foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 8 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Pühapäev Juun 24, 2012 04:41 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Juul 09, 2011 06:29
Postitusi: 10
Asukoht: Saku
Isasel ancistrusel on kõht punnis ja ei liigu enam nii agaralt kui ennem(ta suht suur ja täiskasvanud)
Olen söötnud samamoodi nagu ennem,teised kaks emast kes sutsu nooremad elavad ikka kenasti ja liiguvad.
Tegin veidi vahepeal taimede harvendamist,võtsin ära vetikased taimed ja lehed,kas sellest võis end äkki punni süüa, sai äkki kivide vahelt rohkelt toitu või miskit.
Võibolla võib ka põhjus olla see et hakkasin võitlema habevetikaga keemia abil....ostsin akvaristi poest AZOO bruch algea killerit. õpetuses kirjas et 2 tilka 100l kohta kahe nädala jooksul,mul poole vähem sama aja vältel,mu akva 54l.
Poes räägiti sama juttu.
Olin seda teinud nädal aega,vetika kadumist nagu ei märganud aga juhtus selline asi ,et õunatigu andis otsad.
Peale seda otsustsasin, et ei pane enam seda keemiat oma akvasse, tapab äkki kalad kah veel maha. Nüüd 2 päeva hiljem isasel ancistrusel ongi mingi jama.Pakendil kirjas, et kalade elu see aine ei mõjuta. Hakkan selles vaikselt kahtlema.
Kas keegi oskab öelda mis mu kalal viga võiks olla...eks kirjutan vahepeal siia muutustest,kas ta on ökki oma suurest kõhust lahti saanud ja liikuvamaks muutunud.
Süüa igaks juhuks neile ei anna enam..dieet.Panin tähele seda ka veel, et isasele ancistrusele on tulnud punased laigud kõhu küljele ja paar väiksemat laiku ka seljale ja kõhu juurest üks uim kah punane...
Üldiselt tundub ta olevat väga paiste läinud....liikuda ta üldse ei taha...aga elab veel...
Kas tõesti end siis nii täis õgardanud et lausa paistes ja hakkab maha surema?
Tegin ka pildi oma kalast...ja panin albumisse....palun aidake ja äkki oskate öelda mis temal viga on enne kui ta tõesti enam ei liigutagi.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Juun 24, 2012 08:22 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Juul 09, 2011 06:29
Postitusi: 10
Asukoht: Saku
Veetestide tulemused ph 7,6 gh 7 ja kh 5...rohkem teste ei ole veel teinud....ja kraanivesi on samade näitajatega.
Kalake juba päris punnis ja põsed kah punni ajanud...sealsed vuntsid või ogad kõik püsti.
Teised elanikud on tervise juures 5 neoni ja 2 ancistrust kes nooremad.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Juun 24, 2012 08:29 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Mär 16, 2010 12:25
Postitusi: 58
Asukoht: Pärnu
Kuidas soomused on. siledad või turris


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Juun 24, 2012 08:37 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Juul 09, 2011 06:29
Postitusi: 10
Asukoht: Saku
Tunduvad olevat pigem siledad kui turris...ma ei tea kui siledad nad olema peaks või kui turris....Panin albumisse pildi kah ...äkki see aitab kuidagi tuvastada haigust....
Vesihaiguse kohta uurisin kah...aga seal ma ei täheldanud et tulevad punased laigud kala kehale...mu albiinol suht palju juba selliseid laike.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Juun 24, 2012 08:39 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Mär 16, 2010 12:25
Postitusi: 58
Asukoht: Pärnu
sa vee vahetust ka muidu tegid?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Juun 24, 2012 08:42 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Mär 16, 2010 12:25
Postitusi: 58
Asukoht: Pärnu
Kellegil oli kuldkaladega vast sarnane juhtum - uimed värvusid punaseks . ehk leiad vanematest postitustest abi. Mina olen suht roheline abistamaks.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Juun 24, 2012 09:02 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Juul 09, 2011 06:29
Postitusi: 10
Asukoht: Saku
tegin jah veevahetuse....eks nyyd siis ootan mis edasi saab....
Muidu tal veel eluvaim sees...loodan et ööga susse ei viska.
Suht kahtlaselt nagu hingeldab...
Otsisin ja lugesin igaltpoolt midagi..aga abi ikka ei ole nagu väga leinud.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 25, 2012 07:32 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Juul 09, 2011 06:29
Postitusi: 10
Asukoht: Saku
Kahjuks enam kalake ei ela=(....loodan et...ülejäänud asukad ei nakatu sellesse haigusesse millesse vaene isane suri.


Üles
 [ 8 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver