foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 4 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Poegijad kalad surevad
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 23, 2005 02:57 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 23, 2005 02:06
Postitusi: 67
Asukoht: Tartu
Tere! :( Liitusin teie lehega alles praegu aga mul on suur mure. Minu kalad hakkasid juba ammu surema. Sümtomiteks olid mingid laigud kehal, suurenenud solmad soomused on lahti, mõnedel on soomused turris nagu kurjal koeral karv, mõnel on tumedamad laigud, ühel kalal oli soomus ja nahk ühe koha pealt punnis nagu vesi vill jne. Ravimiseks olen poest saanud mingid beezid tabletid. Need ei aidanud. Ainult põhjakoristajad surid ära. Siis sain mingi sinise vedeliku ja seejärel rohelise vedeliku need olid seenhaiguste raviks aga needki ei aidanud. Nüüdseks on minu akvaarium elus taimedest tühi - rohud hävitasid taimed - aga kalad surevad ikkagi. Lugesin teie lehte parasiitidest ja mulle tundub, et minu kaladel on kõik haigused korraga. Mul on guppid, mõõksabad, mollid ja antsistrused ja coridorased. Kahel viimasel haigus nähte ei ole täheldanud. Palun aidake kes oskab. Ma loodan et ma kirjutasin õigesse kohta.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 24, 2005 11:16 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Dets 12, 2003 12:44
Postitusi: 289
Asukoht: Tartu
Alusta sellest, et loe siit foorumist artiklite osa läbi ja proovi leida, kas su akvaariumipidamises on midagi, mida sa valesti teed.. temperatuur, veevahetus, filtreerimine vms. Kui sealt vastust ei leia, räägi pikemalt oma akvaariumi parameetritest, tehnikast ja hooldustsüklist. Ehk leiame vea.

_________________
20L & 1 Xenopus Laevis (~6a. vanune tegelane :P)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 24, 2005 03:55 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 27, 2004 01:36
Postitusi: 879
Pildid: 5
Asukoht: Tartu
Kas sa sera bactobur directi ka proovinud oled (sellised kollased tabletid)?
Üsna universaalne rohi.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Veebr 02, 2005 12:59 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 23, 2005 02:06
Postitusi: 67
Asukoht: Tartu
Tere! :? Alustasin kalade ravimist otsast peale ja soola lahusega. Tulemusi on minimaalselt juba märgata. Kalad enam ei sure aga väljanägemine ei ole veel paranenud. Eelmine kord alustasingi tablettidega aga need ei aidanud. Nüüd loodan, et ajapikku kalad paranevad. Kui ei mõju ükski rohi saab abi kõige lihtsamast (ma loodan).


Üles
 [ 4 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver