foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 7 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 02, 2014 08:56 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Jaan 02, 2014 08:15
Postitusi: 3
Kõigepealt tere kõigile akvaariumisõpradele ja head uut alanud aastat. Liitusin äsja, lugenud olen palju.

Eelmise aasta märtsis ostsime mu kaaslase palvel akvaariumi.
Akvaarium on 160l Blue Planet koos filtritega.
Põhjas on must kruus, 4 plastiktaime ja kolakas lennukivrakk (tean nüüd, et ei ole kuldkaladele parim aga nad ei ole siiani ennast sellega lõhkunud).
Vett vahetame nii korra nädalas ja vastavalt viitsimisele 40 või 60 liitrit, teen korralikult koos kruusapuhastusega.
Söödan tavaliselt vara hommikul ja õhtul näputäie pelletitega.

Esimeseks ostsime 2 tavalist kuldkala, paar kuud hiljem lisandusid 2 teleskoopi, 1 oranda ja 1 ryukin ning 3 põhjakoristajat. Ilmselt jääb akvaarium väikeseks 6le kalale, sellega olen arvestanud, poleks nii palju ostnud aga poest öeldi, et on ok. Praegu aga vaatan, et kasvavad ikka päris suureks.
PH ega kraadide kohta ei oska ma midagi öelda, kuna poest öeldi, et neid ei ole vaja testida (kuna olen Austraalias, mõtlesin, et kui nii öeldakse, ju siis on vesi teine vms).

Enne tänast mul probleeme ei ole olnud.
Läksin 10ks päevaks puhkusele ja mured algasid, ostsin kaladele bloki, mis oleks pidanud 2 nädalat kestma, õnneks vaatas sõber järgmine päev ja terve blokk oli 24h kadunud akvaariumist.
Palusin tal kalu toita ära oleku aja, seda ta ka ilmselt on teinud, kuna kalad on elusad.

Tagasi tulles ei töödanud pump, panin tööle ja siis avastasin, et üks kala ei ole päris vormis.
Üks teleskoop on jäänud oluliselt kõhnemaks, tuhmunud värvist, vahepeal korra ujub, saba kummaliselt küljel aga enamjaolt lihtsalt hõljub vertikaalasendis (pea ülevalpool), lösutab taime otsas, ei ole toidust huvitatud ja on üldse loid. Ehmatuseks märkasin, silmade ja pea ümbruses valgeid rante, näevad välja justkui kuivanud soolarandid. Soomused on ka kergeklt puhevil.

Kuna looma pood oli juba suletud ajaks, kui ma kodus, mõtlesin, et küsin ennem siit ka, et ehk on kellegil kogemust sarnase asjaga?

Ettetänades,
Barbara


Üles
PostitusPostitatud: Reede Jaan 03, 2014 01:30 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
See võib olla seotud riknenud veega. Mida testid näitavad? Kuldkalu piisab sööta üks kord päevas ja ühel päeval teed pastupäeva.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
PostitusPostitatud: Reede Jaan 03, 2014 03:57 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
Ma ei saanud hetkel täpselt aru kas see seiskunud pump oli sul akva sisefilter või ikkagi mingi teine pump?
Ja kas toidu blokk oli automaatsöötjaga või mingi teine variant?

Imelik et see akva pump/filter seiskus. Kalu tuleks tõesti toita ainult 1x päevas ja kui vaja siis võid täiesti paastutada kalu kasvõi 3-päeva jutti. See paast tuleb neile pigem kasuks kui kahjuks. Veeteste tuleks vajadusel ja kahtlusel ikka teha.

Vaatasin ühelt Austraalia kodukalt sinu Blue Planet akvat, kas see on midagi sellist?
Juhul kui see on nii siis selle sisefiltri võimsus on kõigest 1100 l/h. Minu arvamuseks on et see sisefilter on kuldkalade jaoks väikese võimsusega ja lahja. Peaksid võimalusel edaspidi muretsema akva jaoks tunduvalt võimsama välisfiltri. Ja kui juba välisfilter osta siis ikka võimsususliku varuga et saaksid tulevikus seda kasutada ka suurema akva puhul.

Mis puutub sellesse et akvapoes üteldi sulle et kõik on vee testitagi akvas OK siis mina oleksin sellise väite puhul skeptiline. Eks nemadki seal ole tavalised müügi inimesed kes ütlevad vahest kas tahtmatult või kogemata asju mida ei tohiks ütelda. Näiteks ükspäev nägin ma ühes akvapoes Skunk Loach (Yasuhikotakia morleti) noorisendite parve mille all oli selle kala fotoga infosilt kus oli mustvalgelt kirjas et see kalaliik kasvab kõigest 4cm pikkuseks. Hiljem kodus netist vaadates avastasin ma et skunk loach suudab ikkagi kasvada 10-14cm. Hea et ma näiteks seda akvapoodi pimesi ei usaldanud ja endale 4-6tk roosakat pisikest skunk loach'i oma pisikesse akvasse ei ostnud. :)

_________________
180L, JBL e1501, 2x30W
3 tetra(bct),1 garra rufa, 1 sewellia
3+ killertigu,3+ amano krevett


Üles
PostitusPostitatud: Reede Jaan 03, 2014 07:16 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Jaan 02, 2014 08:15
Postitusi: 3
Tere,
ma tänan teid adekvaatsete vastuste eest.
Kahjuks mu kalakene ei pidanud ööd vastu ja andis alla :(
Kui ma poodi ostma läksin, siis ma ütlesin küll, et te võite mulle nüüd kõike müüa, mida mul vaja läheb, ei koonerdanud ega kahelnud milleski ja ise küsisin testide kohta ka ja öeldi, et pole tarvis.
Samamoodi öeldi, et ok on kui 6 kala sellesse tanki panna, peale 10t kuud on kalade suuruses vahe märgatav, kui sõbranna külla tuleb, siis ütleb ka, et iga kord on mu kalad suuremaks kasvanud, tean nüüd ka, et ma pean ostma teise akva varsti juurde, et nad ära mahutada.

Pumba all mõtlesin filtrisüsteemi. Ei töödanud, kuna oli ilmselt kogemata pistikust lahti tulnud, kuna akvaarium töötab vaikselt, ei saa see kellegi und segada, et sihilikult välja tõmmata.
Igatahes pesin filtrid eile ära igaksjuhuks. Vett ma veel ei vahetanud, lähen poodi täna ja ostan testid, tahan teada, et mis nad mulle näitavad.

Pumba osas on ka küsimus, et mis võimsus peaks olema, mis sobiks antud akvale?


Üles
PostitusPostitatud: Reede Jaan 03, 2014 07:19 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Jaan 02, 2014 08:15
Postitusi: 3
Ertserts, akvaarium on jah väga sarnane sellele lingile.
Katsun leida paberid ja vaadata täpselt üle, kuna hinnaklass oli minu omal oluliselt kallim aga seda vb ka ainult akva all oleva kapi pärast.


Üles
PostitusPostitatud: Reede Jaan 03, 2014 06:10 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Sul ilmselt pole ka erilist aimu, kaua filter seisis. Ma usun küll, et selle tagajärjel nüüd vee kvaliteet kehv ja mõjus kalale letaalselt. Kiirelt aitaks osaline veevahetus. Katsu ikka tilgatestid osta (NO2, NO3, NH, pH võiks ka ehk olla).

Kuldkalad on suured õgardid ja nendele ma ei paneks söögiblokke. Ega nad vist enne kugistamist lõpeta kui see otsas. Pigem olgu hoopis söömata. Üle söömine (söötmine) võib tekitada ujupõie paigast minekut ja siis hakkab kala igatpidi ukerdama. Anna neile aegajalt näiteks rohelist hernest. Mina olen andnud konservhernest. Soovitatakse külmutatud varianti. Koor võta maha ja lõika pisikesteks tükkideks. Söövad mõnuga ka lemmeli taime. Mina kasvatan neile seda.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
PostitusPostitatud: Reede Jaan 03, 2014 07:57 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
Barbsik, kui soovid edaspidi välisfiltrit muretseda siis soovitan kahte brändi: JBL või Eheim.
Mina kasutan JBL välisfiltrit.

Kuid sa võid oma välisfiltri küsimuse esitada "Tehnika" sektsioonis. Seal sulle vastavad akvaristid kes kasutavad erinevaid välisfiltreid. Siis saad asja kaaluda ja lõplikult otsustada. :)

_________________
180L, JBL e1501, 2x30W
3 tetra(bct),1 garra rufa, 1 sewellia
3+ killertigu,3+ amano krevett


Üles
 [ 7 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver