foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 5 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Esmaspäev Sept 03, 2012 02:50 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Veebr 24, 2012 10:58
Postitusi: 112
Pildid: 13
Asukoht: Tartu, 5kuus817119
Täna avastasin, et mõnel kalal on valged täpid peal nii palju kui ma uurisin siis arvatvasti mannatera haigus, odinoos ise välistaks kuna selliseid sümptomeid pole küll märganud.. kuna ennem pole kalad haiged olnud seega panen igaks juhuks mõned pildid.. kõige paremad nad ei tulnud kuna koguaeg liigutavad aga loodan, et keegi oskab öelda millega täpselt tegu :(

Pilt

Uploaded with ImageShack.us

Pilt

Uploaded with ImageShack.us

Päikest,
Eleriin


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Sept 03, 2012 09:40 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Veebr 24, 2012 10:58
Postitusi: 112
Pildid: 13
Asukoht: Tartu, 5kuus817119
Sain ps´i kirja ja sai veidi arutatud inimesega ning selgus, et ka tema akvaariumisse tekkis haigus pärast kasutajalt etsikets´ilt kalade saamist ( ei süüdista kedagi ) aga soovitan kõigil kes temalt mollisi said endal kalad üle vaadata.. ma ise sain sealt suure striped raphael catfish´i kes siis järelikult haiguse tekitajaks osutus.

Terv,
Eleriin


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Sept 03, 2012 11:15 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Ravi ikka peale panid oma kaladele? Mannakas peaks vististi olema teravama täpiga, aga ehk tõesti kalade liikumine muutis täpi hägusemaks ning laialivalguvamaks/suuremaks.

Võõraste kalade juurde toomine on alati seotud riskiga. Aklimattimine siin igati teretulnud - mida pikem, seda parem. Kaladel, nagu ka inimestel, on soodumus haigustele ning teatud tingimused (õigemini siis vast teatud tingimuste muutusel/puudusel) võivad need esile tulla. Sestap oleks eriti uhke, kui akvaristil on võimalus pidada karantiini akvat, kus uus kala saaks elada ehk mõned nädalad enne, kui ta uude õigesse koju pannakse. Seega siis - etsikets'i akvas võisid kalad ju ka siiski terved olla, kuid transport ja uude akvasse paneku stress võis väljenduda haiguses. Kogenud akvaristi silm peaks ära nägema haige kala ja seega teda endale ei võta. Algajatel on muidugi raskem.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Sept 03, 2012 11:43 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Veebr 24, 2012 10:58
Postitusi: 112
Pildid: 13
Asukoht: Tartu, 5kuus817119
Kaladele sai rohi sisse pandud ja haiguse tekitaja tõstsime üksikusse akvasse veidi tugevama ravikuuriga
Tahaks siis veel täpsustada, et kahjuks ei toimunud ainult minu akvas see, et kalad jäid haigeks.. 54l akvas mu tädil oli paar neooni ja gupyt viisin talle juurde siis need mollid mis nägid kohe kindlasti igati terved välja... olid kõik kala paaripäeva pärast surnud.. muidu elasid ennem neoonid ja guppyd ilusti.. siis kirjutas mulle üks inimene ps´i, et ka temal oli selline mure, et võttis samalt kasutajalt mollisid ja 2 kala suri ära ja aitas mind kuidas ma toimima peaks, et minul ükski kala ära ei sureks. Ma pigem arvan, et kaladel oli viirus juba küljes aga arvatavasti neil ka peite aeg Ütlen korra veel ma ei süüdista teda kuna tema pole ka selles süüdi ja olin lihtsalt abivalmis, et inimesed vaataks oma kalad akvas üle

Kra sina kui kogenud akvarist oskad äkki nii palju aidata , et kas ma peaks välise filtri sisse jätma või välja tõmbama?

Terv,
Eleriin


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Sept 04, 2012 02:12 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Et siis välisfilter ravimise ajaks välja võtta?

Pole ma nii kogenud akvarist midagi, haigusi jagavad paremini teised, eriti Maria. Mina olen küll siiani alati ravi ajaks jätnud välisfiltri töösse. Kuigi see vist päris õige pole, aga samas pole ma ka mingeid hulle märke sellest adunud. Pärast ravikuuri lõppemist teen vastavalt rohule nõutud veevahetuse, süsi sisse vähemalt 24 tunniks (soovitatakse ka pigem 48 tunniks), siis süsi prügikasti ning edasi mõnda aega JBL-i Acclimoli lisamine. Ja ikka ning alati vee kvaliteedi kontroll tilgatestidega. Mõnede rohtude puhul ka vajalik bakterite lisamine. Ravi ajal kalade söötmine pigem ei või siis minimaalne.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 [ 5 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver