foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 17 postitust ]  1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Mida teha?
PostitusPostitatud: Kolmapäev Aug 14, 2013 12:05 
Akvarist

Liitunud: Reede Veebr 15, 2013 10:44
Postitusi: 169
Pildid: 0
Asukoht: Järvamaa
Kolisin oma haiged kalad 20 liitrisesse akvaariumisse ja üritan neid ravida aga miski ei aita ja enamus kalu surnud. Kaladel oli erinevaid hädasi vingerdamine, kõhnumine, pikad väljaheited, peidus ja põhjas olemine, mingid laigud mida oli näha rohkem mõne nurga alt mitte otse peale vaadates, ühel oli vatitupsu muudi asi küljel, ühel oli silmal nagu vesivill. Olen ravinud JBL Punktoliga, JBL Furanoliga, JBL Ectol Fluidiga, miski ei aita, alles on veel 1 mõõksaba kes on kõhn ja vingerdab, ja 2 platit ja 5 väikest ancistrust. Peale igat ravi olen ka söefiltriga filtreerinud 24 h. Ancistrused näivad kõik terved, mitte midagi ei ole viga aga uuesti alustanud akvasse ei julge neid panna sest ei taha et korduks kõik uuesti. Uuesti alustasin 3 nädalat tagasi 12ne platiga ja kõik on korras, ükski kala pole imelik, on väga aktiivsed ja tublid. Esimesel korral olin ise loll, haarasin igaltpoolt kus sain erinevaid kalu ja taimi ja arvatavasti sealt kõik mu hädad alguse said, lisaks ülerahvastatus ja pidev torkimine( ümber paigutamine, tihe vee vahetus, liigne söötmine jne). Uuesti alustasin siis keetsin ja pesin kõik läbi, taimed leotasin tugevalt lillas vees ja loputasin korralikult, vahetasin filtri sisu. Mida siis teha oma ancistrustega? Kas eutanaasia? Nad ei saa ju elada lõpmatuseni selles 20 liitrises ruumis. Kaladel kindlasti hirmus stress kallal juba ravimitest ja pidevast häirimisest? Ja vesi kindlasti paigast, teste pole. Tean jah, et ise olen loll ja kõik ju õpetasid ja hoiatasid aga mis sa lolliga teed kui suur tuhin peal ja vaja kõik kiiresti ja palju! :)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Aug 14, 2013 08:06 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Ma mõtlen ka ,et kunas tuleb aeg kui ma ühtki viga enam ei teeks. Tundub et seda aega ei tulegi. Oma suht impulsiivsed, uitmõtete tagajärjel tehtud liigutused igaljuhul head loota ei luba. Aga ma pingutan. Kogu väest.Tundub et köige saamatum olengi asjades mis kõige rohkem meeldivad. Üks viimastest juhtumitest oil, kui ma vahtisin oma garantiinis olevaid kalu ja märkasin maime. Loomulikult kiire liigutusega maimud teise "tervesse" akvasse. Järgmine juhtum oli kui puhastasin äsja jõest püütud kala. Käed olid paksult soomuseid ja läga täis, kui märkasin et köögiakvaariumi pumba väljavool on alla suunatud, kalad hingeldavad - kiirelt vaja see ülespoole keerata. jne. jne. jne. Aga neid ancistrusi ma ei julgeks teiste juurde panna. Pane parem mõni teine nende juurde nii nädalaks paariks ja vaata mis juhtub. ancistrused on ise paljudele haigustele immuunsed.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Aug 14, 2013 10:24 
Akvarist

Liitunud: Reede Veebr 15, 2013 10:44
Postitusi: 169
Pildid: 0
Asukoht: Järvamaa
Et teen haigetele eutanaasia ja puhastan akva, võtan puhtast akvast vee ja taimi ja kruusa ja panen 2 platit ainult ancistrustega kokku ja jälgin kuukese?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Aug 14, 2013 10:35 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
No ma ei saanud täpselt aru mitu akvaariumi Sul on. Need kõige haigemad las olla omaette. Kui tahad teada kas ancistrused on nakkuse kandjad, siis pane nende juurde paar tervet kala.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Aug 14, 2013 10:43 
Akvarist

Liitunud: Reede Veebr 15, 2013 10:44
Postitusi: 169
Pildid: 0
Asukoht: Järvamaa
Üks on 85 liitrine kus on asi korras ja teine on 20 liitrine kus hetkel on ancistrused ja haige mõõksaba ja kaks haiget platit. 85ses on juba asi 3 nädalat käinud aga 20 pole erinevate ravimite tõttu vist õiget keskkonda tekkima hakanudki. et puhastaksin täielikult 20 liitrise ja võtaks 85 liitrisest vee ja taimed ja kruusa ning paneks sinna ainult ancistrused ja 2 tervet palit?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Aug 14, 2013 10:51 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Ei no mis seal ikka puhastada. 20ne liitrist kus mingit tasakaalu pole pead iga päev täielikult puhastama ja 90% vett vahetama (tavaliselt 2Xpäevas).


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Aug 14, 2013 10:58 
Akvarist

Liitunud: Reede Veebr 15, 2013 10:44
Postitusi: 169
Pildid: 0
Asukoht: Järvamaa
Nüüd ajad mulle kägu jah? 2 korda päevas ja täielik puhastus ja 90 % vett???


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Aug 14, 2013 11:01 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Pane paar pilti oma tervise juures olevatest kaladest.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Aug 14, 2013 11:10 
Akvarist

Liitunud: Reede Veebr 15, 2013 10:44
Postitusi: 169
Pildid: 0
Asukoht: Järvamaa
Panin


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Aug 14, 2013 11:10 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
No mis kägu? Akvaarium kus pole keskkonda tekkima hakanud=nitrobakterita akvaarium = filtrita akvaarium. Olen oma garantiinakvaariumis(50L) pidevalt 2X päevas vett vahetanud, ja see on absoluutne miinimum.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Aug 14, 2013 11:13 
Akvarist

Liitunud: Reede Veebr 15, 2013 10:44
Postitusi: 169
Pildid: 0
Asukoht: Järvamaa
Filter on. Ja sellepärast tahangi puhastada ja võtta vee taimed ja kruusa suuremast akvast kus juba mingi bakterikoloonia on tekkinud, ja lisaks bakterivedelikku ka.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Aug 15, 2013 11:31 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
JüriT, kui jagad selliseid soovitusi, siis koos põhjalikuma infoga. Poolik info teeb rohkem kahju, kui kasu.

Jääkainete konsentratsiooni all hoidmiseks on 90% veevahetus küll väga hea vahend, kuna ravimitega asjatamisel tõesti surevad bakterid maha. Küll aga ei ole hea mõte seda 90% vahetatavat vett võtta näiteks otse kraanist, vaid see peaks eelnevalt seisma. See, mitu korda päevas seesuguses akvaariumis vett vahetada sõltub tegelikult ka sellest, palju ja milliseid kalu seal hoitakse. Antud probleemi juures piisaks ka tegelikult ühest korrast, NO2 test appi kontrollimiseks.


Haiguse olemusest - kui kalad on kõhnunud ja väljaheited on sellised nagu need on, siis on ilmselt tegemist mingi sisemise hädaga. Punktol on ainuraksete parasiitide vastu - seega see ei peagi sooleparasiitide korral toimima (need on suuremaltjaolt hulkraksed), Furanol isegi tuleks kõne alla aga siis peaks jälle täpsustama, kui kaua ravi kestis ja palju sa seda doseerisid. Ektol Fluid toimib jälle valdavalt nahapinnal olevate bakterite korral, seega sisemiste hädadega on sellest üsna vähe kasu.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Aug 15, 2013 01:43 
Akvarist

Liitunud: Reede Veebr 15, 2013 10:44
Postitusi: 169
Pildid: 0
Asukoht: Järvamaa
Furanol oli 4 päeva nagu kirjas 1 tablett 20 liitri peale.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Aug 15, 2013 04:41 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
Ravi kordamise kohta oli ka midagi kirjas?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Aug 15, 2013 06:32 
Akvarist

Liitunud: Reede Veebr 15, 2013 10:44
Postitusi: 169
Pildid: 0
Asukoht: Järvamaa
Ei mäleta küll et oleks olnud aga vaatan uuesti.


Üles
 [ 17 postitust ]  1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver