foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 16 postitust ]  1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Teisipäev Juul 03, 2012 05:29 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Mai 15, 2012 12:12
Postitusi: 73
Asukoht: Raasiku
Mure ühe agamyxiga. Tema kõht on nii punnis nagu oleks ta täis puhutud. Kala ise kolistab öösel akvas ringi ja sööb hästi. Teine agamyx on täiesti normaalse välimusega. Kas tegemist on mingi haigusega, ei tahaks temast ilma jääda või on teine hoopis käima peal :lol: . Väga tume maa nede kalade koha pealt. Mõned nädalad tagasi hakkas ta meeletult õgima, isegi päeval tuli helves toitu sööma, kui teistel väikestele kaladele seda panin. Kui oli öiste kalade toitmiskord siis neelas mitu tabletti ka alla, jätmata paarilisele midagi. Need kaks kala on mul olnud 1,5 kuud ja tegemist on täiskasvanud isenditega - ma ei tea mis soost nad on :oops: ja kui vanad. Ma väga loodan, et järglasi ootab, mitte haigus. Panen varsti pildi ka üles, kui tegelane ennast näidata suvatseb.

_________________
2x112 L rummininad 3 tk, mõõksaba, ancistrus Inpaichthys kerri 4 tk, agamüxid 2tk, emased bettad 2 tk, SAE - Heteropneustes fossilis 3 tk, vikerkalad 2 tk, danio 5 tk, õunateod, neoonid 8tk, danio rerio glo 5 tk


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juul 03, 2012 05:37 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 17, 2012 06:19
Postitusi: 760
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn (ja ülejäänud Eesti)
Enne postitust loe ülevalt läbi teema... kuidas postitada uus teema.
Veenäidud oleks vaja panna, kui suur akva, kes seal elavad, palju valgust, mitu korda ja palju süüa annad. Teine asi on pilt, millega sa juba tegeled. Siis saad ise kiiremini abi ja kala kiiremini terveks... kui ta peaks olema haige.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juul 03, 2012 05:54 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Mai 15, 2012 12:12
Postitusi: 73
Asukoht: Raasiku
Pilt siis selline : http://www.upload.ee/image/2482283/SAM_1090.JPG
Vee vahetuse käigus avastasin ta sellisena. Näitudega läheb aega, sest pole hetkel millegagi teha. Süüa saavad korra päevas, paar päeva on paastupäevad nädalas. Valgus on ca 2x 3h ööpäevas (2X 18 W). Tehnilist taipu ja indu ei ole. Akva ise on 112L Juwel. Valgustus on originaal, mis kaasas käis komplektiga. Akva ise on käinud nov 2011. Enne seda oli paus ca 3a. Agamyxid sees mai keskpaigast. Nende eelnev omanik neist ei hoolinud. Eks natuke sapsus ka kala pärast, aga tudeerin reeglid üle. Kalade kooslus, akva suurus ja asukate arv on muidu mu postituse joone all. :wink:

_________________
2x112 L rummininad 3 tk, mõõksaba, ancistrus Inpaichthys kerri 4 tk, agamüxid 2tk, emased bettad 2 tk, SAE - Heteropneustes fossilis 3 tk, vikerkalad 2 tk, danio 5 tk, õunateod, neoonid 8tk, danio rerio glo 5 tk


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juul 03, 2012 06:14 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Mai 15, 2012 12:12
Postitusi: 73
Asukoht: Raasiku
Nii nagu peab:
Agamyxil kõht punnis nagu õhupall, kala ise käitub tavaliselt, aga sööb väga palju viimased kaks nädalat.
1. Akva 112 l
2. sisefilter, soojendi
3. veevahetus täna 20 L, ülenädala või kord nädalas oleneb vee läbipaistvusest.
4. temperatuur 26C, vee näidud saab kahjuks homme
5.rummininad 4 tk, mõõksabad 4 tk, kukeke, ancistrus , Inpaichthys kerri (Purple Emperor Tetra) 6 tk ja paras ports tigusid, agamüxid 2tk, corydoras 1 tk
6. Läbi viidu ravi eelmisel nädalal eSHa 200, mõõksabal oli valge laik seljal. hetkel paraneb.

Vabandan paanika pärast :oops:

_________________
2x112 L rummininad 3 tk, mõõksaba, ancistrus Inpaichthys kerri 4 tk, agamüxid 2tk, emased bettad 2 tk, SAE - Heteropneustes fossilis 3 tk, vikerkalad 2 tk, danio 5 tk, õunateod, neoonid 8tk, danio rerio glo 5 tk


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juul 03, 2012 07:30 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 17, 2012 06:19
Postitusi: 760
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn (ja ülejäänud Eesti)
http://www.google.ee/search?tbm=isch&so ... h=533#i=12

On ta midagi sarnast. Selle liigi kohta puuduvad anmed, et oleks vangistuses järglasi saadud aga mine tea äkki oled üks vähestest.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juul 03, 2012 10:42 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Mai 15, 2012 12:12
Postitusi: 73
Asukoht: Raasiku
Kahjuks antud link avab vaid googeli otsingumootori. :? Aga ega ma jah, agamyxidest palju tea, seda et kuni 15a elavad ja et mul on täiskasvanud isendid.

_________________
2x112 L rummininad 3 tk, mõõksaba, ancistrus Inpaichthys kerri 4 tk, agamüxid 2tk, emased bettad 2 tk, SAE - Heteropneustes fossilis 3 tk, vikerkalad 2 tk, danio 5 tk, õunateod, neoonid 8tk, danio rerio glo 5 tk


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juul 04, 2012 12:23 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 17, 2012 06:19
Postitusi: 760
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn (ja ülejäänud Eesti)
http://www.google.ee/imgres?hl=et&sa=X& ... ,s:0,i:116

See peaks töötama.
Aga nagu aru saan siis pole see midagi hullu


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juul 04, 2012 12:45 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Mai 15, 2012 12:12
Postitusi: 73
Asukoht: Raasiku
Aitähh Andrep, jah mul on samasugune pall, istub praegu kännu all ja vahib seal 8) Loodan, et jah midagi tõsist pole, vähemalt kännu alla veel mahtus :)

_________________
2x112 L rummininad 3 tk, mõõksaba, ancistrus Inpaichthys kerri 4 tk, agamüxid 2tk, emased bettad 2 tk, SAE - Heteropneustes fossilis 3 tk, vikerkalad 2 tk, danio 5 tk, õunateod, neoonid 8tk, danio rerio glo 5 tk


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juul 04, 2012 08:29 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Mul on kolm sellist kala. Spetsiaalselt ma neid ei sööda. Kuna nad on öise eluviisiga, siis ilmselt otsivad teistest ülejäänud raasukesi. Mõne põhjakate tableti panen ka ikka ööseks akvasse. See meeldib ka mu suurele Plecole.

Siiski tundub mulle Sinu kala liiga ümmargune, kuigi neil ongi kõht veidi punnis- Kahjuks ei tea neid kaladest palju. Äkki tõesti on käimapeal.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juul 04, 2012 09:32 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 17, 2012 06:19
Postitusi: 760
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn (ja ülejäänud Eesti)
Olen ka KRA-ga nõus. Tee nendele paari päevane paus sisse söötmisega.

Selles suhtes ongi raske nendega, et internetis väga vähe infot nende kohta ja kui ka leiad siis seal on ka info puudulik.

Väike ülesanne nende pidajatele. Tehke selline tutvustav tekst nagu siin foorumis on ka antsu kohta. :)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juul 04, 2012 11:51 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Mai 15, 2012 12:12
Postitusi: 73
Asukoht: Raasiku
Ongi plaanis teha neile kõigile väike paastukuur, sest vaja ära sõita mõneks päevaks. Aga eks ma uurin laias internetis nende lahedate kalade kohta, kes mulle akvasse mais ootamatult sisse kolisid. Kui leian ja tõlgitud saan, jagan teile ka siin. Kala ise on kännu alt kolinud koopasse ja vahib sealt, kas antakse süüa
:) või ei. Muidu tema käitumine on igati tavaline nagu alati, ainult tema kõht on kole punnis.

_________________
2x112 L rummininad 3 tk, mõõksaba, ancistrus Inpaichthys kerri 4 tk, agamüxid 2tk, emased bettad 2 tk, SAE - Heteropneustes fossilis 3 tk, vikerkalad 2 tk, danio 5 tk, õunateod, neoonid 8tk, danio rerio glo 5 tk


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juul 04, 2012 08:34 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Hea oleks, kui Maria leiaks aega Sinu kalale pilku peale heita. Tema kõht ikka kuidagi väga punnis. Huvitav - kas kakibm aga ei kujuta ette, kuidas seda peale passida. Järsku ta tahaks puuksutada? Lisaks tuleb pähe veel too kole vesitõbi, aga loodan et alusetult. Kala "pealmine kiht" on väga tugev. Kui veest välja võtad, siis hakkab ta "põrisema". Kõhu poolelt pole ma teda katsunud - äkki on pehme ja paisub, kui mari sees? Kui nii, siis oleks ju väga kihvt. Ei tahaks Sulle küll kohe kuidagi hirmu naha vahele ajada, aga minu mingi kõhutunne ütleb, et kalaga pole vist siiski kõik mitte jonksus.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Juul 05, 2012 12:37 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Mai 15, 2012 12:12
Postitusi: 73
Asukoht: Raasiku
Kriuksuvad jah kui neid katsuda, ja kõht on neil mõnusalt pehme. Õnneks oli lõunal, enne ära minekut kalal punnis kõht vähenenud, kuid punni ta siiski veel jäi. Söötmises on nüüd paus neil kuskil 6 päeva ja mures olen ta pärast küll. Aga kahjuks olude sunnil pean kodust eemal olema alla nädala. Teine agamyx on ujedam ja ei õgi nagu õhupall. Teine võimalus võib olla ka see, et kalad , kelle omanikuks sain ootamatult mais (ka agamyxid) olid toitmata ja hooldamata ning nüüd minu juures ennast ogarusest haigeks söönud. Teises akvas (112L) on mu kolmel catfishil on kõhud nagu murelid peale sööki, samuti danio, kes õgib nagu mu v kassi eest, teiste eest toitu. Tulemus kala on suur kui elevant ja ülbe. Siiski loodan, et kalake paraneb ja kõik läheb hästi, sest tema käitumine ja liikumine on igati tavapärased. See järglaste võimalus vist jääb ära.
:roll:

_________________
2x112 L rummininad 3 tk, mõõksaba, ancistrus Inpaichthys kerri 4 tk, agamüxid 2tk, emased bettad 2 tk, SAE - Heteropneustes fossilis 3 tk, vikerkalad 2 tk, danio 5 tk, õunateod, neoonid 8tk, danio rerio glo 5 tk


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Juul 05, 2012 09:01 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Ma hoian ka pöialt. Muhedad kalad on nad vaatamata sellele, et end vähe näitavad.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Juul 12, 2012 12:10 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Mai 15, 2012 12:12
Postitusi: 73
Asukoht: Raasiku
Kalake peale nädalast paastu figuurilt täiesti normaalne. Liigub aktiivselt pimedas nagu poleks midagi olnud. Ei teagi, mis tal oli, aga väike paast aitas. Järglasi sealt ikka ei tule :lol:

_________________
2x112 L rummininad 3 tk, mõõksaba, ancistrus Inpaichthys kerri 4 tk, agamüxid 2tk, emased bettad 2 tk, SAE - Heteropneustes fossilis 3 tk, vikerkalad 2 tk, danio 5 tk, õunateod, neoonid 8tk, danio rerio glo 5 tk


Üles
 [ 16 postitust ]  1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver