foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 11 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Prügiteod endiselt teemaks
PostitusPostitatud: Laupäev Juun 23, 2012 11:26 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Nov 21, 2007 09:28
Postitusi: 66
Asukoht: Tallinn - Nõmme
Kas kellelgi on mingied uusi ideid/vahendeid jne?
Ca pool aastat otsisin poodidest mürki nendele aga ei olnud ja ei olnud ja keegi ei teadnud millal saab jne,jne. Paar kuud tagasi helistasin Helsingi AkvaKeskusesse ja mulle öeldi, et Brüssel keelas selliste (mingil vaseühendil) mürgi tootmise ja müümise ära. Pakuti vaid mingeid lõkse. Siit on mulle pakutud ka meelitustoitudel korjamist aga so sorry - ei saa hakkama. Sinna kartuli või kurgitüki külge on hommikuks jäänud ikka vast kümmekond. Hommikul peale valguse süütamist on neid võimalik ka niisama klaasi küljest korjata aga seda ainult suuremate puhul - väikeseid ei saa kätte ja tuleb näpuotsaga puruks litsuda. Sodi jääb akvasse ja mune ei tapa nii ikkagi. Proovisin täpselt nädal aega järjest seda korjamise varianti. Hommik 1 - ca140 tk.; hommik 2 sama palju; hommik 3 - ca 120tk.; nädala lõpuks korraga ca 100tk aga vähemaks neid eriti ei jäänud. Siit pakuti ka vesinikperoksiidi foorumi mingis vanemas postituses aga ei leidnud selle kohta mingit infot - et kui palju ja mis see teeb kaladele või taimedele. Ah jaa - üks akvapood soovitas ka Botiad osta, et söövad teod ära aga nii kuu hiljem tulemusi saamata sain teada, et prügitigudega nad hakkama ei saa, pidavat need liiga pisikesed olema sisu kättesaamiseks. Nüüd on mul siis ka 2 mõtetut Botiat akvas lisaks Diskustele ja Plecodele. HELP!

_________________
Juwel Rio 180l, EHEIM välisfilter, UV ja aeraator. Elustaimed, problemaatilised Discused, 2 Plecot, 2 Botiat.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Juun 23, 2012 12:11 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Apr 23, 2009 10:42
Postitusi: 807
Asukoht: Tallinn
Vähem toitmist oled proovinud?
Omast kogemusest julgen väita, et niipea kui toitu napib, jääb arvukus vähemaks...
Kaladega ei juhtu midagi kui lisaks iga nädal 2-3 paastupäev ka teha - ja siis kui arvukus väiksem teevad botiad oma töö ära - suurt hulka tigusid ei jõua nad lihtsalt nahka pista...

_________________
325 liitrit vett


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Juun 23, 2012 12:22 
Moderator

Liitunud: Kolmapäev Jaan 25, 2006 01:18
Postitusi: 705
Pildid: 10
Asukoht: Tallinn
Mis liiki botiad sul siis on, et tigudest jagu ei saa?
Ja need tüütud teod on ikka prügiteod või tornteod?
Üheks "abivahendiks" võivad olla ka anetome helena teod, aga ma pole kindel et botiad neid nahka ei pista.
Killer tigude eelis on ka see, et nad söövad ära ka discustest ülejääva toidu


Üles
 Teema pealkiri: Prügiteod endiselt teemaks
PostitusPostitatud: Laupäev Juun 23, 2012 12:31 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Nov 21, 2007 09:28
Postitusi: 66
Asukoht: Tallinn - Nõmme
Kallikene! Kas Sa ikka viitsisid lugeda kogu mu juttu?
1. Discuseid ei saa nälga jätta. Suured kalad ja vajavad korralikku toitmist. Nad lähevad lõhkuma isegi siis, kui mul paar/kolm päeva pole nende jaoks lihaollust (sääsavastseid) olnud anda. Hakkavad sõna otses mõttes lõhkuma, üksteist ahistama nurgast nurka, sabadest/uimedest näksima, teisi kalu ahistama, veest väljahüppeid sooritama või vastu seinu põrutama ja on mul selliste eksperimentide käigus juba paar valgustoru ära kustutanud. Ei katseta rohkem, sest olen nii ka 2 Discust kaotanud nende stressi/ahistamise tulemusena.
2. BOTIAD EI SAA HAKKAMA PRÜGITIGUDE SÖÖMISEGA! Katsetatud tänaseks juba mitu kuud ja vahepeal lugesin siit foorumist, et prügitigude karbid on liiga väikesed Botia lõugade jaoks.

Palun uusi mõtteid/ettepanekuid!

_________________
Juwel Rio 180l, EHEIM välisfilter, UV ja aeraator. Elustaimed, problemaatilised Discused, 2 Plecot, 2 Botiat.


Üles
 Teema pealkiri: To KIVI
PostitusPostitatud: Laupäev Juun 23, 2012 12:47 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Nov 21, 2007 09:28
Postitusi: 66
Asukoht: Tallinn - Nõmme
Ma ausalt ei oska sorti määrata oma prügitigudel. Helepruunikad, kergelt justkui läbipaistvad ja kõige väiksemad iseseisvalt klaasi mööda ronivad on ca 1,5mm. Jah - millimeetrit, mitte sentimeetrit! Ümarad, justkui suu juurest kerge jõnksuga või keeruga suht lamedad kojad. Kõige suuremad on kasvanud ca 8mm-ks aga nendega vist saavad Botiad juba hakkama, sest Botiate pidamise ajal ei ole nii suuri enam näha olnud eriti...
Botiate sorti ei oska ka määrata - justkui Tiiger oleks välimuselt. Nad on minu juures elanud ainult ca 3 kuud ja kasvanud ca 6cm pikkusteks. Värvid: erkoranzh ja must. Päeval pole neid pea kunagi näha aga niikui valguse välja lülitan, on nad mööda killustikupõhja mokkapidi siblimas.
Kui oled tõsiselt huviline mind aitamas - otsin välja netist mõlemad sordid ja võin Sulle ka pildid teha/saata.
Mul on neist tigudest nii siiber, et akvapidamise isu on hakanud kaduma. :cry:

_________________
Juwel Rio 180l, EHEIM välisfilter, UV ja aeraator. Elustaimed, problemaatilised Discused, 2 Plecot, 2 Botiat.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Juun 23, 2012 01:24 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Apr 23, 2009 10:42
Postitusi: 807
Asukoht: Tallinn
...ilus reaktsioon abistajale! Jätka samas vaimus ja kõik tahavad sind aidata!

Nälga jätmine ja toidu piiramine on kaks erinebat asja - ära tee siis paastupäevi vaid vähenda toidu hulka.
Kuid paastupäev on kasulik kaladele - ka discustele.

Palju sul seal 180-liitrises kastis kalu on?

Kui ma ei eksi, siis 200L loetakse miinimum suuruseks discuste puhul... ehk sa oled väga äärepeal.
Lisaks Plecodele ja Clown Loach'idele (kirjelduse järgi tunduvad need boitad olema) on sinu akva kindlasti liialt väike.
Lisaks Clown Loache peaks pidama min 5 tükki, sest tegu on parvekatega...
Lisaks enne kui kalu jms poodi tormama minna, et tigudest lahti saada võiks natukegi neist kaladest lugeda või vähemalt nime vaadata...

_________________
325 liitrit vett


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Juun 23, 2012 05:30 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mär 12, 2010 08:56
Postitusi: 590
Pildid: 3
Asukoht: Tartu
Miks sa teosööjaid tigusid ei ole proovinud. http://homepage.mac.com/nmonks/Projects/cleahelena.html
Kõige kindlam variant prügitigude arvukuse vähendamiseks. Mul hävitasid punased ramshorind täitsa ära ja torntigude arvukust piiravad samuti täitsa tuntavalt.
Ma pean juba prügitigudid eraldi akvaariumis kasvatama :D

_________________
180L: JBL CP e1502,LED,CO2,UV-C; kalad
100L: JBL CP e902,LED,UV-C; gupid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Juun 24, 2012 01:09 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Mai 22, 2011 11:37
Postitusi: 63
Asukoht: Luige, Kiili vald
Sul küll suur akva kindlasti aga ma võin sulle ühe teosööja anda. Sõi minu akvaariumist kõik prükkarid välja. Nüüd istub näljas.(va. mõni pisike prükkar mida aeg ajalt leian) Oleks väga tore kui keegi talle paremat elupaika pakuks.

_________________
150 l floorat ja faunat


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Juun 24, 2012 01:56 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Jaan 23, 2011 05:35
Postitusi: 251
Asukoht: Tallinn
Nagu mäletaks,et lauteri tn.poes oli tigude keemiat saada,aga pead ei anna.

_________________
vana saga


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Juun 24, 2012 01:20 
Moderator

Liitunud: Kolmapäev Jaan 25, 2006 01:18
Postitusi: 705
Pildid: 10
Asukoht: Tallinn
Kui need botiad "tiigri" moodi, siis arvatavasti tõesti tegemist Clown Loachidega. Kui teomaiad need klounid on ei oska ma hinnata.
Mul olid kunagi ühes akavs striata botiad - need olid küll väga teomaiad, puurisid end isegi nina ees pinnasesse et pisikesi torntigusid kätte saada.
Discustega on nii, et kuni nad on veel noored (alla 2 aasta) ma näljapäevi ei teeks. Et discus ikka suureks kasvaks vajab ta puhast vett ja mitu korda päevas söömist
Tigudega võitlemiseks pakun, et kas jätkad botiatega (kuna sa enam suuri prügitigusid ei näe, siis mingi edasiminek ju toimub) või loobud botiatest ja võtad asemele teosööjad teod.
Arvestades, et need killer teod söövad hea meelega seda toitu, mis discustest põhja pudeneb, siis 1 - 2 teoga pole sul mõtet edu loota, pigem vajad umbes 10 killerit algatuseks


Üles
 Teema pealkiri: ***
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 25, 2012 03:11 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Veebr 07, 2011 11:54
Postitusi: 90
Asukoht: Tallinn
Meie saime oma prükkarite probleemist kah just tänu Anetome Helena´dele e. assasin snail e. suupäraselt killer tigudele lahti :) Meil 110L akva ja saime mingite taimedega prügikaid kauba peale, need paljunesid hirmsa kiirusega. Lõpuks oli neid juba meeletult palju, uurisime netist ja kõige mõistlikum lahendus olidki killerid. Kalu ei saanud juurde võtta (kes tigusid hävitanuks) sest akva mõõtmed ei lubanud, asukaid oli piisavalt ja keemiaga me katsetama ei juba põhimõtte pärast ei hakanud. Saime 7 helenat (killerit) ja juba paari kuu pärast (enne ei pannud tähele lihtsalt) hakkasime otsima ja ei leidnud enam ühtegi prügikat...Vaid helenad olid paljunenud ca 5 isendi võrra :) Nende arvukust on jube lihtne kontrollida, annad rohkem süüa, paljunevad hästi, annad vähem süüa siis nad lihtsalt ei paljune :) Kohe kindlasti ei paljune nad nii nagu prügikad ning nendest saab jube lihtsalt lahti kui neid peaks üle jääma. Lihtsalt paned teate siia foorumisse ja üleliigsed isendid leiavad uued kodud :)


Üles
 [ 11 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver