foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 11 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Pühapäev Nov 03, 2013 10:36 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Nov 03, 2013 10:23
Postitusi: 5
Tere!
Oleme uued akvaariumipidajad.
Veidi üle 1 kuu on akvaarium olnud. Akvaarium on 30 liitrine.
Akvaariumi sai sisse töötatud nagu siin soovitati.
Iga nädal vahetan umbes 10 L vett. Akvaariumis on 1 põhjakoristaja, 12 neoonkala ning isane ja emane mõõksaba.
Täna järsku vajus emane mõõksaba kreeni ja ta ei suuda kiirelt ujuda (ujub sihitult)
Saba on kõver, uimed liiguvad. Eelistab puhata veetaimedel või suisa asetseb vertikaalselt.
Võiks arvata, et närvisüsteemi viga või mingi trauma.
Mida "KALADOKTORID" asjast arvavad. Kas kalaga on varsti lõpp?
Siin on video http://www.youtube.com/watch?v=tQaQuALo ... e=youtu.be
Kas on problem ujupõiega? Või on mingi parsiit halvanud mingi lihase?
Mida soovitate teha?


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 04, 2013 12:22 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Jaan 13, 2010 04:07
Postitusi: 375
Asukoht: Tallinn,Laagri
Ilmselt keegi halbu uudiseid jagada ei taha,aga kui imet ei juhtu,annab varsti saba.Ega suurt midagi teha polegi.Kui Acclimoli on ,võiks seda sortsuke akvaariumisse panna,rahustab.
Akva on suht väike ja värske.

_________________
250,2*200,175,126 liitrit kalade ja taimedega.


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 04, 2013 01:46 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 16, 2005 05:53
Postitusi: 1146
Pildid: 8
Asukoht: Harju/Tallinn
Teema liigutatud sobivamasse alafoorumi.
Täpsusta oma akva seisu vastavalt foorumi kleepsus leiduvale nõuetele:
viewtopic.php?f=5&t=5520
Enda isklik arvamus -akva loetletud kalakogusele väike - tekkinud on kalakonserv ja veekvaliteet ei vasta
normaalse akva vee nõuetele.


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 04, 2013 06:24 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Nov 03, 2013 10:23
Postitusi: 5
tommike kirjutas:
Teema liigutatud sobivamasse alafoorumi.
Enda isklik arvamus -akva loetletud kalakogusele väike - tekkinud on kalakonserv ja veekvaliteet ei vasta
normaalse akva vee nõuetele.

Kui läksin kalapoodi müüdi mulle krevetiakvaarium ( 30L) ja üteldi, et see akvaarium sobib nendele kaladele.
Kalapoe müüja selgitas seda nii 1 L vett= 1 kala( kuni 5 cm kala). üle 18 kala siiski ei soovitatud
Fllter paistab videost. Sifooninin põhja1 kord nädlas. Veevahetus on 10L nädalas. Toidan ainult 1 kord õhtul, nii et kalad on nagu nooled ja söövad peaaaegu kõik ära.
Kuna olen suht võhik sellel alal, siis jäin kalapoe müüa juttu uskuma. Vesi ei haise!
Võin ka foto teha sellest kalast ilma välguta


Viimati muutis Ralfwind, Esmaspäev Nov 04, 2013 11:16, muudetud 1 kord kokku.

Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 04, 2013 11:00 
Akvarist

Liitunud: Reede Veebr 15, 2013 10:44
Postitusi: 169
Pildid: 0
Asukoht: Järvamaa
Tegelikult on see 1 liiter 1täiskasvanud kala cm järgi. Kui täiskasvanud kala on 6 cm on tal vaja vähemalt 6 liitrit vett.


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 04, 2013 11:06 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Sellises mittetöötava filtriga akvas peaks iga päev kogu vee vahetama,Akvaariumi väiksuse tõttu on see väga lihtne, ainsaks takistuseks ehk teadmatus või laiskus. Kala iseenesest on ilmselgelt kesknärvisüsteemi rikkega.Mis on põhjus? Võin tasuta anda "töötava" svammi.


Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 07, 2013 09:04 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Nov 03, 2013 10:23
Postitusi: 5
Jüri T kirjutas:
Sellises mittetöötava filtriga akvas peaks iga päev kogu vee vahetama,Akvaariumi väiksuse tõttu on see väga lihtne, ainsaks takistuseks ehk teadmatus või laiskus. Kala iseenesest on ilmselgelt kesknärvisüsteemi rikkega.Mis on põhjus? Võin tasuta anda "töötava" svammi.

6 nädalat on akvaarium töötanud, iga nädal on vahetatud 10 L vett 1kord nädalas.
Viimane veevahetus 5 päeva tagasi.
Täna tegin testi:
No3 - 50
No2- 5
Gh - 16
KH - 18
PH- 8
Cl2 - 0

Vaadates testriba , siis asjalugu vist ikka "väga hull ka pole"?
Ootaks veel paar päeva ja vahetaks siis 60-65% vanast veest välja - 20 liitri 1 nädal seisnud veega
Kas sifoonimisel peaks kõvasti kruusa sisse suruma või põhja ligidalt vabalt voolata lasta? (Senini pole ma kalu sifooimiseks välja püüdnud kuna zooplaneti ekspert nii soovitas)
Kunsttaimed ja loss võtan enne sifonimist välja ning lasen kuuma veega üle. Veidi nühin lossi ka väikese harjaga.
1 nädalaga on 2 pisikest "kribu" mõõksaba-kalapoega "paksemaks" kasvanud ja tiirutavad ümber filtri ning pole enam niivõrd läbipaistvad ja peaaegu nähtamatud. Neoonkalad ujuvad rahulikult ringi. Isane mõõksaba ujub ka tavapäraselt,
Kuidas on lugu filtri puhastamisega?. Ma pole seda sisemist filtrit veel puhastanud. Plaanis on see fitler puhastada välja võetud vanas akvaariumivees, et mitte maha pesta "kasulike bakterite" kolooniat. (Kuidagi minimaalselt hägune tundub vesi olema.)


Üles
PostitusPostitatud: Reede Nov 08, 2013 02:35 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mär 12, 2010 08:56
Postitusi: 590
Pildid: 3
Asukoht: Tartu
Ma loodan, et see ribatest näitab sul nitriti(NO2) taset valesti, sest juba 0.1 mg/l on kaladele ohtlik. Soovitav tase peaks NO2-l olema alati 0.
Üldiselt riba test ei tohiks NO2 peale üldse värvi muuta.
Ma soovitaks poest muretseda NO2 alandaja, tuleb meelde hetkel Sera bio nitrivec või JBL Denitrol aga ilmselt iga analoogne toode sobib. Ära ehmata kui see esimese hooga vee häguseks või lausa piimjaks teeb.
Hetkel pakuks, et filter pole veel korralikult tööle hakanud ja ka sellest su kala vaevused.

Tegelikult on ka NO3 tase natuke kõrge aga see pole midagi hullu, arvestades, et sul elustaimi akvaariumis ei ole.
Ma ei tea kuidas targemad soovitavad aga mina kasutasin alati tunduvalt võimsamat filtrit väikses akvaariumis ja ei teinud sugugi nii suures mahus veevahetusi.

Milline filter sul on? Tõenäoliselt pole vajadust filtrit kuigi sageli puhastada, eriti alguses, kui ilmselgelt näed, et pump ei jõua enam vett svammist läbi tõmmata võid puhastada aga ma jätaks filtri praegu täitsa rahule, liigne puhtus pole ka hea.

_________________
180L: JBL CP e1502,LED,CO2,UV-C; kalad
100L: JBL CP e902,LED,UV-C; gupid


Üles
PostitusPostitatud: Reede Nov 08, 2013 08:49 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Ega need testid tõesti bakteriaalse hägu olemasolule ei reageeri eriti. Kalad küll.


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Nov 09, 2013 08:13 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Nov 03, 2013 10:23
Postitusi: 5
shadowcat kirjutas:
Ma loodan, et see ribatest näitab sul nitriti(NO2) taset valesti, sest juba 0.1 mg/l on kaladele ohtlik. Soovitav tase peaks NO2-l olema alati

Milline filter sul on? Tõenäoliselt pole vajadust filtrit kuigi sageli puhastada, eriti alguses, kui ilmselgelt näed, et pump ei jõua enam vett svammist läbi tõmmata võid puhastada aga ma jätaks filtri praegu täitsa rahule, liigne puhtus pole ka hea.

Tegin 60% veevahetust , nagu plaanisin ja uued tulemused peale mõnda aega seismist:
No3 alla 10 mg /l
No2 alla 0,4 mg/l
GH 16
KH 17
PH 7,2
Cl alla 0,8 mg/l

Filter on sisemine "Aquael" svamm ja see käib plastmassist võgrstiku otsa. Pump imeb vee läbi svammi ja toob ülevalpool kollektori kaudu välja. Samaaegselt täidab see süsteem ka "õhutusfunktsiooni" imedes kuidagi õhutoru kaudu õhku ja paisates õhku umbes 3 cm allpool veepinda välja koos filtreeritud veega.
Selgus ka , et väikesed kribud "mõõksaba-kalapojad" teevad juba väikeseid jahi-retkti filtri juurest kuagemale. Selgus, et neid on suisa 3.
Mõned fotod ka sama akvaariumi kohta:
Pilt
Filter näeb välja selline Pilt
Kusjuures kummaline on see, et välja tuleva puhastatud vee ja õhutus-"kollektor" ei tohi olla väga sügaval", sellisel juhul mulle enam ei tule. 2-5 cm veepinnast allpool on paras kõrgus. Olen vähendanud ka toidukohuseid, kuna vist söötsin neid veidi üle ikkagi. Kalapoegadele peenstasin toidu ja pihuistasin filtri piirkonda. Isu oli kalamaimudel üsna hea, ning nad on tublilt priskemaks muutunud iga päevaga.


Viimati muutis Ralfwind, Laupäev Nov 09, 2013 09:44, muudetud 2 korda kokku.

Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Nov 09, 2013 08:39 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Sellised pumbad peavadki suht vee peal olema. Ega ta sügavale surutuna enam õhku tõmmata ei jõua. Kõik on OK. Pumba ja akva suhe on ka OK. Selle filtri võim käib kindlasti sellises mõõdus akvast üle, lihtsalt bakterikooslus peab õige olema. Ja kui on, siis oma koha svammis leiavad nad kiiresti.


Üles
 [ 11 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver