foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 6 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 13, 2014 12:00 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Nov 25, 2009 03:10
Postitusi: 77
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Tere! Ostsin laupäeval Lauteri loomapoest 6 daniot ja ühe väikese valge antsu. Kui kalad akvaariumisse panin, avastasin, et antsul on valged täpid üle kere. Kuna mul kunagi valget antsu pole olnud ja raske on heleda tausta pealt üldse aru saada, mis seal täpsemalt on, siis mõtlesin, et palun abi targematelt. Kas see on normaalne või tegemist on mingi haigusega (näit Ichthyophthirius).
Akvaarium on alles sisse seatud. Kalad panin akvasse 10ndal päeval. Kasutanud olen veed JBL Biotopoli ja Denitroli (vastavalt juhistele).
Akva on 54l ja rohkem seal kedagi ei ela. Filter on korralik ja temp 24 kraadi. Parameetreid kahjuks ei oska öelda. Daniod tunnevad end igal juhul hästi ja nendel mingeid täppe ei ole.
Panen ühe pildi ka. Tänud ette abi eest!


Attachments:
photo.jpg
photo.jpg [ 131.98 KB | Vaadatud 138 korda ]


Viimati muutis AIE, Teisipäev Jaan 14, 2014 08:57, muudetud 1 kord kokku.
Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 13, 2014 12:18 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Mai 16, 2009 09:28
Postitusi: 434
Pildid: 6
Asukoht: Tartu
Jah sellised täpid on küll haigus.
Soovitan ravimina ESHA Exit (kalakeses on müügil). Doseeri vastavalt juhendile.

_________________
Haruldased imisägad:
L046 10+tk


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 13, 2014 01:18 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Nov 25, 2009 03:10
Postitusi: 77
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Suur tänu vastamast, lippan siis täna Kalakesse ja loodan parimat.

_________________
180 liitrit magevett rasboorade, cory'de, paradiisikalade, pärlguraamide ja elustaimedega :)


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 14, 2014 09:07 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Nov 25, 2009 03:10
Postitusi: 77
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Ostsin eile Kalakesest exitit ja doseerisin vastavalt juhendile. Tõstsin ka igaks juhuks temperatuuri ühe kraadi võrra 24-lt 25-le. Mingi hetk hakkasid daniod rohkem veepinna lähedal ujuma, kui tavaliselt ja ants pistis nina veidi veest välja (samas ta tegi seda ka juba varem, enne ravi, kui daniod käitusid täiesti normaalselt). Ma ei osanud midagi halba kahtlustada, kuna mul pole varem midagi taolist juhtunud. Hommikuks oli ants surnud (ta võis ka surra selle pärast, et oli väga väike ja ei elanud lihtsalt ravi üle?) ning daniod ujuvad ainult veepinnal. Hakkasin kahtlustama mingit hapniku probleemi ning panin filtri veejoa rohkem veepinna poole ning tugevamalt tööle ja langetasin temperatuuri tagasi 24 kraadi peale.
Kas ma peaksin veel midagi tegema ja millest selline reaktsioon tekkida võis? Lugesin saksakeelsest juhendist, et kui ülemäära veekonditsioneeri kasutada, siis peaks enne veevahetuse tegema, sest muidu võib tekkida mingisugune reaktsioon. Samas ma ei ole ülemäära seda kasutanud. Mustamäe veel on kloori lõhn ja maitse ning ma pidasin vajalikuks seda vastavalt juhendile vees kasutada (kui akvaariumit valmis seadsin) ning ma olen ka varem ravinud kalu erinevate vahenditega nii, et selles vees on Biotopol olnud ning temperatuuri olen rohkemgi tõstnud ja kunagi pole taolist reaktsiooni tekkinud :(
Mida nüüd üldse edasi teha? Ravi peaks ju vist ikkagi jätkama, sest kuigi antsu enam ei ole, on haigustekitajad akvaariumis alles.
Kas peaksin vett vahetama enne järgmist annust ja sinna veekonditsioneeri mitte panema? Mul hetkel seisnud vett valmis ei ole :(

_________________
180 liitrit magevett rasboorade, cory'de, paradiisikalade, pärlguraamide ja elustaimedega :)


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 14, 2014 09:17 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Mai 16, 2009 09:28
Postitusi: 434
Pildid: 6
Asukoht: Tartu
Jah ravi hilja alustamisel on alati võimalik, et nõrgemad ei pea vastu (või on liga hilja).
54l on muidugi raske täpselt doseerida.
Kui teistel kaladel täppe pole, võiks ravi ära lõpetada.
Vaheta pool veest ära ja vaata mis edasi juhtub.
See, et vesi kloori järgi lõhnab on muidugi väga halb.
Ilmselt läksid siiski konditsioneer ja ravim konflikti.
Kas õhustaja on akvaariumil- ravimi puhul (eriti nii väikses akvaariumis) tekkis ilmselt kaladel hapnikupuudus.
Kloorist vees saab lahti ka vett enne akvaarumi panekut õhutades läbi mullitaja paar- kolm tundi.

_________________
Haruldased imisägad:
L046 10+tk


Viimati muutis rroomm, Teisipäev Jaan 14, 2014 10:39, muudetud 1 kord kokku.

Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 14, 2014 10:38 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Nov 25, 2009 03:10
Postitusi: 77
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Aitäh kiire vastuse eest. Loodetavasti suudan kalad päästa. Kahju, kui haigeid kalu müüakse :(

_________________
180 liitrit magevett rasboorade, cory'de, paradiisikalade, pärlguraamide ja elustaimedega :)


Üles
 [ 6 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver