foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 28 postitust ]  Eelmine  1, 2
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: 3 antsu surm
PostitusPostitatud: Kolmapäev Sept 25, 2013 11:22 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
Mina isiklikult arvan et Turboslaava 3 Antsu äkksurm on tingitud akvas olevast veest. Tegemist on ikkagi alles käivituva akvaga ja akva paarikuine eluiga ei tee seda veel kalade jaoks turvaliseks. Väikseim on võimalus et need Antsud olid juba eelnevalt väga haiged (kõik on võimalik) ning surid samaaegselt. Kalade "transpordi stressi" ma eriti ei usuks. Mina näiteks olen probleemideta transportinud poest kalu seljakotis nii rattaga kui jalgsi (isegi talvel).

Andrep tegi sinu Antsude surmajuhtumite puhuks Hercule Poirot deduktsiooni. :)

KRA jt. akvaristide aklimatiseerumise soovitus on igati õige tähelepenek. Olen seda isegi alati teinud.
Nõustun Rein'uga selles arvamuses et troopikakalade akvatemperatuur võiks olla alates 24C.

Minu jaoks jäid arusaamatuks olemasoleva akva täpne käivitusaeg, filtri olemasolu ja veenäitajad.

Turboslaava sa võiksid palun võimalusel üles panna foto oma akvast ja ütelda oma veetesti näitajad. Kui muidu ei saa siis tee vähemalt ribatestidki, parem see kui üldse mitte midagi. Vahest siis saaksid akvaristid sind antud küsimuses aidata et sa edaspidi saaksid vältida kalade surma. Meil enamusel on akvas juhtunud ettenägematuid kalasurmasid.

_________________
180L, JBL e1501, 2x30W
3 tetra(bct),1 garra rufa, 1 sewellia
3+ killertigu,3+ amano krevett


Üles
 Teema pealkiri: Re: 3 antsu surm
PostitusPostitatud: Neljapäev Sept 26, 2013 09:06 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Kindlasti olid need antsud juba ostes haiged ,või äärmuseni näljast.......jne. kurnatud. Viimane variant oleks parem, kuna suremus ei kanduks ülejäänud populatsioonile.


Üles
 Teema pealkiri: Re: 3 antsu surm
PostitusPostitatud: Neljapäev Sept 26, 2013 11:12 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Ootaks nüüd ära teemaalgataja vastused tekkinud küsimustele - kuidas filtriga lood on (kas üldse on), mida veetestid näitavad, veevahetus (kuidas teeb) jne.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri: Re: 3 antsu surm
PostitusPostitatud: Laupäev Sept 28, 2013 12:52 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Ei tea, kas on ikka väga õige praegu uusi kalu juurde otsida. Lahenda praegune probleem ennem ära.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri: Re: 3 antsu surm
PostitusPostitatud: Laupäev Sept 28, 2013 07:45 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Tasuks aeg maha võtta ja tegelda "igapäevase vaatlusega".


Üles
 Teema pealkiri: Re: 3 antsu surm
PostitusPostitatud: Laupäev Sept 28, 2013 11:20 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
NO3 test oleks siiski mõistlik ära teha. Kui vahepeal hooldusrutiine pole muudetud, võiks see anda aimu juhtunu põhjustest, aga mis veelgi tähtsam, annaks aimu, kas kasutatavad hooldusrutiinid on piisavad või peaks veevahetuste sagedust ja/või mahtu suurendama. NO3 test on nii ehk naa selline abivahend, mis võiks varuks olla.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
 Teema pealkiri: Re: 3 antsu surm
PostitusPostitatud: Pühapäev Sept 29, 2013 09:34 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Ma olen elus ainult 2 testi kasutanud KH ja PH.("kolmas silm töötab :lol: ")


Üles
 Teema pealkiri: Re: 3 antsu surm
PostitusPostitatud: Pühapäev Sept 29, 2013 10:30 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Jüri T kirjutas:
Ma olen elus ainult 2 testi kasutanud KH ja PH.("kolmas silm töötab :lol: ")

See on muidugi tore, aga hetkel on tegemist esimese akvaariumiga, väheste kogemustega akvaristi ja segases olukorras tekkinud probleemidega. Kas Sinu meelest on õigem testimisest loobuda ning teha foorumis selgeltnägijate enampakkumine asjas selguse saamiseks? Testid on üks vähestest vahenditest, mis võimaldavad akvaariumi oma silmaga nägemata saada üsna usaldusväärset infot vee olukorrast. Ka mina pole juba tont teab kui kaua teste kasutanud, see ei tähenda aga, et ma soovitaks sama algajatele akvaristidele. Nagu juba ütlesin, on algajal alustavas akvas kaks võimalikku teed jamade vältimiseks - kas tagada vee kvaliteet piisavate veevahetustega või siis testide abil kontrollida, kas kõik on ikka korras ja veevahetused on piisavad. Teemaalgatajal on ilma filtrita akva milles suht suur ports kalu ning tundub et puudub soov teha tihti suuri veevahetusi, küll aga on tahtmine niigi küsitavas olukorras kalu veelgi juurde tuua. Sellises segases seisus on veetestid lausa väga soovitavad.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
 Teema pealkiri: Re: 3 antsu surm
PostitusPostitatud: Pühapäev Sept 29, 2013 10:32 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Jüti T - Sa ei saa panna võrdusmärki enda ja teiste vahele. Algajamatel soovitaksin siiski tilgatestidele toetuda. Või siis äkki kutsuda Sind oma akvat piidlema?

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri: Re: 3 antsu surm
PostitusPostitatud: Pühapäev Sept 29, 2013 11:12 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Naljasoolikas on vist kõigil siinsetest ammu välja lõigatud. 8)


Üles
 Teema pealkiri: Re: 3 antsu surm
PostitusPostitatud: Pühapäev Sept 29, 2013 11:34 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Jüri T kirjutas:
Naljasoolikas on vist kõigil siinsetest ammu välja lõigatud. 8)

Võib olla on siis tõesti mu huumorimeelel miskit viga, aga mina seal küll nalja ei näinud - pigem eeskuju andmist "milleks testida, olen vaid paari testi kasutanud ja kõik on parimas korras". Kardan, et ka teemaalgataja ei tarvitsenud seda naljana võtta ning see oleks juba halvem lugu. Aga see selleks.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
 Teema pealkiri: Re: 3 antsu surm
PostitusPostitatud: Pühapäev Sept 29, 2013 11:55 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Nali on tore asi, aga kui ikka on mure, millele lahendust otsitakse, siis peaks püüdma tõsimeeli aidata. Itsitamiseks ja muu loba ajamiseks peaks olema eraldi rubriik äkki. Kes soovib läheb rebib kildu seal. Nüüd on juba siin ka mõttetuks teemast kõrvalekalduvaks jaaritamiseks läinud.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri: Re: 3 antsu surm
PostitusPostitatud: Esmaspäev Sept 30, 2013 09:32 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
No jah. Tegelt mulle tõesti tegi testimine hetkeks nalja , kui tabasin end mõttelt "kui paljusid erinevaid teste ise olen teinud" Asi tundus absurdlik - POLEGI TEINUD!!! Sain oma akvaariumi peale suurt lunimist juba enne kooli minekut.Käisime emaga Tallinnas tädil külas ja Raekoja platsi zoopoest mu ema(väikest kasvu naisterahvas) selle 10L hirmraske moodustise ära tiris ,kirus mis kole :lol: Eks varasematel aegadel oleks tõesti põhitõed kergemini kätte tulnud ,kui oleks testid olnud , aga polnud - eriti veel Pärnus. Siiski arvan et teemaalgataja on juba oma juhised saanud. Vahel olen mõelnud ühele aspektile mispärast mina ise võiks teha reostusteste - Et kerge vaevaga välja sulgeda infektsioon - või siis vastupidi. Halva enesetunde üldpilt on üsna äravahetamiseni sarnane paljude erinevate pärssivate tegurite puhul.


Üles
 [ 28 postitust ]  Eelmine  1, 2

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver