtsamini elule tagasi tuua.
Kui akvas on discuseid liig palju, siis neil tüüpidel on mingi hierarhia kus valitakse üks nõrgem tüüp välja ja keda siis ülejäänud pidevalt kergelt togivad-naksavad ja ei lase eriti toidu ligi. Otsa saamise põhjus on lõpuks mingi haigus, aga alguse saab see stressist.
Vähemalt on mulle sedasi asju seletatud Mulla tnava poes, kus ma aegajalt tarkuse järel käin :?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 12, 2005 05:36 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
noored kalad on muutustega paremini kohanevad ja seega peaks just nende ravimine olema lihtsam. täiskasvanud kala, kes on aastaid elanud ühesuguse temperatuuri ja vee koostisega akvaariumis, annab üsna tõenäoliselt muutustest tingitud stressi tõttu palju kiiremini saba.

to Don Aqua: ravimisel soovitan aluseks võtta pakendi originaalkeelne juhend. tõttöelda ei saa ma siiani pihta, miks maaletooja tõlkel ja originaaljuhendil raviskeemid erinevad on. peaks ju tootja siiski paremini teadma, kuidas ravim kõige paremini toimib. ecopur iseenesest on sool, nii et seda sobib asendama tavaline jäme- või meresool.

P.S. teelusikaid ei ole igas mõõdus. mõni etiketiõpik peaks abiks olema ;)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 19, 2005 02:16 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Juul 28, 2004 11:05
Postitusi: 30
Asukoht: Tallinn
Doseerimisel võtsin aluseks mycopuri karbis olnud õpetuse. Niisiis 1ml->20l vee kohta ja nii kolm päeva järjest.

Esimesel kahel päeval polnud mingeid muutusi. Kolmandal päeval oli "vatt" uimedelt praktiliselt kadunud. Neljandaks päevaks olid uimed puhtad.

Hetkel kasutan aktiivsöe filtrit ravimi jääkide kõrvaldamiseks. Kaua oleks mõistlik filtreerida läbi söe? Erinevad allikad pakuvad 4-14 päeva...


Üles
 [ 13 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver