foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 5 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Betta kõht punnis
PostitusPostitatud: Teisipäev Veebr 11, 2014 10:20 
Akvarist

Liitunud: Reede Dets 27, 2013 01:09
Postitusi: 3
Olen veidi üle 1 kuu 2 betta omanik, 1 isane 20l ja 1 emane 18l akvaariumites. Ca 2 nädalat tagasi ilmus mõlema kala kõhu alla päraku juurde valge ca 1mm läbimõõduga tera, suuremaks pole läinud ja juurde pole tulnud ning ära pole ka kadunud. Isasel on kõht paistes ja kõhualune paise nagu verepaistetus (tekkinud nädala jooksul). Emasel, kel on oluliselt parem isu, seda ei ole (ise välistaks liigsöötmise isase puhul).
Peale terade tekkimist tegin Echa 2000 ravimiga kuuri, ainus muutus oli isasel paistes kõht. Muidu igati aktiivne kala, söömisega veidi pirtsakas. JBL ribatestiga veeproovid korras.

Isase akvaarium: Maht 20l, Tetratec sisefilter, Eheim Jäger soojendi, temperatuur 25-26 kraadi, söötmine 1-2x päevas. Veevahetus 2 nädalase intervalliga ca 50 %, vahepeal lisan vett (haihtub ca 1-2 liitrit veevahetuse vahel).

Teine probleem. Peale veevahetust ilmub veepinnale 1 päeva jooksul nagu õlikiht (proteiinikiht). Kas põhjus võib olla selles, et puhastan filtrit voolava vee all, pesen dekoratsioonid ja sifoonin põhja. Vee lisamise järel lisan seachem prime ja veidi hiljem 2-3 tilka Jbl nano starti?

Igasugune info valge terakese ja punnis kõhu kohta oodatud.


Attachments:
Faili kommentaar: ringis märgitud valge tera
ema kala.jpg
ema kala.jpg [ 109.72 KB | Vaadatud 168 korda ]
isa3.jpg
isa3.jpg [ 60.61 KB | Vaadatud 187 korda ]
Faili kommentaar: isane betta
isa1.jpg
isa1.jpg [ 117.94 KB | Vaadatud 187 korda ]
Üles
 Teema pealkiri: Re: Betta kõht punnis
PostitusPostitatud: Kolmapäev Veebr 12, 2014 02:34 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Kas kala kakib? Kui ei, siis on kõhukinnisus. Kui uimed harali, siis vesitõbi hoopis ehk kallal. Pildilt ma seda aru ei saanud.

Nii väikses akvas vahetaks ma iga nädal vett. Filtrit peseks välja sifoonitud akva vees. 50 % vett on minu arust palju vahetada, kui just vee kvaliteet kehv pole. Ilmselt aga on. Sul suht alustav akva. Miks Sa dekoratsioone iga kord pesed? Üldiselt hangiks ka tilgatestid.

Täpi kohta jään vastuse võlgu. Äkki seotud kõhukinnisusega.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Betta kõht punnis
PostitusPostitatud: Kolmapäev Veebr 12, 2014 11:02 
Akvarist

Liitunud: Reede Dets 27, 2013 01:09
Postitusi: 3
Kakimise koha pealt jään vastuse võlgu, peale pole sattunud ja vees näha pole. Kui tegu on kõhukinnisusega siis millega ravitakse? Toiduks saab vaheldumisi Tetra Betta krevettidega, JBL Novo Betta ja Sera kuivatatud ussid (nädalas 1-2 korda maiuseks).

Lisan kõhualt pildi, on uimed paremini näha.

Vesi pole 2 nädalaga veel "hapuks" läinud. Nädal peale vahetust on vesi nagu värskelt vahetatud. Lihtsalt ise ei tahaks pikemalt hoida, sest 2 nädala peal tekib ebameeldiv lõhn, kuigi proovide järgi kõik normis. Elustaimi vees ei ole.
Kas sifoonimist võib teha iga veevahetus? Olen lugenud, et kõik ei tee.


Attachments:
kala.jpg
kala.jpg [ 55.18 KB | Vaadatud 149 korda ]
Üles
 Teema pealkiri: Re: Betta kõht punnis
PostitusPostitatud: Kolmapäev Veebr 12, 2014 03:19 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Ole kena ja pane oma normis vee näidud ka ikkagi siia. Tahaks kangesti näha neid.

Kõhukinnisuse vastu saab apteegist abi. Vanasti müüdi magneesiumsulfaati, nüüd on teise nimetusega toode. Mul ei tule hetkel nimi meelde. Apteegis osatakse Sulle öelda.

Minu jaoks tundub 20-liitrine ikka väga väike akva ja ma vist ei suudaks seal kuidagi vett jonksus hoida. Kui väidad, et kahe nädala möödudes vesi haiseb, siis pole ikka päris kõik vast korras. Ma ikkagi vahetaks iga nädal vett ja mitte 50 % korraga. Umbes 20-30 %. Mõni elustaim võiks olla. Dekoratsioonide pesuks ei näe ka vajadust, kui just limaollus või muud jubedat seal peal ei ole.
Sifoonimise vajadust saad proovida. Sorgi paar korda põhja erinevatest kohtadest ja kui sodi ei tule, siis pole mõtet rohkem sonkida. Selle järgi, et kõik ei tee, ei saa joonduda. Ikka vastavalt vajadusele.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Betta kõht punnis
PostitusPostitatud: Reede Veebr 14, 2014 12:23 
Akvarist

Liitunud: Reede Dets 27, 2013 01:09
Postitusi: 3
Veevahetus oli 8 päeva tagasi, veeproovid täna hommikul:
No3- 25mg/l
No2- 0 mg/l
GH- }14
KH- 10-15 vahel
PH- 8.0-8.4 vahel
Cl-0

1. Peaks tegema veevahetuse. Sellest piisab, et näidud norm saada?


Üles
 [ 5 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver