foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 15 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Pühapäev Apr 29, 2012 09:44 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Apr 12, 2012 10:29
Postitusi: 11
Asukoht: Rapla
Täpid tekkisid üleöö. Mis need olla võiks ja millest?

1. 63L
2. sisefilter-mullitaja, soojendi
3. veevahetused kord nädalas 15L, viimane veevahetus 5 päeva tagasi.
4. temperatuur 26 kraadi
5. 3 Ancistrust, 2 platyt, 1 must küürsaba molli, 2 tiiger botiat
:roll:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Apr 29, 2012 11:21 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Apr 12, 2012 10:29
Postitusi: 11
Asukoht: Rapla
Nüüd lähemal vaatlusel tundub, et teistel on ka need pisikesed täpid peal....välja arvatud mollil. Ongi too mannatera haigus? :?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 30, 2012 09:05 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Hakka aga nüüd ruttu ravima, enne kui päris kontrolli alt ära läheb. JBL-il on selleks Punktol.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 30, 2012 02:34 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Apr 12, 2012 10:29
Postitusi: 11
Asukoht: Rapla
Sain poest selle Tetra ContraIck-i. Tekkisid aga mõningad küsimused. Ravi kestus 4-6 päeva, aga mitte sõnagi selle kohta, mitu korda päevas või mitu päeva seda tilgutama peaksin? Ühesõnaga siis iga päev korra? Teiseks jäi arusaamatuks see, et kas ravimise ajal siis vett vahetada ei võigi?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 30, 2012 05:47 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Apr 12, 2012 10:29
Postitusi: 11
Asukoht: Rapla
1 tiiger surigi ära :( tundub, et ka teisel ei ole enam pikka pidu.
Teistel tundub olukord enam-vähem OK.
Ja Molli on siiani täppidest hoidunud.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 30, 2012 06:41 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
Ravimise ajal jah, vett ei vaheta. Esimesel päeval sisse 5ml 20L vee kohta, 5. päeval aktiivsöega 24h filtreerimist ja vajadusel 6. päeval uus doos sisse. Ravida tuleb niikaua, kuni ühtki täppi enam näha ei ole. Peale ravi uuesti söega filtreerimine ja veevahetus koos korraliku pinnase sifoonimisega, et pinnasest allesjäänud tsüstid eemaldada.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 30, 2012 07:08 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Apr 12, 2012 10:29
Postitusi: 11
Asukoht: Rapla
Suured tänud vastuse eest!
6-ndal päeval jälle sama doos?
Vabandan väga oma võhiklikkuse pärast, aga aktiivsüsi?
Mis see on ja kas ma saan selle siis lihtsalt filtri sisse panna?
Poes ei räägitud selle kohta nagu midagi.
Ma suht võhik veel sellel alal. :)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 30, 2012 08:12 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
Granuleeritud süsi, mis neutraliseerib ravimijäägid, saad osta akvaristikatarvetega kauplevatest poodidest. Akvaariumisse läheb min 100g 100L vee kohta, võimalusel paned koos võrksukaga filtrisse, kui ei mahu, siis filtri väljavoolu ette.

6. päeval läheb sama doos jah.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 30, 2012 09:07 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Ravida ei tule niikaua kuni ühtki täppi enam näha pole. Surnud parasiit ei pruugi koheselt ´´maha kukkuda´´ , valge täpp hakkab lagunema ja on nähtav kuni 2 päeva.Raske valik on selle ravimiga ravimine.Kasvõi juba taimede pärast. Parim mida mina olen proovinud Sera Protazol. Ravi kõigest 24h ja ka tsüstid pole ellu ärganud.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mai 01, 2012 03:38 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
Jüri T kirjutas:
Ravida ei tule niikaua kuni ühtki täppi enam näha pole. Surnud parasiit ei pruugi koheselt ´´maha kukkuda´´ , valge täpp hakkab lagunema ja on nähtav kuni 2 päeva.Raske valik on selle ravimiga ravimine.Kasvõi juba taimede pärast. Parim mida mina olen proovinud Sera Protazol. Ravi kõigest 24h ja ka tsüstid pole ellu ärganud.


Jüri, Ichi vastased ravimid toimivad vaid ujuvvormis parasiidile, kehapinnale kinnitunud parasiite need ei noti ja tsüste ei mõjuta ravim samuti, sest toimeaine ei läbista epiteeli, mille alla parasiit on kinnitunud ja tsüsti sein on samuti liiga paks. Kirjutada foorumis, mida loeb aastas kümneid ichyga hädas olevaid akvariste, et nahapinnalt täppide kadumist pole vaja oodata on minu meelest veidi kuritegelik, kõik ei kasuta Protazoli ja enamus teisi ravimeid eeldab min 5-päevast mõjuaega, kuna mõjuvad vaid ujuvvormile.

Tegelikult sean kahtluse alla ka Protazoli 24h toime, kuna selle toimeaineks on vaid malahiiitrohelise hüdroksiid, sama toimeaine, mis enamikul teistel ravimitel suuremal või vähemal määral samuti sees. Kasutan paari nädala pärast tekkivat võimalust ja küsin Sera meestelt üle, millega nad nii lühikest toimeaega põhjendavad.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mai 01, 2012 09:05 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Ei saa aru millest sellised järeldused. Seda tüüpi ravimid mõjuvad nii tsüstide kui ka kehale kinnitunute vastu. Neist preparaatidest vähemefektiivsed vajavad lihtsalt kauem aega. Ujuvvormid saavad surmava laksu juba esimeste tundidega. Vastasel korral ei oleks antud parasidist mitte mingil moel võimlik akvat puhtaks saada. Kui siis ainult kalade eemaldamise ja veetemperatuuri tugeva langetamise teel. See on meie külmaveeparasiit. Külm vesi = käsklus kooruda.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mai 02, 2012 11:55 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Apr 12, 2012 10:29
Postitusi: 11
Asukoht: Rapla
Suured tänud info eest! ..Panin rohu esmaspäeval sisse ja ootan siis reedet..saan aru, et ega mul ennem suurt midagi teha ei olegi jah? Lähen ostan täna veel kaladele vitamiini. Kõige peale ise ju ei tulegi..Peale selle on mul akvaarium olnud alles napp 3 nädalat.
Igatahes Tiigreid mul enam ei ole :( , aga teistel kaladel tundub kõik enam-vähem olevat..Platydel on nagu täppe vähemaks jäänud..või pole neid enam üldse...Nad on mul veel nii pisid ka(ca. 1cm.)..Raske aru saada :D
Põhjakad on mul jurakad...Ja ei saagi aru kas on vähemaks jäänud, aga ehk ikka on... Ja Molli on ikka rõõmus ja terve :)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mai 02, 2012 04:15 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
Jüri T kirjutas:
Ei saa aru millest sellised järeldused. Seda tüüpi ravimid mõjuvad nii tsüstide kui ka kehale kinnitunute vastu. Neist preparaatidest vähemefektiivsed vajavad lihtsalt kauem aega. Ujuvvormid saavad surmava laksu juba esimeste tundidega. Vastasel korral ei oleks antud parasidist mitte mingil moel võimlik akvat puhtaks saada. Kui siis ainult kalade eemaldamise ja veetemperatuuri tugeva langetamise teel. See on meie külmaveeparasiit. Külm vesi = käsklus kooruda.


Palun loe vastavat kirjandust, igal pool kirjutatakse "effective only in freeswimming stage". Kui sul on andmeid, et ichy puhul mõjub näiteks JBL Punktol või TetraContraick ka kehale kinnitunud parasiitidele, siis palun viita mulle ka, kust selline info, olen tänulik.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mai 02, 2012 04:59 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Info põhineb minu enese pikaajalisel praktikal. No võibolla on mul siis ikka ja jälle mingil müstilisel põhjusel õnne olnud!?Ei tundu kuigi usutav. Preparaatidega ravides on haigus mu akvades uuesti välja löönud ainult ühel korral. Kasutasin FMCd. Tegin midagi vist valesti! Temperatuuri tõstmisega 33C ni pole haigusest kordagi lõplikult lahti saanud. Nooruses ma samuti uskusin kõike mida kirjutatakse. Tegelikult on just temperatuuri tõstmine efektiivne ainult aktiivsetele vormidele. Tsüstid seevastu sunnitakse hoopis rahuolekusse.Nad võivad viibida sellises olekus rahulikult pool aastat.


Viimati muutis Jüri T, Kolmapäev Mai 02, 2012 05:15, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mai 02, 2012 05:16 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Ah - jaa, kehale kinnitunud parasiitide hävimisest võib ju lugeda kasvõi Protazoli kasutusjuhendist. Olen seda ka costapuri kasutades korduvalt täheldanud. Täpp hakkab lihtsalt laiali valguma , võtab üha ebaselgemad piirid kuni lõpuks taielikult ära laguneb.


Üles
 [ 15 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver