Paari kuu tagustest ostetud 5tk. Otocinclus affinis ehk rahvakeeli Oto'st on tänase seisuga elus vaid 1tk. Kõik otod on jadamisi meie akvas vaikselt ära koolenud. Kaks otot surid just hiljuti 2-päeva jooksul. Viimase kadunukese oto tõmbasin just hiljuti killerteo hammastevahelt ära. Surnud otodel visuaalselt mingeid nähtavaid haigustunnuseid pole. Näljasurm see kohe kindlasti ei ole sest kõikidel otodel on kõhud vetikast punnis ja kummis.
180L akva olukord:Akva vanus ligikaudu 1.5-aastat.
45% vett vahetatud 4-päeva tagasi. Veevahetuste tegemine ja korraline akva hooldus üle nädala. Veetemperatuur +24C.
Valgustus akvas igapäevaselt 8h jutti.
Kalu toidan 1x päevas, nädalas on üks paastupäev.
Tänane veetest (tehtud ribatestiga, haisvad tilgatestid viskasin minema): NO3 - 0, NO2 - 0, GH - 14, KH - 10, pH - 7.6, Cl2- 0.
Kui otod akvasse tõime siis oli akvas taimi vähem kui hetkel on. Seega taimi on täiesti piisavalt, samas võiks edaspidi veelgi rohkem olla. Kõik teised kalad tunnevad ennast suurepäraselt. Meie akvas ongi nii olnud et teatud kalaliikide ja selgrootute pidamisega ei saa hakkama (corydorased, otod, saed, puukrevetid). Teatud aja jooksul teadmata põhjustel surevad maha. Väliseid haigustunnuseid mitte ühelgi kadunukesel ei ole olnud.
Kui me otosid veel muretsema hakkasime ja ma nendest netis kõikjalt lisa lugesin siis väideti et nad on keskkonna suhtes tundlikud ning õrnad. Arvestades antud olukorda nõustun selle väitega. Akva keskkonnas on mingi faktor mis neile ei sobi ja mõjub fataalselt.
Kas kellelgi akvaristidest on Otocinclus affinis'ega (oto) olnud samalaadseid näilise "põhjuseta surmasid" või analoogseid juhtumeid?
Meie akva viimne
Otocinclus affinis aka Oto. Kõik nad olid sellise välimusega. Suure tõenäosusega me otosid enam akvasse juurde ei muretse.