foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 8 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 19, 2014 08:02 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Juul 16, 2010 10:42
Postitusi: 223
Pildid: 1
Asukoht: Pärnu/Tallinn
Mul on kaks Ancistrust üks suur vana isane ja uus paar päeva tagasi toodud emane kala. Täna avastasin mõlemad apaatse ja poolsurnuna.

Vana kala elanud aastaid rahulikult akvaariumis tervena.
Kaks nädalat tagasi käivitasin akvaariumi uuesti. Panin palju taimi ja kasutan esimest korda CO2 pärmi meetodil. Teised kalad Rasborad 10 ja Neoonid 10 on rõõmsad ja rahulikud. Elavad veel 5 alles toodud krevetti, keda ka eriti ei näe. Olen istutanud ka uusi taimi.

Hetkel lõpetasin CO2 ja hakkasin akvasse hapnikku andma. :(

Akvaarium
1. 110L
2. sisefilter, soojendi
3. veevahetused kord nädalas 15L, viimane veevahetus eelmine kolmap
4. temperatuur 26C, ph 6,8, kh 4, no3 5mg/l
5. 11 neooni, 10 Rasborast, 2 ancistrus

_________________
https://sites.google.com/site/andryakvaarium/


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 19, 2014 08:26 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 17, 2012 06:19
Postitusi: 760
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn (ja ülejäänud Eesti)
Veevahetused on liiga väiksed, vaevalt 10-15%. Sellise suurusega akva puhul soovitaks 30% veevahetusi vähemalt. Nagu arusaan siis kasutad ribateste, seal peaks no2 ka peal olema. Seda peaksid praegu jälgima kuna sul uuesti käivitatud akva. Kui antsud ronisid klaasile ja võimalikult veepiiri äärde siis võis olla tegu hapniku puudusega, muidu arvan, et tegu ikkagi veekvaliteediga. Soovitan teha suuremaid veevahetusi.


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 19, 2014 08:52 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Apr 23, 2012 02:31
Postitusi: 95
Pildid: 1
Asukoht: Harjumaa
Ämmal mul sama jama põhjakas seljapeal hingab liigutab vähe.
10a vana ka juba . Vahetas terve akva vee ära just hiljuti. Sisefilter soojendus paar taime ka.
3 skalaari akva suurus kusagil 80l max täpselt ei tea.Ei tea kas sureb siis täitsa ära nüüd
või taastub ikka ....


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 19, 2014 08:56 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Juul 16, 2010 10:42
Postitusi: 223
Pildid: 1
Asukoht: Pärnu/Tallinn
Tegin ka 30% vee vahetuse ja testid. Vesi Ammoniaak 0,1mg/l ja NO2 samuti 0,1 mg/l PH jätkuvalt 6,8. Vanem Ancistrus hakkas vähemalt lõõtsutama, kuid emane oli marja kerest välja visanud.

_________________
https://sites.google.com/site/andryakvaarium/


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 19, 2014 09:39 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Täiesti segane jutt. Viskas marja välja?
ja mis see tähendab?"Hetkel lõpetasin CO2 ja hakkasin akvasse hapnikku andma".


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 19, 2014 10:43 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Juul 16, 2010 10:42
Postitusi: 223
Pildid: 1
Asukoht: Pärnu/Tallinn
Võib olla on segane aga nii ongi. Hetkel vana kala tervis on taastunud ja käitub reipalt :wink: Kahjuks ei elanud noorem aga seda asja, mis iganes see ka ei olnud üle ja on vikerkaare radadel. CO2 lisamise lõpetasin jah ära, ning hapniku lisamine tähendas, et panin 3 hapniku tabletti filtrisse ja alustasin vee aereerimisega.

Siit tekib küsimus, et kas intensiivne CO2 lisamine vähendab vees hapniku hulka? Kui nii, siis miks teised kalad seda välja ei näidanud. Vee keemilised näitajad olid just kui korras. Kas siin on dilemma taimed vs kalad?

_________________
https://sites.google.com/site/andryakvaarium/


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 19, 2014 10:53 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Üks tüüp ütles mulle kunagi "elu ei peagi lihtne olema" :?

Mis põhjustel Sa üldse kogu seda jama lisad? Viska kogu reovesi välja ja alusta "puhtalt lehelt".


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 20, 2014 01:01 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mär 12, 2010 08:56
Postitusi: 590
Pildid: 3
Asukoht: Tartu
Liiga palju CO2 võib kaladele saatuslik olla. Eriti kuna mainisid, et pärmi meetodil, siis ma eeldan, et sa öösel seda kinni ei pane, kuigi öösel pole CO2 taimedel vaja ja kuna seda ära ei kasutata siis tõuseb CO2 tase väga kõrgele. Osad kalad on tundlikumad liiga kõrge CO2 taseme suhtes.
Mul on ka juhtunud, et saab liiga palju CO2 just siis kui uue pudeli panen. Erinevalt teistest kaladest, kes hakkavad rohkem veepinna ligidale hoidma või ahmivad õhku pinnalt, jäävad ancistrused uimaseks ja vajuvad kuskile taimede vahele.
Üldiselt kui midagi sellist juhtub siis olen ancistruse teise akvaariumisse tõstnud kus CO2 ei ole.
Kindlasti peaksid siis tegema suurema veevahetuse, et hapnikurikkamat vett akvaariumisse saaks ja filtri ka rohkem veepinda liigutama panema.

Ma lahendasin selle probleemi nii, et pealse seda kui tuled kustuvad hakkab õhupump tööle ja lõpetab töö 30min enne tulede põlemaminekut, seega ei teki seda ohtu, et öösel keegi CO2 üleküllusesse sureks.

Ammoniaagi tase peaks ikka 0 olema, sa oleks pidanud ikka enne akvaariumi tööle saama ja ootama kuni taimed on juurdunud. Uuele akvaariumile, kus taimedki pole veel valmis kasvama pole ju mõtet CO2-te üldse lisada.

_________________
180L: JBL CP e1502,LED,CO2,UV-C; kalad
100L: JBL CP e902,LED,UV-C; gupid


Üles
 [ 8 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver