foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 9 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Vajan KIIRELT abi!
PostitusPostitatud: Laupäev Okt 05, 2013 10:11 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Sept 28, 2008 04:39
Postitusi: 248
Pildid: 5
Asukoht: Viljandimaa
Mul on 100l akvaarium, kus temp. on 22kraadi, sees on õhufilter, mis ajab vett ringi ja õhutab ka.
Akvaariumis elavad 5 kuldkala, millest 1 on suurem, teised pisemad, lisaks 2 ancistrust ja elustaimed. Olin 3 päeva kodust eemal, eile koju tulles, avastasin, et 2 kuldkalal on nagu soomustekinnituskohad justkui kergelt verised ja nagu veresooned kumaks läbi. Esmapilgul vaatasin, et kala hakkab lihtsalt punakamaks värvuma, kuna just eriti selgroo pealt on punaseks läinud, aga lähemal vaatlusel oleks justkui nagu verine või nii. Kalad ise on närvilised, ujuvad närviliselt, visklevad vahel ja hõõruvad end vastu põhja. Oskab keegi arvata, millega tegu olla võiks? Googeldan, aga ei oska kuiagi seda nii kirjeldada, et leiaks vasteid..:(

_________________
Vee-elanikud ;)


Üles
 Teema pealkiri: Re: Vajan KIIRELT abi!
PostitusPostitatud: Laupäev Okt 05, 2013 10:51 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Kuik vajad kiirelt abi, siis loe enne seda linki ja pane kõik nõutav info oma akva kohta kirja. Lambist ei oska Sind keegi aidata. Ma kohe küsiks vee testide tulemusi. Ja 100-liitrine on viiele kuldkalale ilmselgelt väike. 250-liitrine peaks vähemalt olema. Marial on pandud ka link piltidega igasugustest haigustest. Sealt saad ka otsida oma kalale sarnast.

viewtopic.php?f=5&t=5520

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Vajan KIIRELT abi!
PostitusPostitatud: Laupäev Okt 05, 2013 11:07 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Sept 28, 2008 04:39
Postitusi: 248
Pildid: 5
Asukoht: Viljandimaa
Selge siis. Need kalad on mul elanud 2 aastat selles akvas, haigusi pole varem mingisuguseid olnud..loomulikult otsisin esmalt ise ka vastavaid linke, aga ei leidnud. Ma ei palugi lampi aitamist vaid, kes tegeleb kaladega, oska võibolla öelda kala välimuse järgi, millest selline asi olla võiks või millega üldse tegu olla võiks. Vanasti sai ikka kirjelduse järgi ka mingi arvamuse, aga kui enam ei saa, siis olgu, vabandused tülitamast.
P.S. Loomulikult enne postituse tegemist vaatasin ise ka sinu viidatud postitust, kuid sealt ei avane see link, kus peaks lema kirjeldus haiguste kohta.
Tänud reageerimast.

_________________
Vee-elanikud ;)


Üles
 Teema pealkiri: Re: Vajan KIIRELT abi!
PostitusPostitatud: Laupäev Okt 05, 2013 12:20 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 16, 2005 05:53
Postitusi: 1146
Pildid: 8
Asukoht: Harju/Tallinn
http://www.jbl.de/en/online-hospital/id ... h-diseases


Üles
 Teema pealkiri: Re: Vajan KIIRELT abi!
PostitusPostitatud: Laupäev Okt 05, 2013 12:46 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Sept 28, 2008 04:39
Postitusi: 248
Pildid: 5
Asukoht: Viljandimaa
Kahjuks ei leia sellist,mis vastaks minu kalade välimusele..

_________________
Vee-elanikud ;)


Üles
 Teema pealkiri: Re: Vajan KIIRELT abi!
PostitusPostitatud: Laupäev Okt 05, 2013 04:06 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 19, 2008 10:57
Postitusi: 712
Asukoht: Tallinn
Otsi internetist viiteid väljenditele "ammonia poisoning" või "ammonia burn" või "nitrite poisoning". Näiteks vaata sel lingil olevaid pilte (just 5. pilti):

http://www.goldfish-emergency.com/viewp ... ?page_id=9

Kas on midagi sellist? Ilmselt põhjus ikkagi vees ja kõige parem "ravi" oleks korralik veevahetus.

_________________
kpl " Kalake"
Rocca al Mare Kaubanduskeskus
http://kalake.ee
Kiireloomulistes küsimustes ja kauba laoseisu saamiseks helistage palun poodi telefonil 6659255.
Tellimisinfo ja kauba tarneaja päringud esitada e-posti teel irma@kalake.ee


Üles
 Teema pealkiri: Re: Vajan KIIRELT abi!
PostitusPostitatud: Laupäev Okt 05, 2013 05:30 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Sept 28, 2008 04:39
Postitusi: 248
Pildid: 5
Asukoht: Viljandimaa
Tänud soovituste eest. Tegin veevahetuse täna 30%, homme veel 30%..loodan, et aitab ;) Antud linkidelt päris sellist pilti ei leidnud, nagu minu kaladel, aga viimane pakutud nimetus oli vist kõige sarnasem.

_________________
Vee-elanikud ;)


Üles
 Teema pealkiri: Re: Vajan KIIRELT abi!
PostitusPostitatud: Laupäev Okt 05, 2013 11:48 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
See siis ikkagi eeldab vee kvaliteedi kindlaks tegemist. Testide näite pole Sa ikkagi pannud. Võiks vast teha teste (tilgakaid ikka soovituslikult) NO2, NO2 ja NH. Mina lisaks profülaktika mõttes Acclimoli. Ehk jõuab sellise tiheda veevahetuse korral natukenegi tugevdada kalade immuunsust. Sisalduv jood peaks tohderdama haavu (kui neid on). Samas pole see ravim ja haigussümptomite süvenedes peab ravimi peale mõtlema hakkama.

Kaks aastat ja viis kala 100-liitrises...? Kui suured nad Sul on? Aeg oleks vast suurema akva peale mõtlema hakkata. Esialgu on poest ostetud kalad pisikesed ja saavad ka väiksemas akvas hakkama, kuid tuleviku peale mõeldes jääb väikseks. Kalad ei kasva ning nende organism jääb kängu. Ja nii tekivad ka igasugu haigused.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Vajan KIIRELT abi!
PostitusPostitatud: Pühapäev Okt 06, 2013 08:54 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Sept 28, 2008 04:39
Postitusi: 248
Pildid: 5
Asukoht: Viljandimaa
Pea 2 aastat jh on 3 tk olnud (2tk sai toodud varakevadel juurde). Üks on 15cm (oli 8cm), teised olid ostes 2-3cm, nüüd umbes 5-8cm suured. Loomulikult ei kavatse ma neid jätta niipaljukesi 100l akvasse, aga siiamaani tundub ruumi hulganisti neil olema. 3 nendest lähevad kevadel nagunii tiiki.
Aga tundub, et eilne veevahetus ja korralik õhutus on neile hästi mõjunud, uimed ei ole enam kehaligi ja keha ei ole enam nii punakriimuline. Loodan, et sain jaole ja asi hakkab paranema. :D

_________________
Vee-elanikud ;)


Üles
 [ 9 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver