foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 11 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Pühapäev Aug 12, 2012 10:14 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Aug 07, 2011 09:33
Postitusi: 88
Pildid: 2
Asukoht: Saaremaa
Mure siis järgmine eile koju jõudes avastaisn et punamütsike on kõht taevapoole ja uimed otstets nagu narmad, samuti on näha et uimedel on veresooned väga hästi näha. Olime 3päeva reisil ema käis hommikul meil korra kasse vaatamas ja oli kaladele ka süüa pannud. Esimene mõte oli kohe et pani liiga palju süüa helistasin emale ja ta ütles et ei pannud no ma loodan vähemalt. Punamütsike on ca aastane ,akvas on veel 6 teist kuldkala kellest 4 on pisikesed teistel on muide korras ja kõik nagu ok. Täna hommikuks on punamütsike järjega jõudnud põhja ,lebab kividel ja on jõuetu uimed ikka samas seisus. suust uurisin seal midagi pole ,korra olema selle kala juba päästnud, kui ta kivi suutis suhu tirida ja seda seal enam välja ei saanud. Silmad ei ole punnis, soomused ei ole turris kehal muhke ega mügarikke pole milles võiks olla probleem ,kas peaks soolavanni tegema äkki. Nii kahju kohe aga ei oska kuidagi aidata


akva suurus 200 liitrit , töös olnud ca 6 kuud ja ennem pole probleeme selles akvas olnud ,eile suure ähmiga tegin ka kohe puhastuse kuigi veenäidud olid normis.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Aug 12, 2012 12:00 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Aug 07, 2011 09:33
Postitusi: 88
Pildid: 2
Asukoht: Saaremaa
hetkel ma teen talle klistiiri vanni et äkki see muudab midagi. Äkki kellegil on ideid mis tal olla võiks


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Aug 12, 2012 10:03 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Aug 07, 2011 09:33
Postitusi: 88
Pildid: 2
Asukoht: Saaremaa
Õhtuks on seis selline et kala enam põhjas ei konuta hõlgub vaikselt ja nagu oleks uimas, kui sööki panin siis välja ei teinud tavaliselt oli nr 1 . Lohutab see et enam ei ole kõht taevapoole ega põhjas külili aga ehk tõesti paraneb kuigi kuidagi uskumatu sest eile ma küll ei uskunud et hommikuks elus veel on. Ikkagi tekib tunne nagu oleks ülesöönud aga miks siis kõht taevapoole kerkis.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Aug 12, 2012 10:36 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Mär 10, 2009 09:54
Postitusi: 106
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Klistiiri vanni?? Et nagu klistiiri vee sees leotad kala? Ma loodan, et ma sain valesti aru :D :D


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Aug 12, 2012 10:48 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Aug 07, 2011 09:33
Postitusi: 88
Pildid: 2
Asukoht: Saaremaa
no võta kuidas tahad mõtlesin et panin kala klistiiri tegemiseks siis teise anumass selleks ette nähtud vee sisse .


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Aug 13, 2012 08:58 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Klistiiri tehakse siis, kui kalal silmanähtavalt kõht kinni ja ta ei kaki. Sul seal muud mured. Uimesid see ei paranda.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Aug 13, 2012 11:00 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Mär 10, 2009 09:54
Postitusi: 106
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Ok, vabandust, nüüd tean mis asi klistiiri vann on. Aga äkki mõni agresiivsem kuldkala näris ta uimi? Ja võibolla ta alles toibub sellest sokist.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Aug 13, 2012 08:50 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Cärolin, klistiir (tegelikult siis peenemas keeles magnesiumsulfaat) on kõhulahtisti. Miskipärast jäi mulle mulje, et ajasid kaks asja sassi - üks on kliister (tapeedi liim) ja teine siis klistiiriks kutsutu (lahtisti). Vabandan, kui valesti aru sain.

Hennukas, kui veenäidud normis, siis minu mõistust pidi pole vajadust veevahetust teha.

Mul endal just hiljuti läks umbes samade sümptomitega kuldkala manalasse. Uimed räbaldusid ja lihtsalt mandus. Mingeid erilisi haigustunnuseid ei täheldanud. Kusjuures teised kuldkalad olid kõik jonksus. Panin küll oma lemmikut JBL-i Acclimoli, et teda kosutada tolles vedelikus leiduva joodiga , kuid ei tolku.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Aug 16, 2012 10:44 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Aug 07, 2011 09:33
Postitusi: 88
Pildid: 2
Asukoht: Saaremaa
nii kirjutan siis lõpuks mis kalast sai ,äkki kellegil veel selline juhus siis meie kala ikkagi jäi elama ja tänaseks on kõik korras ,nagu polekski midagi olnud. Peale klisitiiri tegemist kala natuke hakkas kakima ja nagu olukord oleks paremaks muutunud ikkagi arvan et sai üle söödetud, aga igaksjuhuks kuna uimed olid räbalad panin baktoburi ka vee sisse ja õhtuks oli kala juba ujumas küll vahepeal puhkas põhjas aga siiski mind röömustas , ta oli küll uimane ja loid aga oli näha kohe et olukord paraneb. 2 päeaga muutus ta reipakas ja täna on jälle number üks kes sööma tuleb , uimed on korras ja teistel kaladel pole ka midagi viga .

Ise ma poleks uskunud et sellises olukorras kala kellel köht juba taevapoole võib sellest veel välja tulla .


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Aug 17, 2012 08:18 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
No Sul küll vedas. Tahtsin juba paaril korral kirjutada oma kartusest, et järsku ei saagi enam kalast asja. Hea, et vakka olin.

Pärst ravi pane Acclimoli.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Aug 19, 2012 08:18 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Aug 07, 2011 09:33
Postitusi: 88
Pildid: 2
Asukoht: Saaremaa
ma ise ka ei lootnud teda hommikul elusalt veel leida aga võta näpust teist korda surmasuust see kala tagasi meil tulnud ja nüüd sai omale uue nime ka VISA HING.

Tavaliselt kui kalal ikka köht taevapoole on siis kustub eluküünal suht varsti .


Üles
 [ 11 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver